Přejít na obsah

Victorinox - jak je na tom s prestiží?


Matthew

Doporučené příspěvky

Ahoj,

reaguji na tenhle článek:

 

http://www.chronomag.cz/clanek/2004-11-19/...er-hodinek.html

 

Objevila se tam kritika značek jako je Citizen nebo Seiko, proto by mě zajímalo jak by dopadlo podle takových měřítek dopadla značka Victorinox.

Společenská řáda Chrono Classic k obleku?

 

http://www.victorinox.cz/index.asp?menu=845

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej, např. Seiko dělá i velmi drahé a reprezentativní modely, které se v Evropě neprodávají, to samé Citizen (Chronomaster). Porovnávat je se Swiss Made podle mého dost dobře nejde, protože - bez ohledu na kvalitu - většina lidí má azijskou produkci zafixovanou přinejlepším jako levnou. Proto třeba s Chronomastery za 2000 USD ve společnosti parádu neuděláš, ale s Tissotem za 300 USD ano.

Podle mě (nejsem žádný echt odborník) je Japonská produkce (Seiko, Orient, Citizen, Casio) v mnoha ohledech plně srovnatelná s ostatní produkcí světa, pochopitelně v rámci svého levelu. To, že majitel s nimi nenadělá tolik parády je imho jen otázka času. Pamatuješ si, že u aut přece kdysi taky platilo "Japonec na konec" a jaká je situace dnes...?

Wiktorinox jsou obyčejné "spotřební" hodinky, které ve své třídě levných hodinek dobře plní svoji úlohu. Chybí jim hodinářská prestiž, ale pokud ti jde o design a ne o tu omáčku dookola, budeš spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maji pravdu, predsedo!!

 

Osobne je mam rad a pokud se na to podivas s pohledu - montuji dovnitr svycarske strojky Eta a Unitas stejne jako ostatni znacky do cca 50000kc, zpracovani a materialy jsou na srovnatelne urovni, klidne tohle znacku kup. Bohuzel nemaji zvucne meno jako hodinky, ale jako noze. Osobne obdivuji oboji, takze jsem mel Ambassadory a byl moc spokojeny.Take pocitej ze pokud je budes prodavat dal (at na foru nebo znamym) cena bude nizsi nez kdyby jsi prodaval jine zvucneho jmena. Desingove maji moc povedenych modelu

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím... Tak si je asi koupim jako sporotvní hodinky a na běžné nošení a z výběru vyřadím Nauticu a Citizen a k obleku si koupim Tissoty za 300 USD.

A proč vlastně vyřadíš Citizeny? Cenu netratí tolik co Victorinox, vlastní invence je tam také víc než u Victorinox a kvalita je bez diskuzí výborná. Když třeba budeme v oblasti quartzu, tak Citizen má ze všech výrobců nejvymakanější solární nabíjení. A můžeš si vybrat i oblekovky. Akorát nákup by bylo lepší realizovat v zahraničí, protože u nás jsou "poněkud" drahé a ani výběr není tak velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím... Tak si je asi koupim jako sporotvní hodinky a na běžné nošení a z výběru vyřadím Nauticu a Citizen a k obleku si koupim Tissoty za 300 USD.

S tou Nautikou jsi se rozhodl spravne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože ji vyřadím? Já nad tím pak ještě přemýšlel a vrátil jsem ji do výběru:D nějaký levnější model co by mě vyšel tak kolem 3.000 Kč...

Komu nejni rady tomu nejni pomoci :suicide_anim:

 

Ale delej jak myslis, radost znich musis mit nakonec ty. Ale zkus to par dni nechat uzrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu nejni rady tomu nejni pomoci :suicide_anim:

 

Ale delej jak myslis, radost znich musis mit nakonec ty. Ale zkus to par dni nechat uzrat...

 

v čem je Nautica špatná? hodinky jsou to hezký, je to poměrně netrdaiční značka moc lidí to tu nenosí, nejsou nijak drahé a mají pár dobrých předností (třeba vysoká voděodolnost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasil bych jen s tim ze je netradicni... ale toho si nevsimej... treba se v nich pletu

 

Stejne si projed treba prodejni vlakno. Az na par zoufalych pokusu tam jsou modely ktere si nektery clen koupil, takze celkem je to reprezentativni vyber nejruznejsich typu a modelu co frci a stoji za to mit. Taky si spravis obrazek o cenach.

 

Proste par tisic je par tisic a ja bych je za to nedal. Jejich kolekci jsem letmo osahal, moje kafe to nejni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasil bych jen s tim ze je netradicni... ale toho si nevsimej... treba se v nich pletu

 

Stejne si projed treba prodejni vlakno. Az na par zoufalych pokusu tam jsou modely ktere si nektery clen koupil, takze celkem je to reprezentativni vyber nejruznejsich typu a modelu co frci a stoji za to mit. Taky si spravis obrazek o cenach.

 

Proste par tisic je par tisic a ja bych je za to nedal. Jejich kolekci jsem letmo osahal, moje kafe to nejni.

 

Možná máš pravdu... přišly mi to prostě jenom fajn sportovní hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...