Přejít na obsah

Kolik zůstalo originálních Orlíků?


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Kdo máte Orlíky, ozvěte se mi, prosím. Třeba přes SZ. Zajímalo by mě (i v souvislosti s chystaným článkem), kolik se jich dochovalo. Já jsem osobně viděl nebo slyšel o zhruba 10ti kouscích. Prosím současné majitele o číslo jejich hodinek, buď sem nebo osobní zprávou. Pokud veřejně, neškodilo by foto.:)

 

I třeba jestli někdo jen víte o jejich existenci a nejste přímo majitelé. Díky!

 

Samozřejmě přikládám obrázek svých:

post-147-1243675234.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Ani jsem netušil, že je máš. To asi nebudou ty Prokopa. :D

Už tady o nich mluvím (o těch svých) nějaký ten měsíc, dávám fotky, nechávám si nadávat od Gorga za nenapsání srovnávacího článu.:) Ty sem moc nechodíš?

 

Nebo zásadně nečteš nic o Primkách? :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Zatím zjištěná čísla:

 

65-030

65-111

65-220

65-237

65-268

 

Keďže sa venujem histórii čs. potápania, tak ma zaujíma :

To sú všetky známe zachované Prim Orlík, alebo len známe kusy členov fóra ?

Samozrejme by som rád vedel, koľko ich je medzi členmi fóra , tak prosím doplňte čísla tých, ktoré ešte vlastníte.

Samozrejme foto, myslím si , by potešilo aj ostatných.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Keďže sa venujem histórii čs. potápania, tak ma zaujíma :

To sú všetky známe zachované Prim Orlík, alebo len známe kusy členov fóra ?

Samozrejme by som rád vedel, koľko ich je medzi členmi fóra , tak prosím doplňte čísla tých, ktoré ešte vlastníte.

Samozrejme foto, myslím si , by potešilo aj ostatných.

 

Mluvil jsem před pár dny se sběratelem, kterého docela dobře znám, a dostaly jsme se na Orlíky. Nakonec z něj vypadlo, že má 2 Orlíky doma. Až se s ním příště uvidím, zkusím jestli mi řekne jejich označení-čísla a dám je sem s jeho souhlasem na fórum.

 

Ale hlavně - mluvil ještě o jedné věci ohledně Orlíků, a to o existenci 3 různých druhů číselníků. Je to skutečně tak, máte o tom někdo informace? Dělalo se opravdu více typů číselníků nebo to je jako už se vícekrát stalo jen planý poplach a jde např. o různé stupně vybledlosti?

 

Orlíkáři, jak to vlastně bylo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze uz neaktivny clen popshop bude vediet o tejto problematike viac. ak niekto ma naho kontakt nech sa mu ozve urcite bude mudrejsi. ;)

Už jsem s ním pár obchodů udělal a kontakt na něj mám, zkusím i jeho přes mail.

 

Jinak s těmi 3 druhy číselníků - jak jsem koupil, tak prodávám. Mě se to také nezdálo, ale vzhledem k tomu, že o této problematice nic nevím, nepouštěl jsem se do diskusí :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale hlavně - mluvil ještě o jedné věci ohledně Orlíků, a to o existenci 3 různých druhů číselníků. Je to skutečně tak, máte o tom někdo informace? Dělalo se opravdu více typů číselníků nebo to je jako už se vícekrát stalo jen planý poplach a jde např. o různé stupně vybledlosti?

 

Mně připadá jako docela dobře možné, že se v rámci přípravy výroby Orlíků navrhlo víc číselníků a vyrobilo se několik variant pro jejich konečné posouzení. A o tom *možná* ten sběratel mluvil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně připadá jako docela dobře možné, že se v rámci přípravy výroby Orlíků navrhlo víc číselníků a vyrobilo se několik variant pro jejich konečné posouzení. A o tom *možná* ten sběratel mluvil.

 

 

Hodinky Orlík měly jen jednu variantu číselníku. Zrovna se přehrabuji v podkladech, které se mi podařilo získat z Vojenského ústředního archivu, Oblastního archivu v Zámrsku a samozřejmě i něco z eltonského archivu a nic podobného se zde neuvádí.

Ten kdo říká něco jiného tak má příliš bujnou fantazii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemluvil spíše o novodobých Orlících?

Mluvil určitě o původních Orlíkách, na to jsem se konkrétně znovu 2x ptal. Zkoumal jsem pak doma Bertovo "Orlí hnízdo" i další fotky od Kibiho, ale připadaly mi všechny stejné :) .

Spíš mi myslím, že má opravdu jak píše Accutron bujnou fantazii. Až s ním budu příště, zkusím zjistit, jak na to přišel a dostat z něj jeho čísla.

 

Děkuji za názory a potvrzení toho, že je jen jedna verze původních Orlíků :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Mluvil jsem před pár dny se sběratelem, kterého docela dobře znám, a dostaly jsme se na Orlíky. Nakonec z něj vypadlo, že má 2 Orlíky doma. Až se s ním příště uvidím, zkusím jestli mi řekne jejich označení-čísla a dám je sem s jeho souhlasem na fórum.

 

Ale hlavně - mluvil ještě o jedné věci ohledně Orlíků, a to o existenci 3 různých druhů číselníků. Je to skutečně tak, máte o tom někdo informace? Dělalo se opravdu více typů číselníků nebo to je jako už se vícekrát stalo jen planý poplach a jde např. o různé stupně vybledlosti?

 

Orlíkáři, jak to vlastně bylo?

A nebyl to náhodou long? Ten má dvoje různé, jenže nové modely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, neznám, školy nemám, ale původní 65XXX Orlíky znám jen v jediné variantě. Těch novodobých je víc. Původně jsem si myslel, že 3-4. Při rozhovoru s mistrem Prokopem došla i řeč na nové orlíky a dostali jsme se k pěti variantám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebyl to náhodou long? Ten má dvoje různé, jenže nové modely.

Kamile long to nebyl. Prodává občas něco na aukru (PRIM i nějaké další hodinky), ale na fóru registrován není a nebyl. A že je více novodobých vím z tvých fotek velmi dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...