Přejít na obsah

* * * * * 1 Hlasů

Akvaristika...

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#301 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2018 - 23:16

No, krmím jenom vločky a jednou týdně při výměně vody odkalovačem projdu celé dno, ale stejně si ho ty potvory stále upravují, pořád ten písek někam přenáší.

A největší bordel je u těch rostlin za kameny.

Omega Hour Vision, Prim Diplomat, RLX DJ41

#302 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 484 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Omega, RLX, Vulcain, GP, Blancpain, JLC, automatony J:D a AG.

Publikováno 18.srpen.2018 - 05:54

Prosímtě, ta ryba svisle u topítka je v úhlu, že se nedá přesně určit - to je nějaký Melanochromis? M. johanni? cyaneorhabdus (Maingano)? chipokae? chisumulu? perspicax? Nebo Labidochromis strigatus? Nebo je to něco úplně jinýho?

Sorry, neumím na tabletu kurzivu.

Přiložený soubor  post-3553-0-91003700-1534536572-1.jpg   28,61K   22 Počet stažení

#303 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 12:21

Je to Melanochromi maingano

#304 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 484 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 14:01

Super, M. johanni nebo cyaneorhabdos (Maingano) mi přišly jako nejpravděpodobnější.

Jak se prosímtě Maingano chová v takovéhle nádrži (málo úkrytů, vertikální litorál, společenství s převažujicími relativně mírnými druhy Aulonocara a Labidochromis... měl jsem za to, že patří do skupiny výrazně teritoriálních a agesivních melanochromidů, kteří díky strategii útoku na hrdlo protivníka (na místo, kde se spojují skřele resp žábry) dost často sejmou i větší protivníky. V nádrži s klasickými úkryty bych čekal, že bude dost řádit a uzurpovat si nejlepší skrýš... tady nevím.

Je to Melanochromis maingano

#305 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 15:18

Přiznám se, že nejsem až tak moc akvarista, jen se mi akvária líbí, takže jsem nastudoval jen to nejnutnější.

Podle některých je lepší jen minimální počet úkrytů, pak se prý agresivita neprojeví.

Akva mám přes 3 roky, přišel jsem asi o 5 rybek a z toho právě 3 x maingano, takže nějak extra agresivní v tomto akva není.

#306 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 15:19

Přiznám se, že nejsem až tak moc akvarista, jen se mi akvária líbí, takže jsem nastudoval jen to nejnutnější.

Podle některých je lepší jen minimální počet úkrytů, pak se prý agresivita neprojeví.

Akva mám přes 3 roky, přišel jsem asi o 5 rybek a z toho právě 3 x maingano, takže nějak extra agresivní v tomto akva není.

#307 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 484 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 15:33

Děkuju. Asi to tak bude, ryby nemají moc o co bojovat a kromě čtyř koutů tam nejsou mista bez úniku. Maingáče se mohli vystřílet i mezi sebou.

#308 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 19:30

Jen tak pro doplnění, doma mám toto. Zde už jsem se při zařizování a údržbě dost zapotil, musel po cca roce udělat totální restart, mnoho věcí nastudovat. Ale snad už to zvládám.

Přiložený soubor (y)

#309 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 484 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 20:33

:) tohle je absolutně jiná disciplína než sladka voda. Ale vypadá to moc pěkně. Asi nebudu první, kdo se zeptá: Dory, Nema i Marlina vidím, ale kde je Bruce??

#310 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 20:59

Myslíš toho žraloka - obchodníka, co mi poprvé prodal korálnatce jako hodně nenáročné kousky o které se skoro nemusím starat? Tak toho už nemám.

#311 Wanderer

Wanderer

Super Taťka 42

• Member_50
  • 3 548 příspěvků(y)
  • Bydlí:kde končej brambory a začíná víno
  • Fanoušek značky:sluneční hodiny pro heliomagora

Publikováno 18.srpen.2018 - 21:48

Hmm, tak tohle je paráda a vyšší dívčí.

Don´t give in without the fight!

"To je kašmír." "Když jsem ho kupoval, byl za babku. Někdo kupuje zlato, já zase kašmír. A potom už jenom čekám, až půjde nahoru. A musím ho čas od času maličko provětrat. Každých sedm let ho vytáhnu."

#312 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 484 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 22:37

Já u moře vždycky spíš než plakátově zbarvené klauny, bodloky, grammy, klipky, pomce apod. oceňuju spíš zdánlivě nenápadné, ale o to zajímavější druhy - v akvárku na fotce je mým favoritem jednoznačně vřeténka vlevo dole (snad se nepletu a je to fakt mandarín). A ve vhodných světelných podmínkách pak člověk zjistí, že ji vlastně ani to krásné zbarvení nechybí :)

#313 P_P

P_P

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2018 - 23:22

Je vidět, že se vyznáš. Ano, je to vřeténka, náš malý dráček. Je super když plave lehce nad kameny, jak mává těmi ploutvičkami - jako dráček křídly.

A už se celkem nebojí, i přes den si "poletuje". A když je doba krmení, mám všechny rybky v koutě a už čekají. co bude.

A jedno foto, nic moc, ale je mobilem těžké fotit akva.

Přiložený soubor (y)