Přejít na obsah

Luminiscence u Hamiltonů


David_B

Doporučené příspěvky

Rád bych se zeptal zdejších majitelů Hamiltonů jak jsou spokojeni s jejich luminiscencí.

 

Četl jsem o tom na WUS a docela převládala nespokojenost, tak jsem zvědav co na to našinci.

 

Za sebe musím říct, že jsem na svých Khaki Navy GMT čekal luminiscenci výraznější, ale pak jsem si uvědomil, že jsem asi ovlivněný září mých Seiko Monster, takže když před spaním sedím v jasně osvícené místnosti a tím se hodinky nasvítí, tak jsem schopen při troše snahy přečíst čas po celou noc. Pokud bych ovšem toto neudělal, nejsem si jist, jestli bych z ciferníku něco vyčetl.

 

Těším se na vaše příspěvky.

 

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já osobně jsem byl luminiscencí u X-Windů docela příjemně překvapený. Srovnávat na příklad s Monstrama to memůžeš, ale to neznamená, že je horší. Radši mám svítivost menší, záleží na výdrži. Zmíněné X-Windy vydrží v pohodě až do rána, což je teď v srpnu nějakých šest hodin. Ručky svítí o poznání víc než indexy, to je taky docela dobrý, když rychle poznáš, který flek je co :-)

Takže za mě dobrý.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak muj nazor je ze H sviti naprosto skvele a pokud to srovnam se Seikama tak je to v pohode a tak nastejno, rucky a indexy v poho do rana a cisla jsou citelny jen nejakou tu hodinku.

 

 

post-4253-1242425536.jpg

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BeLOWZERO

Svítivost je ovlivněna dvěma faktory:

1. luminiscence na lunetě svítí jak prase okamžitě a dlouho. Stejná lumi barva je i na ručkách, ale trvá to než se rozparádí protože je pod 5,6mm slustým safírem. Takže po proběhnutí na slunku mi třeba svítí jen luneta.

2. čísla ciferníku jsou imho jinou barvou (čistě bílá) a v menší vrstvě, takže svítí jen tak kosmeticky

 

Měl jsem suma a s těma se dá srovnat doba i intenźita svícení, kromě intenzity v prvních 10 minutách, která je u seika monstrózní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vaše názory. Jak je vidět, tak se názory různí a to je dobře ;)

 

Obecně lze říci, že pokud by Hamilton přihodil nějakou tu vrstvu SuperLuminovy, tak to asi nikomu vadit nebude.

 

Otázka je, zda Swatch group záměrně způsobuje tento "nedostatek", aby si nesnižoval prodejnost jiných svých značek, protože pak se obávám, že by Hamilton mohl směle konkurovat i hodinkám ve vyšší cenové kategorii, např. Longines či Omega. Doufám, že mne nyní vlastníci těchto značek neukamenují :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Stal jsem se majitelem Khaki Navy GMT od Davida B. a luminiscence mi pripada trosku slabsi, nez je videt zde na obrazku.

 

Je to ale asi tim, jake ma clovek hodinky pred tema, ktere si koupi.

 

Jinak s GMT jsem maximalne spokojen.. diky za super obchod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Vsak si je muzes take poridit.. jsou fakt super...

 

cim dal vic se mi libi...

 

Urcite budes spokojenej a myslim ze se daj sehnat i na netu za rozumnou cenu...

Jo to urcite daji,ale mam v merku Hamilton navy Regatta a jeste premyslim nad steinhartama chrono a nebo archimedama chrono ,takze toho mam v hledacku vice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po nejakem case noseni ,jsem dosel k nazoru,ze ta svitivost neni az zase tak moc dobra ,jak jsem myslel urcite by mohla bejt lepsi :-(

 

 

Pravdu mas... nosi je porad a ta svitivost je spis mizerna... a tim jak jsou cisilka mala, tak musim hodne ostrit... nicmene to je to nejmensi.

Jinak jsem s nima maximalne spokojen.

Dokonce s odchylkou +4 jakou mel David jsem se dostal na nejakejch +1, max +2 za 4 dny...

Mozna je to tim, ze je nosim stale is s nema spim..... ale nevim...

 

Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem si pořídil Khaki Conservation, hodinky paráda, ale luminescence tragická.

Hodinu před spaním jsem je nechal pod lampičkou. Indexy téměř vůbec nic, jediné co bylo jakž takž byly ručky, ale jen velice krátce. Pro zajímavost přikládám (asi reklamní) fotku, ale taková luminiscence teda ani smykem ...

post-3318-127608085388.jpg

Upraveno uživatelem Churchill
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamiltony mám troje - automaty Khaki, Khaki Chrono a "Harisson Ford" Conservation a všechny svítí stejně, totiž mizerně. Vydrží na nich svítit jen ručičky - indexy a čísla jsou jsou jen takové tušení. A Conservation jsou nejhorší, protože ručičky mají celkem malou plochu. I přes to jsou to mé nejoblíbenější hodinky: klasické tvary jak pouzdra, tak i ručiček a čísel. Takže když momentálně nosím Hamiltony, tak mi v noci svítí na 100% Trasery. :rolleyes:

Jinak z ostatních jsou na koukání ve tmě Seika, pak Aviatory II a Archimede tak na stejno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...