Přejít na obsah

Rotary Chronospeed


spiderer

Doporučené příspěvky

Na dnesek jsem si pripravil dve kratke recenze low-cost hodinek, ktere by tu treba mohly nekoho zajimat. Ani jedny mi asi nevydrzi na pravidelne noseni, ale to nevadi, na ruce uz parkrat byly takze par postrehu napsat muzu :)

 

Prvnimi hodinkami budou Rotary Chronospeed, quartzove chronografy, ktere jsou velmi vyrazne inspirovane Navitimery od velkeho B.. Co jsem tak koukal, tak celkove Rotary v designu moc experimentu nevytvari a velka cast produkce se vice ci mene (vetsinou vsak vice) prizivuje na designech zvucnejsich znacek ci modelu..

 

Hodinky byly zakoupeny na anglicke ebay, kide jejich cena byva i s postovnym okolo velmi milych 60 GBP, tzn cca 1800 CZK.. Hodinky jsou prodavany vcetne kompletniho baleni, ktere obsahuje modry semisovy box, manual s informacemi o heritage kolekci s warranty strankou, chronospeed watch instructions kde jsou instrukce k nastaveni + navod jak vyuzivat logaritmicke pravitko (celkem mile, ze je manual pribalen) a nakonec jsou v baleni samozrejme i samotne hodinky. Hodinky jsou dodavany na tmave hnedem reminku s texturou krokodyli kuze, remen je na osickach ktere jsou ohnute a hezky kopiruje tvar pouzdra, jeho kvalita neni vytecna, ale zaroven to neni ani uplna tragedie..

 

Rozmery hodinek jsou 41mm prumer bez korunky, 42mm pokud je mereno pres zoubkovanou lunetu, delka je 50mm a vyska cca 12,5mm. Kozeny reminek ma u pouzdra sirku velmi prijemnych 22mm, ke spone se potom zuzuje na 18mm.

 

Co se designu tyce, asi zde bude panovat neshoda, nekteri design zavrhnou jako fejk, jinym se bude libit a nebudou resit predlohu, ja osobne jsem je kupoval z duvodu velke podobnosti s Navitimery, takze to pro me neni nevyhoda, hodinky vypadaji velmi dobre a dokazi zaujmout na prvni pohled, zpracovani pozdra, ciferniku atp je na celkem vysoke urovni, minimalne v teto cenove kategorii. Pouzdro je cele lestene, stejne tak i luneta a korunky + dynko. U pouzdra by se mi asi vice libilo, kdyby melo trosku ostrejsi hrany, ale to je pouze muj subjektivni nazor.. Cifernik je cerny se tremi subciferniky, jez jsou v kovove uprave, premyslel jsem zdali by nebyla lepsi volba kdyby byly subciferniky bile, ale k zaveru jsem zatim nedosel, pouze se domnivam, ze mozna ano :) Datumka umistena na pozici 4:30 je lemovana decentnim kovovym rameckem. Zajimave je, alespon u meho kusu, ze neni uplne dotisteno logo, jak je videt na fotkach, chybi kousek "O" v nazvu firmy ROTARY a take cast loga, ktere i trochu pripomina logo Breitlingu, ktere bylo drive pouzivano. Po obvodu ciferniku je tool slide-rule aneb logaritmicke pravitko - jeho funkce se neovlada jako u Navitimeru otacenim lunety, ktera je u techto hodinek pevna a neotocna, ale ovlada se korunkou umistenou na pozici 10, chod mi uplne nejpresnejsi neprijde, u Breitling B-1 mi pripadalo otaceni pres prevodovku umistenou v pouzdru presnejsi, ale to se da ocekavat, neda se rici, ze by chod byl spatny, jen ve srovnani je o kousek horsi ;) Pocitat jsem zatim s logarem na techto hodinkach nezkousel a ted kdyz pisu tuto recenzi na to nemam chut, takze mozna nekdy jindy vyzkousim a dojmy zdali jsou vysledky pouzitelne pripisu pozdeji.. Co se tyce reminku u hodinek, moc neposoudim jak moc je kozeny nebo neni, ale v ramci nouze se pouzit da, zvlaste pak kdyz si simon odjede na dovolenou a necha prazdnou dilnu.. jakmile se vrati, samozrejme reminek na kterem budu hodinky nosit vytvori on. Na remenu je celkem napadita spona ve tvaru loga firmy Rotary, je to celkem prijemny zpestreni. Jeste k ciferniku, licovani centralni sekundovy rucky chronografu neni 100%, rucka je zhruba o ctvrtinu posunuta do prostoru, nelibi se mi to, ale stava se to i u lepsich znacek u mnohem drazsich modelu, napriklad z osobni zkusenosti Q Omegy Aqua Terra, Bondovky a dalsi.. Ostatni rucky licuji presne tak jak maji.

