Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Návštěvník Snow

Vážení kolegové, blíží se zimní sezóna, na kterou se velmi těším. Musím se zeptat, jak se letos vybavujete, hlavně mě zajímají lyže. Téměř celý život, bez ohledu na můj zdravotní stav jsem strávil na lyžích a vyzkoušel snad všechny zahraniční značky, určitě i ty, o kterých nemáte ani ponětí. Vzhledem k mému horšícímu stavu jsem kompletně celou výbavu rozprodal a zbyli mi jen boty a hadry. Letos bych chtěl přece jen znovu začít a došli mi nápady co si pořídit, třeba mě inspirujete. Doufám, že si vlákna někdo všimne a přispěje, věřím, že se na chronomagu najde spousta lyžařů.

 

Díky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení kolegové, blíží se zimní sezóna, na kterou se velmi těším. Musím se zeptat, jak se letos vybavujete, hlavně mě zajímají lyže. Téměř celý život, bez ohledu na můj zdravotní stav jsem strávil na lyžích a vyzkoušel snad všechny zahraniční značky, určitě i ty, o kterých nemáte ani ponětí. Vzhledem k mému horšícímu stavu jsem kompletně celou výbavu rozprodal a zbyli mi jen boty a hadry. Letos bych chtěl přece jen znovu začít a došli mi nápady co si pořídit, třeba mě inspirujete. Doufám, že si vlákna někdo všimne a přispěje, věřím, že se na chronomagu najde spousta lyžařů.

 

Díky.

Nazdar,

tak určité budu řádit na své slalomici dynastar omegaglass a prašanovce pocket rocket od salamáče, ale pořád přemýšlím o nějaké univerzálce víc do rychla.Buďto to vyhraje zase dynastar model groove s titanem a nebo klasika od nordicy dobermann spitfire a nebo tvrdší varianta spitfire pro :thumbsup_anim: :thumbsup_anim: , uvidím co tam dají za vázání rotoe v katalogu vypadalo strašně oproti loňskému.No a hadry se uvidí vzhledem k financím co plánuju fát do hodinek asi nový nebudou, ale třeba ježura nadělí.Minulý týden nám dorazil nový kjus a opravdu moc pěkná kolekce :thumbsup_anim: , teď ještě přijde goldwin ale ten bude v podstatě stejný jako loni.Každopádně už se nemůžu dočkat až za tři nedělě vypálím na víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Asi takhle, co jsi jmenoval mám za sebou. Bez zbytečného machrování mohu napsat, že jsem doma míval několik páru lyží na různé sněhové podmínky dohromady vždy za minimálně 100000,-. Naposled jsem měl VISTY a to byly fajn lyže, ale dostal jsem do věku, když už takovéhle lyže neutáhnu a VISTY si se mnou dělaly co chtěly, takže jsem je prodal takřka nejeté s prodělkem cca 60000,- a to už nechci. Potřebuji točivé lyže 160cm -162cm (měřím 184cm, ale s předozadní stabilitou nemám problém) s malým rádiusem, tak maximálně okolo 9-11m, ne typu fun. Máš nápad ?

 

Edit - ne Atomic, Fischer, Dynastar, Dynamic, Blizzard a Nordica

 

Edit2- mám pocit, že máte prodejnu. vedete bundy a kalhoty VIST ?

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle, co jsi jmenoval mám za sebou. Bez zbytečného machrování mohu napsat, že jsem doma míval několik páru lyží na různé sněhové podmínky dohromady vždy za minimálně 100000,-. Naposled jsem měl VISTY a to byly fajn lyže, ale dostal jsem do věku, když už takovéhle lyže neutáhnu a VISTY si se mnou dělaly co chtěly, takže jsem je prodal takřka nejeté s prodělkem cca 60000,- a to už nechci. Potřebuji točivé lyže 160cm -162cm (měřím 184cm, ale s předozadní stabilitou nemám problém) s malým rádiusem, tak maximálně okolo 9-11m, ne typu fun. Máš nápad ?

 

Edit - ne Atomic, Fischer, Dynastar, Dynamic, Blizzard a Nordica

 

Edit2- mám pocit, že máte prodejnu. vedete bundy a kalhoty VIST ?

