Přejít na obsah

Vulcain -kolik jich tu máme?


Návštěvník Tada

Doporučené příspěvky

Já sice nemám, ale dnes jsem si ve Vídni zkoušel pár modelů.

Docela mě překvapily vcelku příznivé ceny - cca. 3.000 EUR. Za in-house bych čekal více.

Nejvíce mě zaujala řada Golden Voice, hlavně tenhle model:

post-1118-1248551315.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Já sice nemám, ale dnes jsem si ve Vídni zkoušel pár modelů.

Docela mě překvapily vcelku příznivé ceny - cca. 3.000 EUR. Za in-house bych čekal více.

Nejvíce mě zaujala řada Golden Voice, hlavně tenhle model:

 

Já jsem si asi za pár let pořídím Vulcanographe :) Ceny za in-house mají bezkonkurenční.

 

Jak na tebe působili naživo?

 

Golden Voice? Ty jsou dámské ne? Nebo alespoň první golden voice bývaly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si asi za pár let pořídím Vulcanographe :) Ceny za in-house mají bezkonkurenční.

 

Jak na tebe působili naživo?

 

Golden Voice? Ty jsou dámské ne? Nebo alespoň první golden voice bývaly :)

 

Naživo působily dobře. Zpracování perfektní, vzhled nezaměnitelný.

Ale mám trošku problém s tím, že budík je stejnej "cvrček", jako u Poljotů za pár korun.

Jo, hodinky mají, samozřejmě, manuální nátah - líbilo se mi, že se natahují klasicky korunkou a při otáčení "nahoru" se natahují hodinky a při otáčení "dolů" budík.

 

Dámská řada se aktuálně jmenuje Vulcanova a jsou tam automaty a dokonce i quartzky.

 

Edit: ty obdélníkové, co se mi líbily, jsou sice hodně velké, ale na ruce sedí perfektně - pouzdro je prohnuté, takže ruku dobře kopírují (to mám rád).

post-1118-1248597416.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GASi, jezdíme kupovat kávy do Nespresso systému (jediná káva, která mi chutná a kterou vypiju) na Mahlerstraße 7.

To je ulice hned u Opery a Sachr hotelu (dorty, mňam). Prostě boční ulička z té hlavní hodinkové třidy, kde je Wempe a spol.

A pár metrů od té Mahlerstraße je malinkatý obchůdek, kde má pán Vulcain, Momo Design a něco málo vintage kousků (pár Rolexek a podobně). Je to opět boční ulička k té hlavní třídě, jen pár desítek metrů od Wempe.

Lépe to vysvětlit, bohužel, nedovedu.

 

Běžné prodejní ceny neznám - ale překvapilo mě, že dost Cricket kousků bylo za necelých 3.000 EUR. Čekal jsem větší pálky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pán v obchodu mluví i anglicky, hodinky ho evidentně baví a něco o nich i ví. Pokud ten obchod najdeš, tak budeš určitě spokojen. Hodinky mě fakt dostaly, rád bych do jedněch šel.

 

 

Ještě mimo téma k té kávě, snad se Tada nenaštve...

 

My měli Turmix TX350, to už je asi 6 - 7 let zpátky. To tu Nespresso ještě nikdo neznal.

A přibližně rok máme stříbrné Lattissimo EN680.

Vždy jsem pil cca. 3 kávy ročně. Co máme doma ten Nespresso systém, piju 3 kávy týdně, což je nárůst jako prase :)

Legrační na tom je, že v Pařížské měli kapsle pořád o cca. 30% dražší. Teď je drasticky zlevnili a už jsou dražší "jen" o 10%.

O přístrojích ani nemluvím - v Rakousku jsou skoro pořád akce (šek na kávu za 50 EURO zdarma při koupi přístroje) a i ceny jsou někde zcela jinde (pár tisícovek u dražšího stroje ušetříš skoro vždy).

 

U mě Pařížská ale neskončila cenou, spíše přístupem.

V Rakousku toho kupuju fakt hodně (domů, pro rodiče, tchyni, kamarádku) - už jsem koupil celkem 8 přístrojů a jednou kvartálně se tam otočím pro cca. 3.000 kapslí. No a oni moji adresu dali těm lumpům z Pařížské a ti mi poslali dopis s nabídkou. Tak jsem se tam zastavil. Vyšší ceny bych i akceptoval, ale to, že když jsem chtěl ochutnat před nákupem limitovanou edici kávy, tak mi za ni naúčtovali nějakých 80Kč, což mě nasralo. V Rakousku každému kupujícímu udělají kafe jako poděkování za nákup. V Pařížské po tobě chtějí skoro 80Kč. A to stojí kapsle asi 8 korun!!!

Tak na ně seru a jezdím dál do Vídně. Stejně ji mám o 80km blíže, než Prahu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, údajně model, který jsem si vybral, zvoní slabě - dýnko nemá otvory. Takže idélaní diskrétní alarm na ruku třeba při jednání.

Ostatní jsou na tom prý lépe, ale nebylo až tak moc času, takže jsem si vyzkoušel jen jedny (a to ty obdélníkové).

