Přejít na obsah

Jak jsem zchronomagorovatěl :-)


ferrycz

Doporučené příspěvky

Zdravím Chronomaniaky.

Tak jsem se 31.12.2008 zaregistroval na zdejší fórum. Hledal jsem nějaké info o hodinkách které jsem si nadělil k Vánocům, Citizen eco drive, perpetual calendar WR 100m atd, a tak to vlastně začalo. Koukám pátrám čas nesledujíce, jsem zjistil že mechanika je něco co mi "voní" o moc víc než quartz. Moje hodinky co mi přinesl ježíšek za moje peníze, splňovali do té doby ( asi týden od registrace) všechny požadavky, a tak když mechaniku, tak něco co neztrácí cenu. Nejdřív jsem se "zbláznil do cibulí", říkal jsem si, no cibule jsou krásné a mám rád pořádnou mechaniku a práci, koukám surfuji a helemese někdo prodává celkem hezké Omegy, no stále mi zní v uších slogan této swiss firmy (přesnost , to je OMEGA), tak jsem je za celkem mrzký peníz na aukru vydražil. jsou krásné a přesné. Týden na to helemese někdo prodává Helvetie, Vojenské z roku 1942, se dvěma válečnýma křížema, jsou fakt krásné a tak jsem zabojoval a mám je doma, ne za mrzký peníz, ale na to si nehrajeme, Omegy mají bratříčka :-). pár týdnů na to helemese někdo prodává krásné cibule, zn. Doxa no přece nebudou chybět v mé sbírce ? bojoval jsem, tentokráte více sám se ssebou ale jsou doma. švýcary jsou švýcary. A tady to začalo, nebudu unavovat mám jich celkem 6 kousků :-) jenže co dál? nechtělo by to ještě nějaké mechanické náramkové hodinky? Chronomag nezklame, číhám koukám a helemese člen fóra falkkon, prodává RLT automaty swiss caliber, jsou krásné a přece nebudu k obleku nosit CITIZEN ECO DRIVE, nuž tedy zakoupil jsem, jsou opravdu skvělé a mám je moc rád. No automaty se musí nosit tak je nosím, pravda koupil jsem řemínek od Hirše za cca 1000 kč. Střídám tedy CITI a RLT, jo mechanika má něco do sebe , doladil jsem je a dělají +3 s denně, že se na mne žena dívá divně ? no a co? mezi tím jsem různě koupil "budíky z tanku, ze stíhačky, samá mechanika, ladění čištění leštění, žena kouká já nemluvím, na její narážky o léčení nereaguji. Tik tak, tik tak. to mne ted bere nejvíc. Další koupě byla SEIKO Automatic z roku 1970, mmj. rok měho narození. Ty přece musím mít, bez nich to nejde. Pochlubím se ženě, reakce nebyla taková jakou jsem očekával, skoro 40 let starý automaty a běží na 2 vteřiny přesně chápeš to miláčku ? nechápe, nerozumí. Jeden úspěch jsem zaznamenal, začala nosit hodinky, které dostala kdysi na odchodnou se slovy jsou to jen hodinky je hodila do šuplíku a nechala tam, V době kdy mě hodinky moc nebrali jsem jim také nevěnoval pozornost. Jen tak mimochodem tohle řekla o Rolexkách Oysters za cca 80K. No hnus velebnosti. ale už je alespoň nosí. Tak zpět ke mně:-) tak jsem různě pokoupil a poslední kup byl opět zde, uživatel M916 prodává jednoručky, hmm. ty ještě nemám Bergman a gottlieb. nu což zakoupil jsem. pochlubil se doma, a oznámil s rozzářeným obličejem že jsem je koupil za pár korun, neřekl jsem plnou cenu v rámci zachování rodiny :-) odpověď byla, že se zeptá v práci jestli se na to dělají nějaké prášky :-) no abych se přiznal jsem zde denně, a koukám . Czechjoker prodává Oris Classic Date 42 mm no krsné švýcary do nich jdu :-), "naštěstí" je někdo koupil předemnou :-) teĎ koukám po Pilotkách Steinhart nebo Archimede ? diskuzí je dost :-) no asi to budou Archimede. ale napíšu si ježíškovi. Mám to tady rád fakt že jo, ale takhle zchronomagorovatět? je to normální? nu což někdo utrácí za drogy a holky a já za hodinky. říkám si všechno prodám "myslím hodinky" a koupím si pilotky od IWC a končím. No nevím jestli bych to dokázal ale ty jsou fakt nununu. na závěr, cítím se zdráv doma to klape, a kdyby jste v Praze u dušáka potkali slintajícího tlusťocha, nebojte se jsem to já a neublížím. Jen hvězdné nebe nademnou a mravní zákon ve mě.

