Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

Jsem v Norsku, tady nelze chovat temer nic. :(

No nekteri jedinci "krotkych" druhu se chovaji jinak. Jsem mel 3 Grammostoly rosea a jedna z nich byla hodne utocna (a pritom rok nic nesezrala - jen zabila a nechala byt).

B. smithy jsou krasni. Bohuzel jsem casem ziskal alergii na ne a vsechny druhy vykopavajici chloupky sly pryc.

Moje A.G. byla v pohode a docela mala, ale ten samec... byl 2x vetsi :)

Tak to si asi fakt pořiď rybičky. Když koukneš na odkazy co jsem sem hodil, tak určitě vybereš. Důležitá rada je, pokud si mohu dovolit, nedělat akvárium našich rodičů a babiček, kde plavaly skaláry, čichavci, neonky, paví očka a mečovky a do toho závojnatka. Tohle většinou špatně končí. Dopručuji vybrat dle podmínek, kde bydlíš-voda, aby jsi nemusel pracně upravovat chemii a podle toho vybrat styl. A nepřerybňovat. Méně bývá více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No mne se libi v akvarku vetsinou jeden az 3 druhy rybicek. Bohuzel, ted nemuzu jit ani do toho akvarka, premyslim o prestehovani... ale jednou...

Kdysi jsem videl nejake male sladkovodni zraloky v akvarku a vypadali taky hodne dobre.

U pavouku me stvalo, ze musi mit kazdy svoje terarko (i kdyz jsem jednu dobu choval 3 avicularia metallica v jednom). Zabere to spoustu mista v byte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne se libi v akvarku vetsinou jeden az 3 druhy rybicek. Bohuzel, ted nemuzu jit ani do toho akvarka, premyslim o prestehovani... ale jednou...

Kdysi jsem videl nejake male sladkovodni zraloky v akvarku a vypadali taky hodne dobre.

U pavouku me stvalo, ze musi mit kazdy svoje terarko (i kdyz jsem jednu dobu choval 3 avicularia metallica v jednom). Zabere to spoustu mista v byte.

Přesně. Hodně místa, proto ani nechci mladé, to bych se už mohl stěhovat do hangáru :)

Já akvárko ještě odkládám, protože máme tříletou dceru a jak si hraje, tak občas s něčím hodí...prostě raději počkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Rád bych to tady oživil. chtěl bych si koupit nějaké akvárko, aby se bylo na co dívat po večerech :-)

Zatím jsem se díval po nějakých levnějších setech. Nemám na to moc peněz a chtěl bych vědět, jestli takové akvárko stačí.

Budu ochotný za jakékoliv rady.

 

zde je příklad takového setu:

 

http://www.zbozi.cz/vyrobek/akvarium-set-bali-80-x-40-x-30-cm-1-ks/?q=akvarium

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych to tady oživil. chtěl bych si koupit nějaké akvárko, aby se bylo na co dívat po večerech :-)

Zatím jsem se díval po nějakých levnějších setech. Nemám na to moc peněz a chtěl bych vědět, jestli takové akvárko stačí.

Budu ochotný za jakékoliv rady.

 

zde je příklad takového setu:

 

http://www.zbozi.cz/vyrobek/akvarium-set-bali-80-x-40-x-30-cm-1-ks/?q=akvarium

 

Chtěl jsem samozřejmě napsat, že budu VDĚČNÝ za jakoukoliv radu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem samozřejmě napsat, že budu VDĚČNÝ za jakoukoliv radu :-)

 

Vic jak dve hodiny sem premejslel, jak jsi to myslels, dik za edit. Cim vetsi akvarko, tim lepsi Bio-Top. Zacal bych s jeseterama, tem nemusis topit. Zas v lete by to chtelo je chladit, ale to uz budou velky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych to tady oživil. chtěl bych si koupit nějaké akvárko, aby se bylo na co dívat po večerech :-)

Zatím jsem se díval po nějakých levnějších setech. Nemám na to moc peněz a chtěl bych vědět, jestli takové akvárko stačí.

Budu ochotný za jakékoliv rady.

