Přejít na obsah

Titan vs. ocel (souboj titánů)


pokr

Doporučené příspěvky

Měl jsem na ruce B42- Diver day/date v titanu a uchvátily mě. Fakt nádhera!!! Jen prodavač mě upozornil, že je titan mnohem náchylnější na poškrábání než ocel a že je na něm úplně všechno vidět. Jaké s tím máte zkušenosti vy? Je to pravda??? Ta cena je pravda hodně vysoká, ocelové jsou o 15 tis. levnější, ale fakt jsou na ruce lehoučké, musí se skvěle nosit. Nehledě na to že titan je antialergenní.

 

Takže ještě další otázka do diskuse:Jaké mohou být klady a zápory titanových a ocelových hodinek?

Upraveno uživatelem pokr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

otazku ci ocel alebo titan som riesil pri ORISe. iste je tu vela majitelov so skusenostami s titanovymi hodinkami, ktori maju postrehy z prvej ruky, ja som v ramci mojho prieskumu zistil, se s tym poskrabanim by to nemalo byt take tragicke. titan po case na povrchu mierne zoxiduje, a skrabance su vlasne narusenim tejto zoxidovanej vrstvy. z toho vychadza takzvana 'self-healing' schopnost, kedy cerstvo odhaleny titan pod vrstvou oxidacie znova po case zoxiduje a skrabanec sa 'zahoji'. toto samozrejme plati len pri vlasovych povrchovych skrabancoch.

taktiez som si vsimol, ze zoxidovany titan obcas chyti trosku nadych do medena, co ma odradzalo.

vyhodou je zase uplna odolnost voci hrdzi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazku ci ocel alebo titan som riesil pri ORISe. iste je tu vela majitelov so skusenostami s titanovymi hodinkami, ktori maju postrehy z prvej ruky, ja som v ramci mojho prieskumu zistil, se s tym poskrabanim by to nemalo byt take tragicke. titan po case na povrchu mierne zoxiduje, a skrabance su vlasne narusenim tejto zoxidovanej vrstvy. z toho vychadza takzvana 'self-healing' schopnost, kedy cerstvo odhaleny titan pod vrstvou oxidacie znova po case zoxiduje a skrabanec sa 'zahoji'. toto samozrejme plati len pri vlasovych povrchovych skrabancoch.

taktiez som si vsimol, ze zoxidovany titan obcas chyti trosku nadych do medena, co ma odradzalo.

vyhodou je zase uplna odolnost voci hrdzi..

 

Zaujímavý poznatok, ocel je ale tiež nerez, takže by 1:0 pro ocel??? :-) Pravda je, že velké plus u titanu je nízká váha ale ta cena... :crying_anim02: Tedy musí si člověk dávat pozor při koupi hodinek i na to jestli je tam napsáno stainless steel nejen na tahu ale hlavně na pouzdru hodinek (u těch lepších by to snad mělo být samozřejmé) ale stalo se kolegovi, že si koupil hodinky, myslím že to byly Seika, nebo Citizen (nechci špinit značku ale přesně už fakt nevím:-) ) stály ho 7000,-Kč před šesti lety, což je fakt hodně na to že není ani v nejmenším "chronomaniak" a po 4 letech mu pouzdro hodinek začalo oxidovat a reznout a škrábat... a pak si všiml, že je napsáno stainless steel jen na tahu a ne na pouzdru... inu tak...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu několik polemik jestli titan nebo ocel. Zkus trochu hledat, já jsem to už dneska línej.

 

 

