Přejít na obsah

Sandoz Explorer


Viktor

Doporučené příspěvky

Sandoz Explorer, ETA 2836-2, ploché safírové sklo nahoře i dole, kovový tah (solid links), původ Hong Kong, cena okolo 200 USD.

Ale je to kopie (pocta?) Rolex Explorer (3,000 USD), rozměr a styl ciferníku jsou téměř identické. Fake to doslova není, stejně kopíruje tento design celá řada výrobců, například i Zeno.

Ano či ne?

 

sandoz-explorer-3b.jpg

 

Sandozback.jpg

 

Ty červený nápisy na dně jdou prý ředidlem smýt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nikdo hodinky nekomentoval, mezitím z HK dorazily do Prahy. V reálu vypadají dost dobře. Je to ovšem oblíbená "primkovská" velikost, průměr pouzdra 36 mm (stejně jako originál Rolex Explorer). Na druhou stranu, vzhledem k celkem velkému průměru ciferníku vypadají na ruce větší.

 

SandozExpl09.jpg

 

Korunka je šroubovací, označená logem. Ploché safírové sklo nahoře i dole.

 

SandozExpl23.jpg

 

Strojek ETA 2836, přesnost za prvních 24 hodin +10 vteřin. Ty červený nápisy jsou ovšem zevnitř, takže na jejich odstranění ředidlem bude potřeba hodinky otevřít. Označení je pouze "Water Resist", vzhledem ke šroubovací korunce a dnu by to mělo být, věřím, aspoň 100 m.

 

SandozExpl15.jpg

 

Kovový tah je z kartáčované oceli, strany tahu jsou leštěné, stejně jako boky hodinek. Spona jednoduchá s logem, zvrchu působí robustně, uvnintř plechový systém známý z levnějších kovových tahů. Konce samozřejmě nikoliv plné ale jednoduché plechové.

 

SandozExpl14.jpg

 

Je to "look-alike", ale i s dopravou za méně než 6 tisíc našich nabízejí celkem dost: kvalitně zpracované ocelové pouzdro, bezchybný ciferník, dvě plochá safírová skla, šroubovací korunku, docela dobrý ocelový tah, švýcarský ETA strojek. Kvalitu prověří až čas, ale ostatní výrobci za podobnou specifikaci chtějí nejméně dvakrát tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou pěkný, škoda je že neni větší průměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vám ty Sandozky chtěl původně doporučit, sám jsem je velmi zvažoval, i když nakonec nekoupil a jdou na ně velmi kladné hlasy.

 

Mám otázku na ty Submarinery - podle fotky se mi zdá, že mají lupu na datumovku přilepenou z vnější strany sklíčka, takže je vystouplá. Zdá se mi to, nebo je to opravdu tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že ty Sandoz Sub mají lupu z vnější strany, ale tak to mají skoro všechny hodinky s "kyklopem" včetně Rolex Submariner. Já viděl lupu zevnitř jen na Panerai, jinde ne. Pro mě by tedy kyklopa nemusely mít žádné hodinky, u Rolexek a Panerai ty lupy aspoň pořádně zvětšujou, u řady napodobenin je zvětšení mizivé. Z minerálního skla jsem jednu lupu úspěšně hodinářským nožem odstranil, ale šlo to pomalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Takže k těm Sandoz Submariner: prvním překvapením byla dodávka, přišly ze Singapuru v rekordně krátkém čase. V pátek jsem je zaplatil a ve středu následující týden jsem je vyzvedával na poště! Balení si můžete prohlédnout na odkazu, je, řekl bych, dostatečné. Velmi příjemně mě překvapila kvalita zpracování, jsou opravdu nádherné. Kamarád vlastní již pár let Rolex Submariner, takže jsem měl možnost srovnání a ty Sandozy se zdají být hezčí. Jestli jste se všimli na fotkách leštěné prostřední části tahu, vypadá to líp než Rolexy, které mají tah celomatný. Lupa je zvnějšku jako u Rolexů a zvětšuje pořádně. 2 Viktor: ze safírového skla bych ji odstraňovat nezkoušel ani mi nepřekáží.

Přidal bych pár vlastních fotek, ale potřeboval bych návod pro blbé, nějak z toho nejsem moudrý a nevím, jak vkládat fotky. Dokonce jsem prosil "Chronomaga" mailem o radu, bohužel bez odpovědi :-( Nemůžete mi někdo třeba do mailu poradit? Předem děkuji...

Specifikaci jste si asi přečetli sami, pro ty co nevládnou jazykem anglickým stručně: ETA strojek, safírové sklo, vodotěsnost 10atm, plastické logo na ciferníku a vyražené na šroubovací korunce. Zatím jsem nestíhal sledovat přesnost, zdají se předcházet o cca 20 sec denně. Vypadá to na pravidelnou odchylku, takže bych je asi nechal trochu seřídit. Nenašel by se tady někdo nebo nemá někdo slušného hodináře v Praze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidal bych pár vlastních fotek, ale potřeboval bych návod pro blbé, nějak z toho nejsem moudrý a nevím, jak vkládat fotky. Dokonce jsem prosil "Chronomaga" mailem o radu, bohužel bez odpovědi :-( Nemůžete mi někdo třeba do mailu poradit?

Hackers Read Help.

 

Posting pictures for dummies: http://forum.chronomag.info/help.php#img

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ Postovať je možne len obrazky ktoré sa už niekde na sieti nachádzajú - nie je možné nahrať fotku priamo na server na ktorom forum beží

 

2/ Ked chceš pridať nejake foto z tvojho disku tak si ho najprv musíš uploadnuť na nejaký "free image hosting" , celkom obľúbené je tu xs.to ,ked vieš aspon trocha po anglicky na uvedenom odkaze si už poradíš.

 

3/ Keď ti toto nestačí vyskúšaj pohladať v iných vláknach. Nie si prvý kto sa na to pýta a ja nie som prvý kto na to odpovedá.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na chronomag blbci nechodia. Si len lenivý. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Kamil

Ještě chvíli vydrž, vázne to u Chronomaga! Před týdnem jsem na ně sesmolil recenzi, poslal ji Chronomagovi i s obrázky k uveřejnění a nějak se to zaseklo :( Asi nemá čas to uveřejnit nebo se mu nelíbí, nevím, zatím se neozval. Já jsem se před chvílí vrátil z výlet na Ukrajinu a myslel jsem, že by to mohlo být zveřejněné. Napíšu mu mail, pak uvidíme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...