Přejít na obsah

Letecké Prim Automatic


Doporučené příspěvky

Netušíš, jestli ta oranžová vteřinovka (vim, fotku jsi stáhl z Primu) je opravdu košer? Většinu leteckých primek jsem viděl s bílou. Dík za odpověď.

Nejdříve se vyráběly s oranžovou, ale byla špatně čitelná, tak dali bílou.Jinak co se týká leteckých Primek - tak jen podotknu :bratr sloužil u vojenského letectva / vojenský pilot, podplukovník,letiště Čáslav / a když jsem se ho na tyto hodinky ptal, tak tvrdil, že se s prim leteckýma nikdy nesetkal, před revolucí používali piloti nadzvukových letadel hodinky s nápisem swiss made, jaké to si již nepamatuje a museli je při odchodu do důchodu vracet. :tomcat:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 80
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Netušíš, jestli ta oranžová vteřinovka (vim, fotku jsi stáhl z Primu) je opravdu košer? Většinu leteckých primek jsem viděl s bílou. Dík za odpověď.

V kabině se ale používalo ultrafialové světlo, které kontrast číselníku dostatečně zvětšovalo. I vlivem tohoto rozhodnutí pak byla větší část hodinek vybavena bílou sekundovou ručkou, která v tomto světle více vynikala.

 

zdroj:Prim web

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem ale již psal, myslím si podle info. z první ruky, že prim letecké nikdy pilotní kabinu neviděly.Takže by mě zajímalo, kdo je vlastně v ČSA nosil?

 

No v ČSA je mozne ze nikdo. Byly to armadni hodinky. Myslim, ze se to tady uz parkrat resilo. Byly tady i ohlasy z prvni ruky, ktere potvrzovaly, ze vojaci hodinky skutecne fasovali a potom je vraceli zpet. Byla to specialni armadni zakazka v poctu asi 3500 kusu z vylepseneho materialu (to jsou info od Primu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v ČSA je mozne ze nikdo. Byly to armadni hodinky. Myslim, ze se to tady uz parkrat resilo. Byly tady i ohlasy z prvni ruky, ktere potvrzovaly, ze vojaci hodinky skutecne fasovali a potom je vraceli zpet. Byla to specialni armadni zakazka v poctu asi 3500 kusu z vylepseneho materialu (to jsou info od Primu).

nebylo jich jen 2500 signovano na dynku a 500 do volneho prodeje s prazdnym dynkem? ale +- to tak je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem ale již psal, myslím si podle info. z první ruky, že prim letecké nikdy pilotní kabinu neviděly.Takže by mě zajímalo, kdo je vlastně v ČSA nosil?

a kdy tvuj bracha slouzil? jestli se vyrobili v roce 1977 ihned se rozdali tak je taky nemusel vubec zazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdy tvuj bracha slouzil? jestli se vyrobili v roce 1977 ihned se rozdali tak je taky nemusel vubec zazit.

Bratrovi je 54 let, u armády, tedy počínaje střední školou od 15let v roce 1971, potom VLŠ Košice/škola pro vojenské piloty/ +- 1rok 1975 - 1981 a pilot ČSA až do 2004 letiště Čáslav.S Prim pro armádu se nikdy nesetkal, jedny jsem doma měl, koupeny na aukru, a ty jsem mu i ukazoval, jak říkal,piloti ČSA fasovali hodinky s nápisem swiss made.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratrovi je 54 let, u armády, tedy počínaje střední školou od 15let v roce 1971, potom VLŠ Košice/škola pro vojenské piloty/ +- 1rok 1975 - 1981 a pilot ČSA až do 2004 letiště Čáslav.S Prim pro armádu se nikdy nesetkal, jedny jsem doma měl, koupeny na aukru, a ty jsem mu i ukazoval, jak říkal,piloti ČSA fasovali hodinky s nápisem swiss made.

zajimave. mysim ze tu nejste nejaci piloti jsou, tak to snad nekdo potvrdi. trosku mi to kazi tu pohadku, ale porad zustava to, ze to armada zadala. ale je to zajimave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajimave. mysim ze tu nejste nejaci piloti jsou, tak to snad nekdo potvrdi. trosku mi to kazi tu pohadku, ale porad zustava to, ze to armada zadala. ale je to zajimave

Jedna věc mě na tom také zaráží, bratr odcházel do důchodu z dost vysoké funkce a přece si hodinky nemohl odnést, musel je odevzdat / ještě si pamatuji když mě bylo nějakých cca 12 let, tak jsem je po něm loudil, ale nedal je, nemohl.A tady se otvírá otázka, jak to že se jich /primek /tolik dostalo mezi obyčejné lidi???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna věc mě na tom také zaráží, bratr odcházel do důchodu z dost vysoké funkce a přece si hodinky nemohl odnést, musel je odevzdat / ještě si pamatuji když mě bylo nějakých cca 12 let, tak jsem je po něm loudil, ale nedal je, nemohl.A tady se otvírá otázka, jak to že se jich /primek /tolik dostalo mezi obyčejné lidi???