Hm, to jsme dva. Já už půjdu do hajan:-) tak snad zítra to omrknu. Co znamená tvoje zkratka? Připomíná mi to franzouzské hodinky BRM. Dělají je pro motorkáře, většinou s průhledným ciferníkem, skeletonové. Vůbec to není můj vkus, ale proti gustu... a mít doma jedny by mi nevadilo, vyměnil bych je za Fortisy a ještě by zbylo třeba na Omegy:-) ceny začínají tuším někde kolem půl mega...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem titanovo zlaté Festiny asi 7 let a byli jak nové. Daroval jsem je synovci a pořád jsou jak nové. Titan není poškrábaný, jen je vyleštěný, zlato je do hloubky 8 micronů a pořád je to zlaté. Jestli titan, nebo ocel, dám přednost titanu, ale protože je už nemám mám ocel a teď je mi to v celku jedno. Vlastně jedna věc tu je, kde vidím markantní rozdíl a to je zápach železa u ocelových hodinek. Titan je bez jakéhokoliv zápachu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujímavý poznatok, ocel je ale tiež nerez, takže by 1:0 pro ocel??? :-) Pravda je, že velké plus u titanu je nízká váha ale ta cena... :crying_anim02: Tedy musí si člověk dávat pozor při koupi hodinek i na to jestli je tam napsáno stainless steel nejen na tahu ale hlavně na pouzdru hodinek (u těch lepších by to snad mělo být samozřejmé) ale stalo se kolegovi, že si koupil hodinky, myslím že to byly Seika, nebo Citizen (nechci špinit značku ale přesně už fakt nevím:-) ) stály ho 7000,-Kč před šesti lety, což je fakt hodně na to že není ani v nejmenším "chronomaniak" a po 4 letech mu pouzdro hodinek začalo oxidovat a reznout a škrábat... a pak si všiml, že je napsáno stainless steel jen na tahu a ne na pouzdru... inu tak...

 

Já jsem si taky koupil před 9 lety Seika za 9000 (kvarc) a posléze jsem se dopracoval k tomu, že ceny kvarcek jsou v našich obchodech hodně nadsazeny.

Člověk musí procitnout, já se probral zde na fóru. Jinak titan, je možná antialergický, ale strašně lehoučký a to mi právě nevyhovuje. Vždyť ty hodinky musí být na ruce znát.

Já osobně neznám nikoho, kdo je alergický na nerez a ani sám nejsem.... takže doporučuji stainless steel :smile_anim:

 

A ještě : kovový tah na rozdíl od kožených mi nikdy nezapáchal a pár jsem jich za život již unosil

Upraveno uživatelem M-72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem na ruce B42- Diver day/date v titanu a uchvátily mě. Fakt nádhera!!! Jen prodavač mě upozornil, že je titan mnohem náchylnější na poškrábání než ocel a že je na něm úplně všechno vidět. Jaké s tím máte zkušenosti vy? Je to pravda??? Ta cena je pravda hodně vysoká, ocelové jsou o 15 tis. levnější, ale fakt jsou na ruce lehoučké, musí se skvěle nosit. Nehledě na to že titan je antialergenní.

 

Takže ještě další otázka do diskuse:Jaké mohou být klady a zápory titanových a ocelových hodinek?

Titanové hodinky nestudí! Z vlastní zkušenosti vím, že když dám na ruku ocel v chladném ránu, dlouho cítím na ruce "kus ledu". Naopak titan v podstatě okamžitě přestanu vnímat, není ten pocit chladu. Asi je to fyz.vlastnostmi tepelné vodivosti nebo co, nemám to ale podložené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Titanové hodinky nestudí! Z vlastní zkušenosti vím, že když dám na ruku ocel v chladném ránu, dlouho cítím na ruce "kus ledu". Naopak titan v podstatě okamžitě přestanu vnímat, není ten pocit chladu. Asi je to fyz.vlastnostmi tepelné vodivosti nebo co, nemám to ale podložené.

No a proto je nejlepší vůbec nesundat hodinky z ruky :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.........vlastně jedna věc tu je, kde vidím markantní rozdíl a to je zápach železa u ocelových hodinek. Titan je bez jakéhokoliv zápachu. :-)

Železo nesmrdí. Smrdí"ten bordel" na něm. Když opomenu kožené pásky, které smrdí už z podstaty, tak na nerezových hodinkách smrdí vlastně jejich majitel. Pot, prach, špína... v záhybech na tahu, nebo na pouzdře..

Postačí elementární hygiena..

prostě železo "voní" jako železo...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radimk: pro mě má ocel, železo specifický zápach. Titan je čistý a bez jakéhokoliv zápachu. Nedělej ze mě čuníka, přinesl jsem si nové hodinky z krámu a májí závan ocele. Jestli se ti podaří dát vedle sebe hodinky z titanu a z oceli, tak počuchej a budeš vědět očem tu píši. :thumbsup_anim:

 

" prostě železo "voní" jako železo... " titan nevoní a ani nesmrdí, je prostě sproštěn těchto malých malicherností !!

 

Edit: neporovnával jsem odér kůže a železa, ale ocele a titanu.