 

zde je příklad takového setu:

 

http://www.zbozi.cz/vyrobek/akvarium-set-bali-80-x-40-x-30-cm-1-ks/?q=akvarium

 

oný, a nechtěl bys radsi zkusit ten curling? obzvlášť v kategorii juniorky by to mohlo být zajímavý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vic jak dve hodiny sem premejslel, jak jsi to myslels, dik za edit. Cim vetsi akvarko, tim lepsi Bio-Top. Zacal bych s jeseterama, tem nemusis topit. Zas v lete by to chtelo je chladit, ale to uz budou velky.

 

Já myslím, že to, které jsem dal do odkazu je dost velké, ne? Ale přece jen bych radši rybičky. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, já se o akviristice dozvídal na www.rybicky.net každopádně bych nějakou takovou setovku nedoporučil.. .prý jsou pak problémy s kompatibilitou dalšího příslušenství, fitrly, předražené a nekompatibilní zářivky a pod..já aktuánlě AKVA degradoval do sklepa bez vody ale kdybys měl dotaz snad si z tohohle oboru ještě něco pamatuju tak SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Poprosil bych o radu místní akvaristy - manželka chce pořídit domů akvárko a jelikož je bílý obývák, zaujala ji tahle "věc". Vypadá to sice zajímavě, ale neni to moc úzký? Nebudou se v tom rybičky "trápit"? Jsou pro takové akvárium vůbec nějaké vhodné, kterým by tenhle rozměr nevadil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dovoluji si oprášit tohle vlákno s dotazem, zda se najde skupina zde diskutujících akvaristů. Protože, jak jsem to tu vysledoval, pár podobně postižených tady bude a osobně by mě docela zajímalo, co kdo má doma za vodní království. Tak, že byste se nechlubili jen s hodinkama.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už akvaristiku poslal k šípku. Nicméně mi zůstalo cca 300l, u toho dva exterňáky, uv lampa + velký interní filtr a hlavně Morlora - želví samec, ze kterého se vyklubala samice..

post-39848-0-68280900-1493053228_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jiří_99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude zájem, klidně se do diskuse připojím - většina akvawebů, která před desíti lety měla ještě úroveň, šla tak trochu do kytek, celé je to dneska nějak konzumní, uniformní, komerční a závislé na trendech. Chybí mi ta různorodost, odborná úroveň a nadšení, které bylo typické pro akvaristiku od jejího vzniku v druhé polovině 19 století do první dekády století jednadvacátého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovenske kramy z drvivej vacsiny su tiez nic moc. Vela je takych tych akva shopov v nakupnych centrach. Je to o predaji granul a voditiek pre psov akvarii zooar a osadka v nich uboha....na pokladni v kelimkoch zopar samcov bojovnic.... Ja nakupujem hlavne priamo od chovatelov. Hlavne z dovodu, aby som si k tercom nepriniesol nejaku pliagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S obchody to asi bude všude stejně, od doby, kdy se ceny import. ryb z JVA srovnaly s cenami domácích chovatelů.. Člověk z branže si samozřejmě vezme ryby od chovatele, ale začátečník (typicky dítě, které je ve věku, kdy se může z akvaristiky stát celoživotní hobby = ideální budoucí zákazník) je většinou odkázaný na značně uniformní nabídku nekonfliktních druhů rybek v akvaristice nebo hobby marketu, kde je navíc centrální filtrace zajišťující distribuci chorob. Jenže drobné nekonfliktní rybky jsou obyčejn? také poměrně nezajímavé svým chováním, chybí jim individualita, teritorialita, agresivita.. což jsou právě ty vlastnosti, které člověka nejvíce zaujmou. Jistě, jsou k dispozici africké jezerní cichlidy, které mají chování zajímavé, ale ty vyžadují specificky zařízenou prostornou nádrž. Nedávno jsem pro děti do běžně zařízeného akvárka s hustou vegetací zkoušel klasickou cestou přes krám sehnat nějaké drobné jihoamerické cichlidky, agassizky, cacatuoidky, borellky apod., nebo obyčejné nannacary... stačily by dva páry... a musel bych až na Mělník ke Kučerovi. Nabídka malých i velkých druhů jihoamerických cichlid je tristní.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...