 

V hodinkach je nejaky quartzovy strojek, nezkoumal jsem jeho puvod a asi ani nebudu, protoze proc?.. Funguje spolehlive a to je hlavni.. Funkce ktere hodinky maji jsou celkem standardni a to cas - hodiny, minuty, vteriny, datum, stopky, 24h ukazatel (umisteny na subciferniku na pozici 3), logaritmicke pravitko. Korunka je sroubovaci a hodinky by mely mit WR 70m coz je deklarovano jako nejaky delfini standard, vzhledem k tomu, ze nerozumim o co se jedna, tak s nima do vody stejne nepolezu, coz nelezu ani s delfinimi B Steelfish ktery maji WR 2000m ;) Zatim se mi nejak nepodarilo vyzkoumat material sklicka, takze ho necham zahalen rouskou tajemtsvi :) Hodinky maji luminiscencni rucky + ciselne indexy, sviti celkem pekne, cloveka neoslepi, ale precist se daji bez problemu i bez umeleho nasvecovani..

 

Kdybych se pokusil o nejake shrnuti vyslo by z toho, ze se jedna o celkem solidni hodinky s prijemnym pomerem cena/vykon, jsou to quartzky coz pro me neni nevyhoda pouze vlastnost (kterou v tomto pripade cenim jako bod do plusu), ale nekomu to muze byt proti srsti, co se designu tyce, na ten si udela svuj zaver kazdy sam, za me celkove palec nahoru :) Pridavam par fotek, kvalita oproti kibimu rozhodne nikoho neoslni, ale na ukazku by to stacit mohlo..

post-1304-1244393839.jpg

post-1304-1244393866.jpg

post-1304-1244393872.jpg

post-1304-1244393881.jpg

post-1304-1244393898.jpg

post-1304-1244393908.jpg

post-1304-1244393925.jpg

post-1304-1244393931.jpg

post-1304-1244393940.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Snow

Názorný příklad, že se dá pořídit hodně muziky za málo peněz. Důstojná náhrada za ruské nebo japonské hodinky, které se nabízí pořád dokola novým členům, kteří se obrací s dotazem na koupi nových hodinek. No jo, už slyším, Seika super, vždyť jsou v automatu apod. že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow - tak tak, obcas me prekvapuje ten odpor ke quartzu a neustala nabidka japonskych mechanickych "dokonalosti".. Na druhou stranu je fakt, ze mnoho z tech levnejsich Seiko ma taky neco do sebe, jsou urcite vice osobitejsi.. Docela by me zajimalo jak to s Rotary je, protoze Established in Switzerland toho moc nenapovi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvarz je u tohoto modelu ten nejmenší problém. Vlastně - není to žádný problém. Trošku bych polemizoval se slovním spojením "důstojná náhrada" v souvislosti s japonskou a ruskou produkcí. Asi bych se omezil pouze na slovo "náhrada" :) Inspirace je u tohoto modelu minimálně na hranici krádeže designu. Pokud tomu bude ochotnej věřit, tak můžu kohokoli ujistit, že důvodem k tomuto mému názoru není současný vlastnictví Navitimerů a pasování se do pozice "...a Breitlingu design nepokradeš..." mravokárce. Tím skutečným důvodem je spíš geneze mé touhy po tomto typu designu, kdy jsem musel sám sobě přiznat, že všechny alternativy se nakonec ukázaly jako cesta do tmy. Kolega v práci tyto hodinky má a v porovnání s "duchovním otcem" designu je jejich vzhled - jak to jen říct - šedivej?