 

tak je mozne, ze letci mohli mit swiss made a jelikoz byly kupovane za devizy, tak musely byt vraceny. a ty primky mohli rozdavat komukoli. tedy ta kontrola byla nizsi. nebo po 89 uz se na to dlabalo, v armade byl stejne bordel a ty hodinky se ven dostali az po 89. kazdopadne je to velmi zajimave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady o tom celkem dost obsáhle píšou http://www.prim.cz/kolekce/historie-pilotnich-hodinek , také přiznávají, že do té doby, než vyvinuly prim letecké nosili piloti ČSA hodinky švýcarské produkce jako jsou Lemania, Longines a Eterna. Je pravdou, že bratr naší nemocí postižen není ;) tak je mohl třeba na mladším kolegovi přehlédnout.Ale v roce 2004 je odevzdat musel, což zase o takovém bordelu v armádě nesvědčí, ale taky nevyvracím, že tam není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady o tom celkem dost obsáhle píšou http://www.prim.cz/kolekce/historie-pilotnich-hodinek , také přiznávají, že do té doby, než vyvinuly prim letecké nosili piloti ČSA hodinky švýcarské produkce jako jsou Lemania, Longines a Eterna. Je pravdou, že bratr naší nemocí postižen není ;) tak je mohl třeba na mladším kolegovi přehlédnout.Ale v roce 2004 je odevzdat musel, což zase o takovém bordelu v armádě nesvědčí, ale taky nevyvracím, že tam není.

skoda, mohl delat, ze je ztratil nekde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni tohle nepouzivali. to je zbastlenina. original vypada takhle

111.jpg

 

Já vím, to byl vtip ;)

Ale dík za originální foto k porovnání :)

 

Jinak myslím, že na diskuzi o tom, zda se "letecké" prim skutečně používaly i v ČSLA/letectvu mělo založit vlastní vlákno, ať není zmatek :)

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajimave. mysim ze tu nejste nejaci piloti jsou, tak to snad nekdo potvrdi. trosku mi to kazi tu pohadku, ale porad zustava to, ze to armada zadala. ale je to zajimave

Podle me hosi motate jabka s hruskama. CSA a CSLA je asi rozdil ne? Pokud Jirkoj bracha plachtil s Iljusinama za CSA, tak moh mit svycary jaky chces, ale CSLA je asi trochu jina firma ;) Teda nejsem odbornik, ale prosty sedlak, tak pokud je to jinak pardoooon.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratrovi je 54 let, u armády, tedy počínaje střední školou od 15let v roce 1971, potom VLŠ Košice/škola pro vojenské piloty/ +- 1rok 1975 - 1981 a pilot ČSA až do 2004 letiště Čáslav.S Prim pro armádu se nikdy nesetkal, jedny jsem doma měl, koupeny na aukru, a ty jsem mu i ukazoval, jak říkal,piloti ČSA fasovali hodinky s nápisem swiss made.

 

Rozlišoval bych důsledně ČSA a ČSLA/CzAF, jinak to přináší zmatky (viz výše). Každá z nich je diametrálně odlišná organizace zabývající se létáním. Byť se v některých dobách personálně prolínaly.

 

Edit: Seamaster byl o chlup rychlejší...

Upraveno uživatelem Hugo14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me hosi motate jabka s hruskama. CSA a CSLA je asi rozdil ne? Pokud Jirkoj bracha plachtil s Iljusinama za CSA, tak moh mit svycary jaky chces, ale CSLA je asi trochu jina firma ;) Teda nejsem odbornik, ale prosty sedlak, tak pokud je to jinak pardoooon.

Přesně - "letecké" primky byly vyrobeny pro ČSLA, tj. Československou lidovou armádu. Možná je mohl mít tehdy někdo i v ČSA, tj. Československých aeroliniích, pokud odešel létat z armády do civilu a nechali mu je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me hosi motate jabka s hruskama. CSA a CSLA je asi rozdil ne? Pokud Jirkoj bracha plachtil s Iljusinama za CSA, tak moh mit svycary jaky chces, ale CSLA je asi trochu jina firma ;) Teda nejsem odbornik, ale prosty sedlak, tak pokud je to jinak pardoooon.

 

co motame. napsal a cituji "bratr sloužil u vojenského letectva / vojenský pilot, podplukovník,letiště Čáslav" coz pro me je CSLA v te dobe. proste byl u vojenskeho letectva. ne civilniho. tedy mel by se potkat s tema hodinkama. ale jestli bylo dvoji letectvo tak pak ok. do toho nevidim. ja bral za bernou minici ze byl vojak, armadni letectvo, vysoky post a v dobe kdy se ty hodinky delaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto vlákno je pokračováním diskuze započaté v "Pro zasmani - Aukro". Ačkoli to není "moje" téma, tak jsem si řekl, že by bylo lepší ho přesunout do zvláštního vlákna.

 

jsem vám to sem překopíroval,tak jsem trošku promazal....snad se v tom vyznáte??!! Gilius

Upraveno uživatelem Gilius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...