Přejít na obsah

Co vydrží G-Shock


CzechJoker

Doporučené příspěvky

V různých vláknech jsou informace jednak o tom, jak někdo likviduje hodinky na sto způsobů, ale nikde jsem nenašel na jednom místě soustředěné informace o tom, co by vlastně G-Shocky měly vydržet.

Pokud tedy víte, co digitálky za pár šupů musí vydržet, napište to sem.

Díky a už se těším na tu brutalitu :gun_bandana:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

mně to mordování géček za každou cenu přijde trošku dětinský. prostě vydržej asi víc než ten, kdo je má na ruce. nedávno se mi ale na dovolený mudmany na chvilku zamlžily - to jsem teda nečekal.

Mě zase přijde dětinské souložit nebo hrát ruskou ruletu (což mi bohužel již bylo ctí), to máš tak.

Abych to trochu rozvlnil, něco málo opíšu od jiných:

- odolají zatížení 750 kg

- odolají žáru 800°C po dobu dvou vteřin

- odolají tlaku 20 bar

 

(A co podtlak, jak se vyrovnají s ním?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prve g-shocky mali splnat poziadavku "Triple 10" - pad z vysky 10m, 10 bar vodotesnost a zivotnost 10 rokov. Dopatrat sa vsak k dnesnym kriteriam, okrem ofic. "tough testu" (real 200m, otrasy, zmrazenie, elektrosoky, piestovy test,...) a par testov "sialencov", je nadludska namaha :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nedávno se mi ale na dovolený mudmany na chvilku zamlžily...

Popis prosim okolnosti. Na jak dlouho, rozdily teplot atd.

To je pro me zatim nejzasadnejsi informace z tohohle vlakna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popis prosim okolnosti. Na jak dlouho, rozdily teplot atd.

To je pro me zatim nejzasadnejsi informace z tohohle vlakna.

no, na vysokohorský tůře, ve vedru, jsem si chladil ruce ve sněhu a dostal se i na sklíčko, takže to byl pro ně brutální teplotní šok. zamlžily se asi na 10 min, bez následků. asi se tam vysrážela zabudovaná vlhkost. podle mě by tam ale v podstatě žádná být neměla..(?)

..navíc vzhledem k tomu, že je tady pálíte, mrazíte a vaříte atp, by se tohle v nějakém testu asi taky projevilo.

ale v pohodě, stejně na G-SHOCKY nedám dopustit :-).

 

PS: můžete to někdo na svých taky vyzkoušet? nechte je chvíli smažit na slunci a pak na ně dejte led z mrazáku. zajímal by mě výsledek.

lub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, na vysokohorský tůře, ve vedru, jsem si chladil ruce ve sněhu a dostal se i na sklíčko, takže to byl pro ně brutální teplotní šok. zamlžily se asi na 10 min, bez následků. asi se tam vysrážela zabudovaná vlhkost. podle mě by tam ale v podstatě žádná být neměla..(?)

..navíc vzhledem k tomu, že je tady pálíte, mrazíte a vaříte atp, by se tohle v nějakém testu asi taky projevilo.

ale v pohodě, stejně na G-SHOCKY nedám dopustit :-).

 

PS: můžete to někdo na svých taky vyzkoušet? nechte je chvíli smažit na slunci a pak na ně dejte led z mrazáku. zajímal by mě výsledek.

lub.

A zkoušel jsi to opakovat třeba jak uvádíš v domácně laboratorním prostředí? Jen by mě zajímalo jestli by se to opakovalo nebo jestli by to zvládly bez ztráty kytičky.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že bude co testovat. Nejen ze zimy do horka, ale i naopak. Díky za tip, kandidát už je, akorát v laboratoři to zatím vypadá jako po výbuchu.

A co zařadit nakonec experimentu test na výdrž exploze? 

bych eventuelně dodal. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no digy mozu vydrzat cokolvek ale mraznicku moc nie vzhladom k tomu ze pri -10 C uz ide vacsina konvencnych bateriek s kapacitou do haja presne hodnoty neviem ale viem ze ani nejake ultrahuste vojenske baterky do radiastanic si neporadia s -40

 

inak nabijatelna baterka v solaroch je myslim vlastne nejaky lepsi elyt kondik takze ten na tom bude s odolnostou voci teplote este o cosi horsie

 

obecne teploty jak nizke tak vysoke budu myslim este dlho domenou(mozno poslednou) kde budu mat mechaniky v odolnosti vyrazne navrch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

ja som mal uz asi 5 g-shockou a po roku sa mi zacali vsetky zahmlievat zvnutra...vzdy ked v zime vijdem von si zabehat alebo bikovat kym sa nejak v nich nevirovna teplota mam zahmlene sklicko zvnutra,a nerobil som zo ziadnimi nijake extremi,akurat horuce kupele,otuzovanie,prchody z tepla do zimi,plavanie, skratka robim s nimi iba bezne veci a okrem toho zahmlievania je vsetko ok funguju napriek tomu.vlastne este jedno negativum rospadol sa mi remienok na jednich asi desat krat taky kovovy co je pospajany timi trubickami zo strunkou to sa furt rozhegle a odtrhne konkretne na The G MTG-930D-8VER

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...