Přejít na obsah

Jak jsem zchronomagorovatěl :-)


ferrycz

Doporučené příspěvky

no jo, ale uprimne receno vetsina lidi, co vlastni pilotky, nejsou vlastne piloti, takze resit funkcnost ve vztahu k puvodnimu poslani hodinek je prece jen blbost :-)

 

ja treba zcela chapu nazor, ze day/date je uzitecna vec. a jelikoz je clovek z principu tvor nespokojeny, zjistuji, ze i kdybych se na datumovku nepodival celej rok, zarucene budu mit pocit, ze mi chybi, kdyz zrovna budu mit hodinky, na kterych datum neni (to neni teorie, to je muj dnesni priklad ze zivota, vzal jsem si Rakety a ejhle, strasne mi chybi datum).

no hezký tak ještě day date, a já naivně myslel že se mi to zjednoduší :thumbsup_anim: stačí datum ? pravda je že se bez dne asi obejdu. tak archimede s datumem. nebo že by chronografy s day date ? nééé pomoc :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Fotka, kterou poslal kibi s hodinkami vlevo, by byla pro mě ideálem. Mám rád kombinaci day/date, z mého pohledu to je praktická věc. Pravda je, že mám samé chronography a do leteckých bych nešel. Nelíbí se mi strohost číselníku. Antireflex je bezva věc, ale zase má ale, poměrně lehce se poškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vis, jak tady hodinky kolujou... chvili pockej a... ;) :D

doplnim: chvili pockam a... zase mi to utece (s mym stestim). :D ne, jasne, tentokrat to neni zavod s casem.

 

OT: mimochodem, jake jsou ty NATO pasky z Modeny? ja jsem si je ani neprohlizel. ted jsem si ale koupil jeden "mistne" na eBayi, pry to jsou odmitnute kusy z oficialnich zakazek MOD... a je to kvalitativne tak o dve tridy vys, nez ten muj jiny NATO strap (ale ten taky neni z Modeny). prekvapilo me, ze neco tak maleho a jednoducheho muze mit takovy markantni rozdil v kvalite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco takoveho...? ;)

no v podstatě ano :crying_anim02: mám rád centrální vteřinovku jen těch budíčků je tam jaksi moc. ideál bych popsal takto:

 

letecký s číslama, centrální vteřinovka, automat, safír s antireflexem uvnitř, datum (jedno jestli na 6 nebo 3 nebo 1/2 5) korunka diamant?(prostě ne ta normální válečková) k datumu možná i DAY DATE ? kožený pásek černý, velikost 42-47. to je asi tak myslím všechno. jo a superluminova nebo něco takovýho co svítí večer a dlouho na ručičkách i indexech. tož tak.

 

bohužel není asi nic co by splnovalo všechno dohromady, alespon tedy myslím, nebo snad ano? jo a samozřejmě cena tak do 20 litrů.

 

howk. :suicide_anim:

Upraveno uživatelem Gilius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v podstatě ano :crying_anim02: mám rád centrální vteřinovku jen těch budíčků je tam jaksi moc. ideál bych popsal takto:

 

letecký s číslama, centrální vteřinovka, automat, safír s antireflexem uvnitř, datum (jedno jestli na 6 nebo 3 nebo 1/2 5) korunka diamant?(prostě ne ta normální válečková) k datumu možná i DAY DATE ? kožený pásek černý, velikost 42-47. to je asi tak myslím všechno. jo a superluminova nebo něco takovýho co svítí večer a dlouho na ručičkách i indexech. tož tak.

 

bohužel není asi nic co by splnovalo všechno dohromady, alespon tedy myslím, nebo snad ano? jo a samozřejmě cena tak do 20 litrů.

 

howk. :suicide_anim:

Co tak tohle...asi malé ne?...a jinak splňují snad všechno?

http://www.gnomonwatches.com/DamaskoDA36.html

http://www.gnomonwatches.com/MuhleBSM12Flieger.html

Nebo mrkni tady:

http://www.aristo-watch.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak tohle...asi malé ne?...a jinak splňují snad všechno?

http://www.gnomonwatches.com/DamaskoDA36.html

http://www.gnomonwatches.com/MuhleBSM12Flieger.html

Nebo mrkni tady:

http://www.aristo-watch.com/

Jojo ty damasko DA36 jsou fakt hezký, a splňují téměř vše dokonale jen velikost 40 je málo ale nezoufám pátrám a uvidíme díky za tip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč od tombeda nekoupíš Fortisky B-42 Flieger?

Kromě korunky splňují všechno: http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=20905

samo že jsem po nich koukal :worried_anim: jen se mi nelíbí ta korunka, je taková obyč chtěl bych jinou jak jsem psal, tahle je nic moc, ale jinak máš pravdu jsou mooc hezký. a čekám nějakou slevovou akci třeba tombed něco pustí, :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka, kterou poslal kibi s hodinkami vlevo, by byla pro mě ideálem. Mám rád kombinaci day/date, z mého pohledu to je praktická věc. Pravda je, že mám samé chronography a do leteckých bych nešel. Nelíbí se mi strohost číselníku. Antireflex je bezva věc, ale zase má ale, poměrně lehce se poškodí.

.. je zevnitř :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Problém s nechápající manželkou jsem vyřešil tak, že jsem jí koupil taky automaty (s tritiem). Nedokázal jsem je sehnat v Evropě, takže bylo potřeba při koupi z US bohužel zaplatit clo, ale za ten klid to stojí, protože si je zamilovala a už mi aspoň trochu rozumí :smile_anim: .

 

post-13345-031393600 1287430713.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

No, vidím, že jsem tu správně. Už jste našli nějakýho doktora, kterej to dokáže utlumit? Jsem si vědom toho, že jsem neléčitelný pacient, ale stejně. 1. Dýmky - tam to mám snad pod kontrolou, momentálně jsem se svými 4mi kousky spokojen a probíhá latentní útlumová fáze nemoci 2. Plnicí pera a příslušenství, zatím 2 Parkery a diář Filofax, ale taky to zatím držím na uzdě, nicméně nikdy neříkej nikdy 3. holení, vyházel jsem všechny ty elektrický srágory a předražený gillety co jsou tupý už z výroby a koupil jsem klasický žiletkový nerezový strojek Merkur Solingen se stojánkem, v sadě se štětkou z pravého jezevce a skleněnou miskou na holící mýdlo. Od té doby mám z dříve nenáviděného holení krásný a voňavý rituál. Vstupní investice je sice celkem vysoká i když v porvnání s nějakým dražším elektro strojkem ani ne a provozně to vyjde překvapivě levněji než všechyn ty moderní hovadinky. No a k tomu mám jednu břitvu Dovo Solingen na nedělní holení :-) a myslím že nezůstane u jedné. No a teď hodinky... Koupil jsem si krásné ruské strely myslel jsem si, že mě to pustí, ale ouha, už mám vyhlédnuté další, Aviator 2 od Poljotu. No prostě neléčitelné nemoci na 4 forntách no. Adolf bojoval jen na dvou frontách a válku prohrál... Co mám dělat já?:suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já začal na veteránech- zamiloval jsem si staré fiátky a teprve když jsem už nedokázal přejít přes dvorek, aniž bych se nepřerazil o chladič či převodovku, kamarád mě zlomil hodinkama. Žena-fakt, manželka(!) mi koupila první staré Primky a já do toho zahučel a zchronomagořil. Vzhledem k vyčištění dvorku jsem zatím tolerován, i když nějaké ty prostředky z rodinného rozpočtu odkláním směrem o kterém se tu mezi Vámi asi rozepisovat nemusím :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...