Přejít na obsah

Hamilton Khaki X-Wind


M916

Doporučené příspěvky

Již delší dobu trpím nedostatkem, že jsem ještě neměl hodinky ze současné produkce firmy Hamilton. Tak jsem si včera pořídil na zdejším fóru Khaki X-Wind v kombinaci červených prvků ciferníku a červeně prošitého kaučuku. Opět jsem si však potvrdil, že moje pokožka nemá nějak zvlášť v oblibě uměliny, proto jsem vytáhl krabičku s různými řemeny a začal testovat. Zjistil jsem, že vzhledem k mohutnosti pouzdra přichází do úvahy jen rozměry 22-22 mm nebo 22-20 mm, menší přezky již nebylo to pravé. A protože některé řemeny vypadaly zajímavě a jeden nikdy neví, jak dlouho u mě tyto hodinky zůstanou, cvaknul jsem rychlá fota a rád se s vámi podělím.

 

Verze s Di-Modelem Tornado od kubsona se mi zdála echtovní, zkrátka letecká, jak se na tradici Hamilton a X-Wind patří - tudíž bych ji nazval "letecká".

post-2687-1250000969.jpg

post-2687-1250000974.jpg

post-2687-1250000982.jpg

post-2687-1250000987.jpg

post-2687-1250000994.jpg

post-2687-1250000999.jpg

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A nakonec třetí verze - dejme tomu "jachtařská". Řemen objednal můj kamarád jako doplněk k hodinkám, které si nechal vyrobit ke svému kabriu. Výroba made in simon (teda - pásek, samozřejmě). Vzhledem k tomu, že i na jachtě je potřeba počítat se směry větrů, mohly by se X-Windy hodit i sem, co myslíte?

post-2687-1250001533.jpg

post-2687-1250001539.jpg

post-2687-1250001545.jpg

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Tornado je bezkonkurenční....sedne k nim jak prdýlka na nočník :)

Tornádo jim opravdu sekne, ale už jsem to zkoušel doma a jsou na tento řemen dost těžké, nedrží to pak na ruce.Nejlépe sedí na origo kaučuku od Hamiltonu, to je potom i přez jejich váhu na ruce skoro necítíte :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tornado je bezkonkurenční....sedne k nim jak prdýlka na nočník :)

Já mám stejný názor a tak je i nosím, točit se mi netočí, je to asi podle toho, jak si zvyklý je mít utažené. Ale je to s ním pohoda, dá se povolit, když se moc potíš, nespadnou ti, řemen je hodně příjemnej. Ale slyšel jsem už i názor jednoho nejmenovaného pražského moderátora tohoto fóra, že "ten řemen je úplně strašnej"... zkrátka - tak je to správně, co člověk, to názor :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky nebyl s Tornádem spokojenej, přesně jak píše Jirkaskopal X-W byly na tenhle měkoučkej řemen moc těžký.

Navíc řemen byl velice náchylnej k otěru ( konce řemenu co se dotýkají pouzdra odrbané po jednom dni nošení )

Zato tohle je řemen jako hrom ( Steinhart prodloužená verze ) docela k mým miláčkum pasuje ne ? :thumbsup_anim:

 

 

post-390-1255765316.jpg

post-390-1255765325.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Já jsem taky nebyl s Tornádem spokojenej, přesně jak píše Jirkaskopal X-W byly na tenhle měkoučkej řemen moc těžký.

Navíc řemen byl velice náchylnej k otěru ( konce řemenu co se dotýkají pouzdra odrbané po jednom dni nošení )

Zato tohle je řemen jako hrom ( Steinhart prodloužená verze ) docela k mým miláčkum pasuje ne ? :thumbsup_anim:

 

tornádo není náchylné k otěru (mám ho na archimede a měl jsem ho i na steinhart) - problém je u ostrého steinhart pouzdra ve spodní části = když dáš na steinhart jakýkoli řemen, který má vůli u stěžejek tak ho zničíš díky pouzdru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tornádo není náchylné k otěru (mám ho na archimede a měl jsem ho i na steinhart) - problém je u ostrého steinhart pouzdra ve spodní části = když dáš na steinhart jakýkoli řemen, který má vůli u stěžejek tak ho zničíš díky pouzdru

Mě se řemen neodrbal na Steinech ale právě na X-W a tam je pouzdro hladké jako dětská prdýlka.

edit: Abych upřesnil: řemen se "neodrbal" ale slezla z něj barva v těch místech..

Upraveno uživatelem Qvido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Mě se řemen neodrbal na Steinech ale právě na X-W a tam je pouzdro hladké jako dětská prdýlka.

edit: Abych upřesnil: řemen se "neodrbal" ale slezla z něj barva v těch místech..

 

hele nevím - ja jsem XW nikdy neměl a nemůžu soudit - když se ale podívám na fotky M916 tak ta část blíže k tělu má větší vůli než na druhé straně (řemen)

 

u poslední fotky tam je mezera jako kráva - potom to nechápu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele nevím - ja jsem XW nikdy neměl a nemůžu soudit - když se ale podívám na fotky M916 tak ta část blíže k tělu má větší vůli než na druhé straně (řemen)

 

u poslední fotky tam je mezera jako kráva - potom to nechápu

Řemen měl vůli okolo stěžejek a tak se dotýkal pouzdra pouze při nějaké manipulaci, normálně na ruce ne.

Ale to bohužel dokonale stačilo, zkusím najít nějakou fotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Řemen měl vůli okolo stěžejek a tak se dotýkal pouzdra pouze při nějaké manipulaci, normálně na ruce ne.

Ale to bohužel dokonale stačilo, zkusím najít nějakou fotku.

 

nemusíš to fotit já to znám -- ten řemen má vůli pouze na pravé straně a pokud s ním budu šmrdlat o pouzdro tak ho zničím u všech hodinek to je jasný - při běžném nošení "napevno" se to ale stát nemůže - viz zminovaná poslední fotka s mezerou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
to je fakt, byla to hlavně pravá strana..

 

z toho vyplývá, že jsi šmrdlal :) - protože tam kde to je odřené se to běžně pouzdra nedotýká a kubson by k těm řemenům měl dávat návod a ke steinhartům neprodávat vůbec - tam se to ukrojí hned po nasazení jako kolečko salámu - he he

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho vyplývá, že jsi šmrdlal :) - protože tam kde to je odřené se to běžně pouzdra nedotýká a kubson by k těm řemenům měl dávat návod a ke steinhartům neprodávat vůbec - tam se to ukrojí hned po nasazení jako kolečko salámu - he he

aha tak tím to bude, možná jsem už chyboval tím že jsem ten řemen vůbec na nějaké hodinky nasadil :suicide_anim:

mám vlastně kliku že se mi něco podobného u žádného jiného řemenu (a pár jsem jich už měl ) doposud nikdy nestalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...