 

Spíše mi vadí, že ať jsem zkoušel Poljot či vintage Fortis, zněl ten alarm pořád tak nějak stejně. U těchhe Vulcain rovněž.

To jediné mě trošku zklamalo. Prostě je to chrčení/cvrčení pořád stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě Pařížská ale neskončila cenou, spíše přístupem.

 

u mě prvně s hodinkama pak s kávou, teď bojkotuju celou ulici :)

 

díky za obsáhlé info

 

k Vulcainu, vlastní kalibr s budíkem ( ať si vrčí klidně jak poljot :) ) pod 100t je velmi dobrá nabídka, značka s dlouhou tradicí,

neprofláklá, takže vyjímečnost zaručena, zpracování naprosto perfektní a nové modely už jdou v designu s dobou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
No, údajně model, který jsem si vybral, zvoní slabě - dýnko nemá otvory. Takže idélaní diskrétní alarm na ruku třeba při jednání.

Ostatní jsou na tom prý lépe, ale nebylo až tak moc času, takže jsem si vyzkoušel jen jedny (a to ty obdélníkové).

 

Spíše mi vadí, že ať jsem zkoušel Poljot či vintage Fortis, zněl ten alarm pořád tak nějak stejně. U těchhe Vulcain rovněž.

To jediné mě trošku zklamalo. Prostě je to chrčení/cvrčení pořád stejné.

 

Tak bez toho dvojitého dýnka to je jasné, že to nebude zvonit o moc víc než poljoty - navíc všechny tyhle hodinky používají stejný systém budíku, takže i ten zvuk je podobný. Jinak zvoní Jaeger Lecoultre, který má jiný systém budíku. To dvojité dýnko je ale taky hodně důležité, když z těch svých sundám to vrchní dýnko, tak taky nezvoní nic moc.

 

Taky budu muset konečně nějaké nové omrknout, na nějakých živých fotkách na mě nepůsobily úplně 100%.

 

Až nebudu líný tak konečně udělám video s porovnáním alarmu od poljotu a Vulcain :)

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No, já už nějakou dobu(něco málo přes rok) mám vintage VULCAIN chronograph z 1970r. 17 kamenů, incabloc, ruční nátah.

Průměr 37mm, s korunkou 40mm, nožky 17mm - kdyby to někoho zajímalo.

šlapou fakt dobře, za celou dobu co je mám,žádný problém nikdy.

Akorát je často nenosím,no. Spíše leží v šuplíku. Ale jsou krásné, radost pohledět ;)

Udělám nějaké pěkné fotky a hodím je sem.

Zatím jen tyhle

post-3527-1262891064.jpg

post-3527-1262891080.jpg

post-3527-1262891093.jpg

Upraveno uživatelem MarcelG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Hlasím jedny Crickety. Nevite nejsou někde fotky, který president měl přesně který typ?

 

V nějakým časopise Hodinky a klenoty bylo pár fotek...

 

Oni běžných Cricketů byly jen 2 typy - automat s datumem a mimostředovou vteřinovkou a manuální nátah s středovou vteřinovkou.

 

U Lyndona Johnsona jsem snad viděl ten automat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nějakým časopise Hodinky a klenoty bylo pár fotek...

 

Oni běžných Cricketů byly jen 2 typy - automat s datumem a mimostředovou vteřinovkou a manuální nátah s středovou vteřinovkou.

 

U Lyndona Johnsona jsem snad viděl ten automat.

 

Mám manuál s centrální vteřinovkou, takový měl myslím Eisenhower. Jenže ono byly různý typy číselníků a tvarů i barev pouzdra. Já mám třeba zlacený, ale viděl jsem i nerez. Podle jedný starý reklamy, co se vyskytuje na interneu (je i v tom pdf dále), je to na ní ale blbě vidět, mají trochu jinej tvar nožek, jiný indexy atd.

 

Našel jsem todle PDF, ale moc fotek tam není a není to jenom Cricket.

 

A pak zrovna dnes jsem koupil na timezone mauální s datem, ne s budíkem, nevím co je to za stroj. Jsem zjistil, že nemám totiž žádný hodinky s římskýma číslicema. A pak když tu byla ta sháňka po manuálních s datem do 100 tisíc, tak jsem si říkal, že taky jedny pořídím ;-)

 

post-3262-1263071967.jpg

 

EDIT: To foto je od původního majitele

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak různý tvary se začaly objevovat až na přelomu 60/70s kdy ta firma zařvala...

 

Ze začátku - pozdní 40s a celé 50s prostě dělala pro cricket jen klasické kulaté pouzdro a různé ciferníky. Měli teda ještě model se dvěma korunkami, který posloužil jako předloha pro sovětské signal 2612...

 

V tom PDF jsou pěkně vyobrazený akorát ty automaty s datem a mimostředkou. Těch jsem v aukcích viděl jen málo. Já svoje Vulcain v úterý lifruju k hodináři, nějak mě zlobí - odmítají mě budit v 7 a 8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...