Upraveno uživatelem JackalJackal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem titanové ORIS a podle mojí zkušenosti musím konstatovat, že známky nošení jsou vidět víc na titanu než oceli .... na kartáčovaném ocelovém povrchu není téměř nic vidět ... u titanu jsou škrábance zřetelnější. Nízká váha je fajn, ale z ocelových hodinek mám i díky jejich "pořádné váze" lepší pocit. Pro mě už titan NE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem titanové Samuraje a problém se škrábanci nebyl žádný. Naopak nejhorší na vlasové škrábance jsou leštěné ocelové hodinky. Leštěné titanové jsem snad ještě neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělej ze mě čuníka, přinesl jsem si nové hodinky z krámu a májí závan ocele.

:cheers:

:cheers:

V klidu.. asi to mám posunutý jinam, ale já tu "vůni ocele" vnímám spíš pozitivně

samozrějmě, jak píšeš, oproštěnou od přísad, tak sem to nemyslel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers:

:cheers:

V klidu.. asi to mám posunutý jinam, ale já tu "vůni ocele" vnímám spíš pozitivně

samozrějmě, jak píšeš, oproštěnou od přísad, tak sem to nemyslel..

 

:sad01_anim:

Chlapi už to nehulte, že by nerezová ocel byla cí***??????

(možná použitý olej, ale ocel????)

 

EDIT: výše má být c í t i t

 

EDIT 2: že vy olizujete toto ?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Zkušenost s titanovými nemám a ani nechci, musím cí*** váhu, hmotnost je u mě při koupi také jeden z parametrů. Možná se to zdá jako hloupost, ale je tomu tak. Už se těším na l.e. Glycine Lagunare Chronometer, to je pořádný kus oceli.

Co si pamatuji z předcházejících vláken, která byla věnována této problemice, majitelé titanových hodinek nějaké ty škrábance přiznali, navíc se titan na rozdíl od oceli nedá jen tak vyleš***.

Jen na okraj, vystřídal jsem pěknou řádku ocelových hodinek, ale žádný zápach, či jak to nazvat, jsem nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem u synovce, kterému jsem daroval mé bývalé titanové Festiny a rád postnu fotky několik let starých Festin, kde opravdu je jen vyleštěný pásek, ale jinak jsou velmi zachovalé. Jen co mi to pošle fotky s foťáku, je to tady. Počkejte. :-)

 

Edit: nerozumíme si !! Neříkám, že ocel smrdí, ale proti titanu je cí*** železo jako třeba klíče, titan je bez čehokoliv. Necháme to být, je to jedno. :-)

Upraveno uživatelem JackalJackal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s titanovými nemám a ani nechci, musím cí*** váhu, hmotnost je u mě při koupi také jeden z parametrů. Možná se to zdá jako hloupost, ale je tomu tak. Už se těším na l.e. Glycine Lagunare Chronometer, to je pořádný kus oceli.

Co si pamatuji z předcházejících vláken, která byla věnována této problemice, majitelé titanových hodinek nějaké ty škrábance přiznali, navíc se titan na rozdíl od oceli nedá jen tak vyleš***.

Jen na okraj, vystřídal jsem pěknou řádku ocelových hodinek, ale žádný zápach, či jak to nazvat, jsem nezaznamenal.

 

 

Jasně! Takže záleží spíš na preferencích každého, možná taky na kvalitě titanu, myslím že i ta se může lišit a pak buď takové hodinky vydrží anebo "oxidují..." teda v případě titanu spíš chytí nějakou tu patinu. Osobně jsem si taky nevšiml, že by ocel byla nějak výrazně cí***. Je třeba nezaměňovat kvalitní ocel s různými slitinami, nebo jen označením steel. Slitiny skutečně smrdí protože když se nositel potí s těmi hodinkami to reaguje ale myslím že ocel tenhle problém nemá. Taky se hodinky ve skutečnosti snad nevyrábí ze železa (myslím čistého) to je jen ten náš slang,že je to kus železa:-) ale v podstatě všichni víme co to znamená "kus železa" v souvislosti s hodinkami...každá komunita má své specifické výrazy, takže nic proti:-)

Řekl bych že kvalita titanu skutečně může být různá, protože jsem viděl hodinky z titanu, které na mě působily dojmem jako by spíš byly z umělé hmoty a pak jsem zas viděl hodinky, u nichž bylo deklarováno že jsou také z titanu ale byly těžké a připadaly mi spíše jako ocel "potažená" titanem, tak nevím... :unsure:

Upraveno uživatelem pokr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...