 

Přeji všem hezký den, a potřebuji 50 příspěvků abych mohl inzerovat a měnit hodinky bo mě to vyjde levněji než stále nakupovat :-)) mechanics forewer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto už je pokročilé stádium. :smile_anim: Hlavně se nedívej na zbraně a motorky. Taky nakažlivé. Mít dokonce dva anebo i tři takové koníčky by nemuselo být bez vlivu na rodinu a manželku zvlášť.

taky bych te chtel podobne varovat pred fotografovanim a sbiranim dymek. rovnez nakladne.

 

a abych ti odpovedel... no ano, je to normalni. tedy, "normalni" jako normalni, to zase ne. ale normalni ve smyslu "bezne", to bohuzel je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto už je pokročilé stádium. :smile_anim: Hlavně se nedívej na zbraně a motorky. Taky nakažlivé. Mít dokonce dva anebo i tři takové koníčky by nemuselo být bez vlivu na rodinu a manželku zvlášť.

zbraněma jsem si již prošel, nyní mám už jen 2, a co se týká motorek tak mám to nejlepší BMW RT naštěstí pro mne nic lepšího není :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Chronomaniaky.

Tak jsem se 31.12.2008 zaregistroval na zdejší fórum.....

To ses teda vydal zajímovou cestou. Moc ti fandím. Já jsem tady na fóru o malinko dýl. Je to k nevíře, ale Chronomag jsem objevil teprve náhodou po pár letech na netu, kdy jsem prolézal cíleně spíš zrovna stránky firem. A jak jsem se zaregistroval, taky mě to málem dostalo. Ale jen mě to tak trochu štrejchlo. Zatím jsem to ustál, jestli se tak dá říct, když mám objednané své první mechanické hodinky. Po opravdu dlouhém vybírání a zatím se dá říct, že nákupní horečku zvládám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferrycz -

jj, klasické prvotní příznaky, bouřlivý rozvoj nemoci. Následně lze dosáhnout pouze stžídání aktivních období nemoci s její potlačenou fází (zapomněl jsem odborné výrazy).

BTW - jsi to ty, co jsme se setkali plánovaně při předání RLT hodinek, že jo? :)

jojo jsem to já :-)

 

Ahoj Ferry, pekne si do toho spadl :lol2: tady uz nevidim cestu zpet...

 

Udelej pls nejaky fotky, at je na co koukat.

 

Az budu neco prodavat urcite se ti ozvu :clap:

no to jso moooooc hodnej, :-)

 

jojo jsem to já :-)

no to jso moooooc hodnej, :-)

Jinak až dosrekonstruuji domek tak něco nafotím a dám sem cca 1 týden by to mohl jistit :-) zatím jen malá ukázka

post-5204-1248161438.jpg

post-5204-1248161450.jpg

post-5204-1248161463.jpg

post-5204-1248161467.jpg

post-5204-1248161474.jpg

post-5204-1248161487.jpg

post-5204-1248161505.jpg

post-5204-1248161514.jpg

post-5204-1248161521.jpg

post-5204-1248161529.jpg

post-5204-1248161542.jpg

post-5204-1248161547.jpg

post-5204-1248161551.jpg

Upraveno uživatelem ferrycz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky popsaný. Já sem byl pacient na knife.cz, ale když jsem hledal chronografy pro manželku, tak jsem tu tak nějak zůstal. Do té doby jsem nosil bikolorní kvarcový seika. Tady to začalo samurejema, bylo lecos dalšího a teď se to ustálilo na tom, co mám v podpisu. Vše uloženo v boxu a na hodinkovnici na nočním stolku :-)

Paradoxně teprv tady jsem se odhodlal k pořízení modly mezi zavíráky - Chris Reeve Sebenza. Takže bacha na to, i když píšeš "prošel jsem si tím", tak tady nic není zcela uzavřená kapitola :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky popsaný. Já sem byl pacient na knife.cz, ale když jsem hledal chronografy pro manželku, tak jsem tu tak nějak zůstal. Do té doby jsem nosil bikolorní kvarcový seika. Tady to začalo samurejema, bylo lecos dalšího a teď se to ustálilo na tom, co mám v podpisu. Vše uloženo v boxu a na hodinkovnici na nočním stolku :-)

Paradoxně teprv tady jsem se odhodlal k pořízení modly mezi zavíráky - Chris Reeve Sebenza. Takže bacha na to, i když píšeš "prošel jsem si tím", tak tady nic není zcela uzavřená kapitola :-)

no pár nožů mám taky, nic moc cca 15 kousků, :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezký! Varuju tě důrazně před vláknem "Plnící pera a doplňky", je to sice levnější než hodinky, ale když jedeš ve velkym .. :D.

Před vším dalším tě už varovali ostatní ;).

Ani se tam nepodívám , slibuji, kde to vlákno najdu ? :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevysvetluju, Olie mi zabavila Frontiera, kdyz ted mam Watermana... :D

já mám jenom Pelikána ale super pero, o koženém diáři Filofax netřeba se rozváděti:-)

 

a co reakce na mé fotky ochutnávky hodinek ? líbí nelíbí ? :tomcat:

Upraveno uživatelem ferrycz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...