Přejít na obsah

Pokuta za rychlou jízdu na kole


Doporučené příspěvky

TAk se mi dnes stalo, že jsem jel z kopce na kole. Byla tam značka 30 km/hod a zastavila mě policie pro překročení rychlosti. Na radaru mi naměřili 48km/hod, k tomu připočítali, že jsem neměl nandanou přední a zadní světlo, že jsem je měl v baTˇohu a dostal jsem pokárání a 550 kč pokutu. Už se Vám to někdy stalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Snow
A máš to i s fotkou?

 

Fotku bych hrozně rád viděl. Už jenom ta představa borce na kole s batohem na zádech, který si frčí skoro 50km/h z kopce je šílená :lol2: . Buď rád, že Tě ještě nehonili Passatem.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když pojedu autem a budu mít světla v batohu, navíc překročím rychlost o cca 20 kmh...... obávám se že to by nebylo za pětibábu a pokárání. Pro mě je to další ukázka diskriminace motoristů a nadržování cyklistům. Nic proti cyklistům osobně ale když jezdíme po stejné silnici tak budem dodržovat stejná pravidla. Nebo snad existuje nějaký důvod proč ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu připočítali, že jsem neměl nandanou přední a zadní světlo, že jsem je měl v baTˇohu a dostal jsem pokárání a 550 kč pokutu. Už se Vám to někdy stalo?

 

prvně slyším, že cyklista musí sví*** přes den... nebo jak si vyložit připočítání světel v batohu ve dne?

Upraveno uživatelem tombed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO je to nejaka blbina

 

- nejak si uplne neumim predstavit jak by te radar meril, pokud bys nejel v brneni, ale i kdyby, tak...

- za rychlost te nemuzou pokutovat, protoze na kole nemas (a ani ti to zakon nenarizuje) certifikovany meric rychlosti, cili uredne nevis kolik jedes a nemuzes byt postihovan za to, ze jedes vic

- predni a zadni svetlo musis mit nandany a zapnuty jen za spatny viditelnosti, jinak je po tobe nikdo nebude chtit (na rozdil od odrazek, zvonku, blatniku)

 

Nejspis z tebe vymamili petikilo za nic aby meli vecer na pivo

 

TAk se mi dnes stalo, že jsem jel z kopce na kole. Byla tam značka 30 km/hod a zastavila mě policie pro překročení rychlosti. Na radaru mi naměřili 48km/hod, k tomu připočítali, že jsem neměl nandanou přední a zadní světlo, že jsem je měl v baTˇohu a dostal jsem pokárání a 550 kč pokutu. Už se Vám to někdy stalo?
Upraveno uživatelem xbenny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když pojedu autem a budu mít světla v batohu, navíc překročím rychlost o cca 20 kmh...... obávám se že to by nebylo za pětibábu a pokárání. Pro mě je to další ukázka diskriminace motoristů a nadržování cyklistům. Nic proti cyklistům osobně ale když jezdíme po stejné silnici tak budem dodržovat stejná pravidla. Nebo snad existuje nějaký důvod proč ne?

Zajímavej názor. Předpokládám, že po chodcích jdoucích po stejné silnici to budeš chtít taky. Nebo snad existuje nějaký důvod proč by chodci neměli mít světla, blinkry, lékárničku,... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když pojedu autem a budu mít světla v batohu, navíc překročím rychlost o cca 20 kmh...... obávám se že to by nebylo za pětibábu a pokárání. Pro mě je to další ukázka diskriminace motoristů a nadržování cyklistům. Nic proti cyklistům osobně ale když jezdíme po stejné silnici tak budem dodržovat stejná pravidla. Nebo snad existuje nějaký důvod proč ne?
Teda ty jsi mi ale lupínek, jaké nadržování cyklistům, jaká diskriminace motoristů? Hele já nemůžu za to, že žádného policistu nikdy nezajímalo, že nemám zvonek ani odrazky v kolech, ale tím ohrožuju max. sám sebe, navíc dopředu i dozadu za šera blikám:-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je docela pech :), ještě, že nezastavili mě, protože obvykle se někde na to pivko zastavim a ohledně světel mám taky za to, že jsou nutný jen za tmy, nebo za špatný viditelnosti ...

 

Jinak ad rozdíl mezi autem a kolem: Asi máš pravdu, že předpisy by měl dodržovat každej na druhou stranu já když pojedu o 20 víc na kole a bouchnu do tebe nebo spadnu, tak si to slížu hlavně já. Když ty pojedeš o 20 víc a narazíš do mě na kole, tak si to zase s největší pravděpodobností odnesu já. Chápu, že pak by se mohlo říct, že trabant je míň nebezpečnej než Hummer, ale upřímně, jak často se stává, že někomu ublíží cyklista ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavej názor. Předpokládám, že po chodcích jdoucích po stejné silnici to budeš chtít taky. Nebo snad existuje nějaký důvod proč by chodci neměli mít světla, blinkry, lékárničku,... :D