Bohužel vist ne,kjus, goldwin,powerblanc,rossignoll atd, zkus kouknout na harty ale v těhle dýlkách se moc nízké radiusy nedělají,pár modelů mi napadlo ale jsou to značky, který nechceš co stockl?tchán je má kromě asi dalších 5 párů(něco podobného jako ty :sleeping_03anim: )a taky pěkný svezení.ty visty by mi dost zajímalo, teď hodně dělají pro nordicu ale myslím že je to pro ně dost naškodu a ta značka už nebude exclusivka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Bohužel vist ne,kjus, goldwin,powerblanc,rossignoll atd, zkus kouknout na harty ale v těhle dýlkách se moc nízké radiusy nedělají,pár modelů mi napadlo ale jsou to značky, který nechceš co stockl?tchán je má kromě asi dalších 5 párů(něco podobného jako ty :sleeping_03anim: )a taky pěkný svezení.ty visty by mi dost zajímalo, teď hodně dělají pro nordicu ale myslím že je to pro ně dost naškodu a ta značka už nebude exclusivka

 

To, že dělá VIST lyže pro Nordicu je pro mě špatná zpráva. Mám firmu rád, i když na lyže téhle malinké značky si už netroufnu :( ,bohužel jsem nějak zestárnul  :wheelchair: . Uvažoval jsem o značce, kterou jsem léta opomíjel a tou je BMW mezi lyžemi Völkl a napadl mě model  Racetiger , mám dokonce lyže už zamluvené, ale nejsem pořád rozhodnutý. O STÖCKLI jsem také přemýšlel, měl jsem slalomky z předloňské sezóny, ale neoslovily mě. Podíval jsem se na stránky a zaujal mě model LASER SL. Teď chci jen jedny lyže a nehodlám prodělat další kotel, za který bych měl pěkné hodinky, i když lyžím :speak_cool: dávám vždy přednost.

 

 

Odívání, které máte v sortimentu mě nezajímá. Dávám přednost Spideru, který se bohužel, co se týče materiálu a střihu pohoršil. Uvítal bych VIST, nevadí, seženu jinde, mohli jsme udělat kšeft. 

 

Jaké lyže máte v sortimentu a kde máte prodejnu, přijeli bychom se podívat a když tak něco koupit. Bude dobrá cena :) ?

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foxik je to OMEGLASS - nelyziar nepochopi srandu :D

 

Ja jazdim na Course-och, a musim povedat ze ako spravili radius na 15 tak sa s nou da dobre santit aj na kratkych oblukoch ale vo velkych rychlostiach je neskutocne stabilna oproti omeglassu. Ak hladas univerzalku na rychlost isiel by som po nich, ak uplne univerzalnu lyzu isiel by som do skicrossu.

 

Aspon si doplnis rodinu. Pripadne by som urcite zobral obracku od Fisheru. Myslim ze lepsie lyze ako od F a D dnes asi zohnat bude problem

 

Lyzovaniu zdar!

 

EDIT: Snow preco nechces znacky ktore si napisal?

Upraveno uživatelem Senseeei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 Pripadne by som urcite zobral obracku od Fisheru. Myslim ze lepsie lyze ako od F a D dnes asi zohnat bude problem 

 

Obřačky od Fischeru jsem měl a stály za hovno :thumbsdown_anim: , nikdy více. Jestli si myslíš, že není lepší lyže než Fischer a Dynastar, pak Tě čeká ještě dlouhá cesta hledání té správné a ta můj milý je hodně trnitá, stojí desetitisíce a přináší moc a moc zklamání. Kupoval jsem třeba troje, čtvery lyže za sezonu, protože to stále nebylo ono.

 

Myslím si, že jsi hodně mladý a vyrostl jsi na carvingu, který sport hodně ulehčil, lyžuji přes čtyřicet let, takže o tom něco vím. To si piš !!!  

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obřačky od Fischeru jsem měl a stály za hovno :thumbsdown_anim: , nikdy více. Jestli si myslíš, že není lepší lyže než Fischer a Dynastar, pak Tě čeká ještě dlouhá cesta hledání té správné a ta můj milý je hodně trnitá, stojí desetitisíce a přináší moc a moc zklamání. Kupoval jsem třeba troje, čtvery lyže za sezonu, protože to stále nebylo ono.

 

Myslím si, že jsi hodně mladý a vyrostl jsi na carvingu, který sport hodně ulehčil, lyžuji přes čtyřicet let, takže o tom něco vím. To si piš !!!  

 

Nuz to ta opravim. Moja generacia bola prave ta posledna ktora sa vyrastala este na klasickych lyziach. Carving prisiel az ked som bol junior, a do dnes si neviem zvyknut na vnutornu lyzu.

 

No mysliet si to budem dalej, (ale hovorim o racing radach) lebo som pretekal na asi piatich znackach z toho som dokonca raz jedny aj zlomil. Fisher som sedlal len slamomku ktora sa mi pacila, ale na obracku od D sa nechytala.

 

Neviem cim to je, kazdy ma iny styl jazdenia, ale zatial mozem spokojne vyhlasit ze jedine Course mi vyhovuje na plnej ciare(samozrejme riesim zavodny model, nie model v MO)

 

A cim bola RC4 na hovno? Nikdy som ju nemal, podla testov je dokonca lepsia ako Course, ale prvy krat pocujem ze je na figu. Preco by som ju teda nemal kupovat?

