Přejít na obsah

Fortis luminiscence


Peta-Biker

Doporučené příspěvky

Jelikož se mi doma sešlo několik modelů od mé velmi oblíbené značky, rozhodl jsem se, že pro vás udělám menší test, kde uvidíte, jak krásně svítí jejich modely...

 

Testoval jsem plné nasvícení - první foto.

 

Druhá fotka je cca po 15 minutách.

 

Třetí fotka je po dalších cca 15 minutách.

 

Poslední fotka ukazuje luminiscenci Marinemasteru v celé kráse...

 

 

Celkově musím přiznat, že nejhorší svítivost mají modely B-42 Official Cosmonaut a B-42 Diver, nic to nemění na tom, že jsou to krásné hodinky.

 

O něco líp na tom jsou Fliegery, které svítí obstojně...

 

Nejlépe svítí Marinemastery, které se můžou rovnat svítivosti u Omegy, zatím nejlepší, co jsem měl a vlastnil a hlavně svítí jinak, prostě parádně...

 

Modely, které jsem testoval jsou tyto: B-42 Diver, B-42 Flieger, B-42 Marinemaster.

 

...

post-2202-1249760140.jpg

post-2202-1249760145.jpg

post-2202-1249760150.jpg

post-2202-1249760184.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po letech...

chtěl bych se vás zeptat, jak jsou na tom Fortisy s intenzitou a délkou trvání luminiscence. Po pár letech bych se rád posunul dále a zkusil tuto značku. Mám v merku tento model http://www.hodinky-koscom.cz/cz/fortis-595-11-41-l ... Jako spousta členů jsem začínal se Seiky a zvykl si na jejich luminiscenci (hlavně stargate a SNZG-15). Po přejítí na Steinhart jsem býl touto velice zklamán, proto mě zajímá jak je na tom Fortis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepšie svietia B-42 Marinemaster = veľké číslice a indexy, namodralá luminiscencia, dobrá výdž. Zvyšné Flieger, alebo B-42 Off Cosmo má lumi nazelenalú. Po prudšom nasvetlení u nich vidno zrnitú štruktúru náteru, potom farba trochu vybledne a pekne sa zjednotí. Výdrž je priemerná, no v pohode postačujúca. Vedel som do čoho idem, takže ma to nejak neprekvapilo, ale v porovnaní napríklad so Citizen Promaster AS, AT..a už som aj zabudol tie čísla...je to slabšie, to bez debaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám B42 Mars 500 Titanium a ty teda moc nesvítí. Mé staré Citizen jsou proti tomu světlo na fotbalovém stadionu. :)

Je to mozny. Ja z nich byl unesenej jak svitej,odkojen vintazkama :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jak pise Stano o "nazelenale" Fortis lumi: "Výdrž je priemerná, no v pohode postačujúca." Takze bych se u Fortasu nebal, i kdyz oproti lumi od Steinu bych to lepsi zas tak nevydel. Ale... plocha lumi na indexech a na rucickach je u fliegeru dostatecne velka, takze i po vyblednuti lumi bude citelnost dobra (kdyz v poho odectu cas i na B-42 po nejaky hodine a tam je ta plocha mensi)

Ja mel tyhle fliegery, ale jeste s tritiem. To byl jinej mazec, i 15let stara lumi to natrela kdejaky svetlusce.

Ale jestli se ti tyhle "pilotky" libej, nenech se odradit. Ja na tyhle fortisky nedam dopustit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Fortisů opravdu brutálně svítí bílé marinemastery (a asi i nové Nocturnal) - pamatuju se jak je šlo během první minuty použít i jako "lampičku" a díky odrazu luminiscence od skla bylo čitelné i datum...

post-18308-0-92202600-1427677614_thumb.jpg

Bohužel, už po další minutě šel výkon dramaticky dolů a i když ciferník byl čitelný i po 5 hodinách, prvotní efekt už byl dávno pryč. A konkrétně u MM si pak jeden rychle uvědomil jaká pitomost je kolem třetí v noci "černé datetime v jedné řadě". Aspoň že nad tímhle u Nocturnal někdo přemýšlel, rozhodil day/date na opačné strany a ručkám změnil tvar, aby nesplývaly s dlouhými indexy...

nocturnal-fortis-swiss-content.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ano ano.

Mám stejnou zkušenost.

Fortisky s Tritiem svítí velmi dobře a hlavně stále. Nevíte někdo proč je přestali vyrábět s Tritiem a nahradili tuto povrchovou úpravu Superluminovou, která po delší době od nasvícení prakticky nesvítí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky přispěji. Dneska jsem chtěl kupovat Fortis Flieger Profesional a byl jsem dosti zklamán.

Jednak velikostí jen ( 41 mm) a luminiscence taky nic moc. Fond i ručičky jsou takové drobné,

na fotce vypadají suprově a skutečnost je zcela jiná. Tož jsem je nekoupil. To k Citizenům AS40035-04E

co mám se nemůžou  do svítivosti přirovnat.

post-993-0-92429400-1471453022_thumb.jpg

Upraveno uživatelem synek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenech se odradit a radeji se jdi na ne kouknout osobne a udelej si vlastni nazor...

 

Rucicky jsou stejne velke jako na predchozich Fliegerech. Odecet casu je uplne v pohode. 

Velikost predchozich Fliegeru byla 40mm a byla dostacujici (zapesti mam 17,5-18cm). Kdyz jsem chtel pilotky, 42mm byl strop a Fortis sedl jak hrnec na prdel.

Fond... tam nevim. Ale font si myslim, ze velikostne bude stejne velky jako na starsich Fliegerech. Lumi nehodnotim, protoze jsem mel model s tritiem a to je jina liga.

 

Kdyz jsem mel v Koscomu nove Fliegery v ruce, tak jsem docela ocenil plasticky cifr, ale hlavne "masivnejsi" lunetu. Predchozi byla takova drobna, nachylnejsi na tukance.

Jinak nove Fliegery se hodne lisi od klasickeho provedeni ala "pilotek", to povazuji take za plus. Rekl bych, ze jsou to takove i lestenky... na netu jsem videl foto na tahu a rekl bych, ze hodinkam vic slusi nez kuze.

 

Jedine, co negativne hodnotim je cena... celkove ceny u Fortisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj, chtěl bych jako další hodinky prave fortisky ale starší a chci se zeptat je lepší volba Superluminova nebo Tritium, jde mi o to aby svitili i po delší době cca 5-10 let, a pokud uz budou starší tak aby proste jeste svitili, vim ze oba nátěry se časem jakoby rospadnou, proste který vydrží déle. Treba na modelu viz obrázek se daji sehnat v obou variantách předem diky za info.

post-47564-0-03971100-1480033837_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...