Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

Návštěvník Hammer_Time

Včera po mě pár lidí chtělo fotky rejnoků, a já si myslím že když už je tu tolik témat, tak by tu mohlo být i toto. Určitě má akvárko doma spoustu lidí...

Tak tady dávám fotky našeho nového akva, a kdyby jste měli jakékoliv rady, šup sem s nimi.

 

post-5488-1243180927.jpg

post-5488-1243180936.jpg

post-5488-1243180956.jpg

post-5488-1243180964.jpg

post-5488-1243180971.jpg

post-5488-1243180979.jpg

post-5488-1243180987.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Hammer_Time
Za kolik bude rejnoci stejk?

Nebude

 

A byl bych rád, aby se tady nezačínalo o picérce, protože pak by přišel zase někdo s tím, že je to reklama a smazalo by se to. - To prosím NE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru velice vydařené. Opravdu, i moje drahá pochválila. U nás je všeobecně tvrdá voda, takže já jsem na "tlamovce". Teď chystám "tanganiku", až bude, tak sem dám foto. Jak jsou na tom s nároky na vodu rejnoci? Jinak v HK v obřím akváriu je mají a krmí patentkami a nítěnkami, nemusel by jsi řešit rybičky a když by jsi koupil mražené, tak jsou za relativně dobrý prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Dle mého názoru velice vydařené. Opravdu, i moje drahá pochválila. U nás je všeobecně tvrdá voda, takže já jsem na "tlamovce". Teď chystám "tanganiku", až bude, tak sem dám foto. Jak jsou na tom s nároky na vodu rejnoci? Jinak v HK v obřím akváriu je mají a krmí patentkami a nítěnkami, nemusel by jsi řešit rybičky a když by jsi koupil mražené, tak jsou za relativně dobrý prachy.

My tu máme příšerně tvrdou vodu, ale rejnoci zdá se nejsou moc nároční.

Máme v mražáku patentky i nitěnky, dokonce máme i nějaké granulované krmivo... ale pan Akvarista říkal, že pro ty rejnoky je prostě nejleší živá potrava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
DIky moc za fotky, jsou paradni.

Jsem spis terarista (teda byl jsem, tady je zakazano chovat cokoliv jedovateho apod / :( ), ale do tech rejnoku bych sel. Co je to presne za druh? Jak jsou velci? A na kolik tak zhruba vyjdou?

Přesný druh ti nepovim, zatím.... ale pokusím se to zjistit.

Velcí jsou jako dezertní talířek, ten největší je krapet větší. Dohromady v tom akvárku jsou rejnoci za 18tis. A ostatní ryby za podobnou sumu... 3 pancéřníčci, pak 8 nějakých amazonských masožravek - tuším Akary, a pak ještě jedna podlouhlá, bílá, s papulou přes celou hlavu... názvy nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIky moc za fotky, jsou paradni.

Jsem spis terarista (teda byl jsem, tady je zakazano chovat cokoliv jedovateho apod / :( ), ale do tech rejnoku bych sel. Co je to presne za druh? Jak jsou velci? A na kolik tak zhruba vyjdou?

 

To je nějaká změna ne :( ? Já měl za to, že si stačí zažádat o povolení na chov jedovatých živočichů a to, že spočívá spíš ve splnění dostatečného zabezpečení, jako je hermetizovaná samostatná místnost a zámečky na teráriích ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaká změna ne :( ? Já měl za to, že si stačí zažádat o povolení na chov jedovatých živočichů a to, že spočívá spíš ve splnění dostatečného zabezpečení, jako je hermetizovaná samostatná místnost a zámečky na teráriích ?

Nebydlim v CR. V CR jsem to ani neresil a myslim, ze napr. sklipkani ani povoleni nepotrebuji. Nejsem si ale jisty.

 

2 Hammer: na ty rybicky se zkus poptat na www.ifauna.cz, kdyz jsem shanel nejake zvire, tak tam jsem ho sehnal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesný druh ti nepovim, zatím.... ale pokusím se to zjistit.

Velcí jsou jako dezertní talířek, ten největší je krapet větší. Dohromady v tom akvárku jsou rejnoci za 18tis. A ostatní ryby za podobnou sumu... 3 pancéřníčci, pak 8 nějakých amazonských masožravek - tuším Akary, a pak ještě jedna podlouhlá, bílá, s papulou přes celou hlavu... názvy nevím.

http://rybicky.net/atlasryb/trnucha_skvrnita

pak jsem koukal, že tam máš http://rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy

a viděl jsem tuším "perlovky" ale jistý si nejsem.

A co se týká krmení, tak trošku pan Akvarista kecá. Krmení živou potravou je nejlepší, ale zase pokud nemáš svůj vlastní zdroj potravy, tak je vysoké riziko infekce a mám pocit, že za to ztráta ryb nestojí. Už vůbec ne takových to... Já své tlamovce krmil zásadně mraženým a to jsem neměl tak drahé a krásné ryby. Malé tropheusy jsem kupoval po 250,-kus a ancistrus "brown" po 180,- :thumbsup_anim: No a tak když to pak člověk sečte ve 450ti litrovém akváriu je to pár tisíc a nebojím se říct desítek tisíc. Takže krmení živou potravou bych vynechal. Ještě můžou hovězí srdce, ale hlavně jsem krmil treskou (mraženou) To se mohli "utlouct"!

Jinak v HK mají ještě takového černo-bílého krasavce

http://www.obriakvarium.cz/obr6.jpg

EDIT: doplnění textu.

Upraveno uživatelem pete
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pete diky za upresneni druhu ;)

Rádo se stalo, protože hodinky nejsou jedinná úchylka, která mě postihla :). Já rybičky na chvilku opustil...stěhování, ale místo toho skupinka Pandinus imperator a acantoscuria geniculata - samice. Rybky jsou letos v plánu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvele, Pandinuse i Acanthoscurii jsem mel (btw nikdy jsem nevidel tak velkeho samce jako prave od tohoto druhu - dokonce vetsi nez same Teraphosy blondii).

Mě o acanthoscurii říkali, že je krotká. Vyměnil jsem jí za B. smithy - samce. No a ta mrcha při krmení přeskočila půlku terárka, ještě že jsem stihl vyndat ruku. Někde tady na fóru jsou i moje fotky. Je obrovská. A velcí štíři jsou krotcí? Prdlajs! Chytil mi tužku, kterou jsem rovnal dno do klepet a bodal do ní jako vzteklej. Ale jsou úžasný!!! Co jsi chtěl chovat, že to tady nejde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem v Norsku, tady nelze chovat temer nic. :(

No nekteri jedinci "krotkych" druhu se chovaji jinak. Jsem mel 3 Grammostoly rosea a jedna z nich byla hodne utocna (a pritom rok nic nesezrala - jen zabila a nechala byt).

B. smithy jsou krasni. Bohuzel jsem casem ziskal alergii na ne a vsechny druhy vykopavajici chloupky sly pryc.

Moje A.G. byla v pohode a docela mala, ale ten samec... byl 2x vetsi :)

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...