Přejít na obsah

Operatori CZ


Doporučené příspěvky

Já jsem aktivoval ráno a net jede pořád v pohodě. Rychlost nemerim. A dokonce i app maká :D jo, všichni chtějí najednou surfovat neomezene.... Ale je, hodí se to. Ikdyz mám u paušálu 4,5gb

U mě je to profesní deformace. Myslím si, že to v pohodě utáhnou - nějaký problém s rychlostí bude přechodně (a možná) jen v opravdu velkých aglomeracích ve špičce. T-mobile na to síť kapacitně dávno má - a všechny služby, které můžou, házejí na LTE. Proto teď u O2 zažívají horké chvilky :-D - oni, co můžou, hází na pevnou infrastrukturu (v katastrofálním stavu) a je to znát - např. mimo špičku T-m LTE 30Mb/s LTE A 90Mb/s, O2 38Mb/s a 110 Mb/s, špička T-m 25Mb/s a 80Mb/s, O2 12Mb/s a 40Mb/s. O2 zátěž zatím nezvládá, T-m je v tom stabilnější. 

O2 si něco jako neomezená LTE data dovolit nemůže (resp. pokud se k tomu odhodlají, bude to nějaký čas v mnoha lokalitách průser), takže přijdou s nabídkou poslední, a udělají to podobně nedostupné, jako VDF. 

 

VDF to časem zdostupní více, jen teď musí vše, co půjde, přesměrovat na pevnou infrastrukturu (dost jim s tím pomůže UPC).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zapnul jsem to hned ráno. Aktuálně v Nuslích T-Mobile LTE: down 59,1Mbits, up 4,35 Mbits, ping 35ms (ap Rychlost.cz, uvnitř)

 

122/14,6/78 (ap DSL.cz, venku)

49,1/6,29/77(ap DSL.cz, vevnitř)

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od toho 20.6. jsme pravidelně měřil a zkoušel na různých místech (a časech), průměr na downloadu 51,6 Mb/s (nejvyšší 162,4, nejnižší 19,2), na uploadu 5,2 Mb/s. Dál už mě to nebaví, zásadní problém asi nikde nevypátrám. Summa summarum, síť jim evidentně nevybuchla, problém to není, stačí chtít :-D. Takže jsem zvědavý, s čím na ten podzim přijdou (ale velké naděje si nedělám).

 

Pro zajímavost, dneska vyšel rozhovor s generálem O2 

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/rozhovor-jindrich-fremuth-o2-neomezena-data-5g-kauza-huawei.A190621_105756_mobilni-operatori_jm

 

Kdo to nemá chuť číst celé, tak to pěkně shrnul jeden diskutér: "V kostce: konkurence nam s novymi tarify ujela, aktualne nemame zadny plan co s tim, ale pracujeme na tom. Zadnou 5g sit nemame, ale v marketingove komunikaci se tvarime, jako ze ano. Apelujeme na stavajici zakazniky, aby nechodili ke konkurenci."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/t-mobile-omezi-rychlost-internetu-v-zahranici-vsem-uzivatelum-40288024

 

Tak už se vynořují "ALE", doufám že ty zahraniční data omezí i naši firmě, která jako vážený zákazník nemá na neomezený data nárok... nechal jsem se ukecat a zatím to vypadá jako nejhloupejsi přestup mezi operátory všech dob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/t-mobile-omezi-rychlost-internetu-v-zahranici-vsem-uzivatelum-40288024

 

Tak už se vynořují "ALE", doufám že ty zahraniční data omezí i naši firmě, která jako vážený zákazník nemá na neomezený data nárok... nechal jsem se ukecat a zatím to vypadá jako nejhloupejsi přestup mezi operátory všech dob

Podle mě to není žádná tragédie. Stávajících smluv se to ale týkat nemělo a měli to uplatnit na nové aktivace od určitého data.

Nedomysleli ty flat data a najednou jim došlo, že by za prázdniny dopláceli šílené prachy roamingovým partnerům a to i po vzájemných zápočtech (CZ operátoři jsou obecně v červených dlouhodobě).

Osobně raději 3Mb/s bez FUP, než třeba průměrných 5GB bez rychlostního omezení. Net, navigace, stream hudby - to vše OK, jen video v LQ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to není žádná tragédie. Stávajících smluv se to ale týkat nemělo a měli to uplatnit na nové aktivace od určitého data.

Nedomysleli ty flat data a najednou jim došlo, že by za prázdniny dopláceli šílené prachy roamingovým partnerům a to i po vzájemných zápočtech (CZ operátoři jsou obecně v červených dlouhodobě).

Osobně raději 3Mb/s bez FUP, než třeba průměrných 5GB bez rychlostního omezení. Net, navigace, stream hudby - to vše OK, jen video v LQ.

Moje obava je, že mi omezí data v zahranici, přestože na tu neomezenou vifikundaci nárok nemám a data si platím. A článek to potvrzuje - omezeni nasadili plošně, pro nové tarify bylo nasazeno chybně, mělo jít rovnou na všechny a teď už to dohnali. Čili mě zpomalí data v roamingu a zároveň na neomezené v česku nemám nárok, to mě sere

 

Edit: navíc mám pocit že rychlost omezili i v česku, načíst video které má být jen 5 mb se nedá bez několika zaseků

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje obava je, že mi omezí data v zahranici, přestože na tu neomezenou vifikundaci nárok nemám a data si platím. A článek to potvrzuje - omezeni nasadili plošně, pro nové tarify bylo nasazeno chybně, mělo jít rovnou na všechny a teď už to dohnali. Čili mě zpomalí data v roamingu a zároveň na neomezené v česku nemám nárok, to mě sere

 

Edit: navíc mám pocit že rychlost omezili i v česku, načíst video které má být jen 5 mb se nedá bez několika zaseků

No, to stejně můžou, dle VOP (ani to nebudu hledat).. ale rozumím ti.

Jinak k omezení rychlosti nedošlo, problém bude s největší pravděpodobností u tebe - to by byla lavina na netu.

Jak SIM pod rámcovkou, tak TWIST mi pořád jede kolem 80Mb/s...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

od O2 to vypadá na neomezený internet jaký ještě nikdo neviděl, měsíc skoro uběhl a nic :-)

 

"Po nedávném zdvojnásobení objemu dat v neomezených tarifech a vylepšení balíčků O2 Spolu plánujeme brzy představit revoluční nabídku mobilních tarifů, které budou mnohem lépe zohledňovat datové potřeby zákazníků," 19.6.2019 mluvčí O2 Lucie Jungmannová

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od O2 to vypadá na neomezený internet jaký ještě nikdo neviděl, měsíc skoro uběhl a nic :-)

 

"Po nedávném zdvojnásobení objemu dat v neomezených tarifech a vylepšení balíčků O2 Spolu plánujeme brzy představit revoluční nabídku mobilních tarifů, které budou mnohem lépe zohledňovat datové potřeby zákazníků," 19.6.2019 mluvčí O2 Lucie Jungmannová

O2 si nemůže neomezený internet ve stylu T-m dovolit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T-Mobile

Neochota něco levnějšího doporučit pro seniora. Kamarád už tam nedělá, kamarádka je těhotná a je to v p.či.

Pro mámu co je sama i to pětikilo je dost. Budeme muset počkat dva měsíce do konce smlouvy a pak dělat bububu.

Jak já to nemám rád.....bože.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa teď jsem se po dlouhé době kouknul na české operátory a jde vidět, že český zákazník je opravdu hodně specifický....

Pod 5stovek jsem tam snad žádný normální tarif fakt nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...