Nicméně spiderera bych nikdy nepodezříval z touhy nakupovat nějaký fejky a navíc myslím znám důvod nákupu konkrétně tohoto modelu. Takže ať dobře slouží, ale brzo se jich zbav :)

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, Spiderere, neber to ve zlým ale to snad po těch letech snad ani nemyslíš vážně, že bys TODLENCTO nosil! :D :D :D Když použiju konstrukci, že nošení fejků je osobnostní nula, tak nošení tohodle je mínus jedna. Ale rozhodně dík za fajn recenzi, aspoň je o čem přemejšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, Spiderere, neber to ve zlým ale to snad po těch letech snad ani nemyslíš vážně, že bys TODLENCTO nosil! :D :D :D Když použiju konstrukci, že nošení fejků je osobnostní nula, tak nošení tohodle je mínus jedna. Ale rozhodně dík za fajn recenzi, aspoň je o čem přemejšlet.

Mam je na ruce a je to skutecna bomba, trosku jsem zmenil styl, posilam jeste celou rodinku :lol2:

post-1304-1244400139.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

O.K. jsem osobnostní minus jedna nebo dvě, to je už fuk. Nevadí, nějak se s tím srovnám, klidně bych si je na ruku vzal i když se nějaká mlhavá podobnost najde :D . V prvním příspěvku jsem hovořil o značce Rotary a ne o tomto modelu, tak aby bylo jasno kuk.gif.

 

 

obrázek z http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bre...g-Navitimer.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K. jsem osobnostní minus jedna nebo dvě, to je už fuk. Nevadí, nějak se s tím srovnám, klidně bych si je na ruku vzal i když se nějaká mlhavá podobnost najde :D . V prvním příspěvku jsem hovořil o značce Rotary a ne o tomto modelu, tak aby bylo jasno kuk.gif.

obrázek z http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bre...g-Navitimer.jpg

Ba ne, Zimníku, nevzal. A nebuď vztahovačnej! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by me zajimalo jak to s Rotary je, protoze Established in Switzerland toho moc nenapovi :)

 

Podle wikipedie a stranek Rotary je to puvodne svycarska firma. Reditelstvi se v roce 2001 prestehovalo sice na Regent Street v Londyne, ale vyrobna (nebo montovna, kdo vi) je stale ve Svajcu, v r. 2001 se akorat prestehovali jinam, ted jsou v Neuchatelu. S tim Londynem to ma ale taky logiku, protoze hned po zalozeni, tedy na konci 19. stoleti, zacalo Rotary vyvazet do Anglie, a pozdeji se stali oficialnim dodavatelem Britske armady.

 

Tolik verejne zdroje informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle wikipedie a stranek Rotary je to puvodne svycarska firma. Reditelstvi se v roce 2001 prestehovalo sice na Regent Street v Londyne, ale vyrobna (nebo montovna, kdo vi) je stale ve Svajcu, v r. 2001 se akorat prestehovali jinam, ted jsou v Neuchatelu. S tim Londynem to ma ale taky logiku, protoze hned po zalozeni, tedy na konci 19. stoleti, zacalo Rotary vyvazet do Anglie, a pozdeji se stali oficialnim dodavatelem Britske armady.

 

Tolik verejne zdroje informaci.

Diky za info, konecne neco k veci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...