chodec se nepohybuje po stejné silnici, tedy až na výjimky. Pokud je chodník má jít po chodníku a vozovku přecházet po přechodu, pokud chodník není, má jít po krajnici po levé straně vozovky a dbát zvýšené opatrnosti. Pokud jde v jízdním pruhu, dopouští se přestupku. Cyklista na kole je vozidlo, pohybuje se mezi ostatními vozidly, za stejných podmínek, tedy by pro něj měla platit stejná pravidla. Když nebudu bazírovat na detailech tak ta přímo související s bezpečností určitě. Jaký je rozdíl rozbít si lebku v 50 kmh na kole a na mopedu? Prakticky žádný ale cyklista helmu mít nemusí a pokutu za to nedostane. Všechna motorová vozidla musí povinně sví*** aby bylo bezpečněji. Cyklista nemusí, je snad nesmrtelný? Já vím že to pidisvětýlko by stejně nebylo vidět ale šlo by to asi úspěšně nahradit třeba reflexními doplňky. Ale ty nikdo nenařídí. K těm rychloměrům, nejsem si jistý jestli auta mají rychloměr povinný. Je tam už z fabriky ale rozhodně se nijak nekontroluje. Je každého věc jak si ohlídá svou rychlost. Když mi bude ukazovat blbě tak to nikoho nebude zajímat a pokutu si zaplatím. Starší mopedy rychloměr nemají a přece pro ně platí stejná pravidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
- za rychlost te nemuzou pokutovat, protoze na kole nemas (a ani ti to zakon nenarizuje) certifikovany meric rychlosti, cili uredne nevis kolik jedes a nemuzes byt postihovan za to, ze jedes vic

K těm rychloměrům, nejsem si jistý jestli auta mají rychloměr povinný. Je tam už z fabriky ale rozhodně se nijak nekontroluje. Je každého věc jak si ohlídá svou rychlost. Když mi bude ukazovat blbě tak to nikoho nebude zajímat a pokutu si zaplatím. Starší mopedy rychloměr nemají a přece pro ně platí stejná pravidla.

Jak to tedy vlastně je? Docela zajímavá otázka. Je tady někdo fundovaný nebo jaký je váš názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, odpovědi se asi dají nalézt tady. Je celkem logické, že to, že nemáš rychloměr, je fakt tvoje věc, prostě máš jet tolik a tolik. O tom žádná.

Pokud jde o denní svícení, tak ta (IMHO stupidní) povinnost se vztahuje na motorová vozidla, na kola tím pádem ne. Reflexní prvky by fakt asi hodně pomohly:-)

Hele a ty u sebe vozíš tolik peněz? U mě by si na nic nepřišli, vozím max. stovku na pití:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ta 30citka tam byla aspon nejak opravnene nebo zase pani dostali rozkaz naplnit tydeni limit? dal bych ti pokutu kdybys svetla nemel, ale pokud byly v batohu tak jen bu bu bu.

 

 

Nene, byla tam...autem ji vždy respektuji, ale na kole jsem to nějak vypustil...JJ světla jsem měl v baťohu:-)

 

Fotku bych hrozně rád viděl. Už jenom ta představa borce na kole s batohem na zádech, který si frčí skoro 50km/h z kopce je šílená :lol2: . Buď rád, že Tě ještě nehonili Passatem.

 

 

Foto nemám, v tom rozložení jsem si ji zapoměl vzít. S passatem mě dostali již na dálnici, takže vím jaké to je. Co se týká toho kola, tak to byla má blbost a paní policajtka byla ke mě velmi vstřícná :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když pojedu autem a budu mít světla v batohu, navíc překročím rychlost o cca 20 kmh...... obávám se že to by nebylo za pětibábu a pokárání. Pro mě je to další ukázka diskriminace motoristů a nadržování cyklistům. Nic proti cyklistům osobně ale když jezdíme po stejné silnici tak budem dodržovat stejná pravidla. Nebo snad existuje nějaký důvod proč ne?

Tak s tímto se nedá zcela souhlasit, neboť sposta řidičů nerespektuje cyklisty a myslí si, že cyklisti mohou jezdit maximálně při krajnici. Ridiči automobilů cyklisty nerespektuj a troubí na ně, když to není zrovna dle nich. Jinak to s těmi světli v baťohu nechci nikomu sahat do svědomí, ale kdo má na horském kole světlo v zádu, ve předu (obě funkční) a k tomu ještě boční odrazky na výpletu kol?...já tedy ne a to na kole jezdím již x let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prvně slyším, že cyklista musí sví*** přes den... nebo jak si vyložit připočítání světel v batohu ve dne?

Policistka mi také nedokázala přesně odpovědět, pouze oba argumentovali, že jsme účastníkem silničního provozu a to bych také měl respektovat. Stačilo jim, když jsem si světla nandal...za to bylo pokárání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krapet OT ne? Rec byla o tom, ze svetla mas mit za snizene viditelnosti. Za slunecneho odpoledne je po tobe na kole nikdo nechce :-)

Jinak pumpickar je moc pekne neagresivni osloveni a dost o tobe vypovida ;-)

 

 

Pumpičkáři, vážně si myslíte že ohrožujete jen sami sebe? Že je to vaše věc když jedete bez osvětlení a výbavy?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, odpovědi se asi dají nalézt tady. Je celkem logické, že to, že nemáš rychloměr, je fakt tvoje věc, prostě máš jet tolik a tolik. O tom žádná.

Pokud jde o denní svícení, tak ta (IMHO stupidní) povinnost se vztahuje na motorová vozidla, na kola tím pádem ne. Reflexní prvky by fakt asi hodně pomohly:-)

Hele a ty u sebe vozíš tolik peněz? U mě by si na nic nepřišli, vozím max. stovku na pití:-)

Jel jsem na oběd do jedné velmi dobré restaurace za Prahou, tak jsem si tam pak jen dal pití a jel zase domu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...