Upraveno uživatelem Senseeei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Také jsem lyžoval závodně, dokud mi to zdravotní stav dovolil. Později jsem měl mnoho závodních lyží, které jsem dostal či odkoupil od kamarádů závodníků, takže o závodních lyžích toho vím moc a moc. Závodní lyže jsem musel v posledních sezónách vypustit, je mi 46 let, takže je bez fyzičky neutáhnu, proto jsem také prodal všechny VISTY. Jestli chceš pořádné lyže, tak si VISTY určitě nějak sežeň, co by závodník, to budeš mít více než snadné. 

 

Malá poznámka na okraj, jak můžeš závodit, když máš problémy s vnitřní lyží, to by mě opravdu hodně zajímalo. Chápu, že pro někoho byl přechod na carving hodně bolestivý a i někteří přední zahraniční závodníci museli skončit.

 

 

RC4 je nepovedená lyže, špatná, integrovaná deska, netočivá, poskakuje. Jestli chceš, obstarej si ji a pak dej vědět. Popravdě mě to až zase tak nezajímá, ale vyslechnu si trpělivě Tvůj odborný posudek.

 

 

 

 

P.S. kolik jsi vyzkoušel značek, když tvrdíš, že není nad Dynastar a Fischer ? Dynastary jsem používal, když byly ledové plotny, tam držely asi nejvíce ze všech lyží, které jsem měl.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem lyžoval závodně, dokud mi to zdravotní stav dovolil. Později jsem měl mnoho závodních lyží, které jsem dostal či odkoupil od kamarádů závodníků, takže o závodních lyžích toho vím moc a moc. Závodní lyže jsem musel v posledních sezónách vypustit, je mi 46 let, takže je bez fyzičky neutáhnu, proto jsem také prodal všechny VISTY. Jestli chceš pořádné lyže, tak si VISTY určitě nějak sežeň, co by závodník, to budeš mít více než snadné. 

 

Malá poznámka na okraj, jak můžeš závodit, když máš problémy s vnitřní lyží, to by mě opravdu hodně zajímalo. Chápu, že pro někoho byl přechod na carving hodně bolestivý a i někteří přední zahraniční závodníci museli skončit.

RC4 je nepovedená lyže, špatná, integrovaná deska, netočivá, poskakuje. Jestli chceš, obstarej si ji a pak dej vědět. Popravdě mě to až zase tak nezajímá, ale vyslechnu si trpělivě Tvůj odborný posudek.

P.S. kolik jsi vyzkoušel značek, když tvrdíš, že není nad Dynastar a Fischer ? Dynastary jsem používal, když byly ledové plotny, tam držely asi nejvíce ze všech lyží, které jsem měl.

Tak nevím, podle mě lidi zbztečně řeší závodní modely a většinou na ně pak nemají podmínky a ty lyže pak stojí za úplný ho....., když to není pořádně utáhlý a rovný ..Fisher jsem zkoušel jako testovačku ve WC i race a nějak jse si nesedli.Občas se svezu na labovém salamáči a le musí na to být opravdu dobré podmínky.Jinak Spider dobrý ale víc se mi líbí Kjus a Vist a podle je mě v čechách je strašně profláklej a zprofanovanej.Dřív můj top :thumbsup_anim: , ale v současné době bych do něj nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Ked budem kupovat nove, tak sa po nich poobzeram.(dufam ze budu cenovo dostupne)

Ad poznamka: No prechod na carving som vyriesil svojsky a to tak ze vnutornu lyzu pouzivam len v krizovych situaciach, inak sa nazim drzat hmotnost na oboch. (zatial to vychadza) Tam vznika problem, ze som sa nikdy nenaucil stat cisto na vnutornej lyzi a ucit sa to teraz je zbytocne ked uz nepretekam a s oboma si tak nejako stacim bez problemov.

 

Ad2: O RC4 som toto nevedel, ale je dobre to vediet. Potom by ma ale zaujimalo ako im moze vyjst v teste ako vitaz.

 

Ad3: Nehovorim ze nie je nad ne, ale ze z tych ktore som vyskusal, mi najviac sedeli (ale len RC4 SC a Course pro) ale aj to viacej Course-y. Mozno to bude aj tym ako pises, lebo som nemal nikdy rad velmi tocive discipliny a D dokazu podrzat aj na lade. Jedine co ma zaskocilo je ze na pretekarsku lyzu su az prilis ochotne spolupracovat.

Zo znaciek ktore som vyskusal? Elan, Volkl, Atomic, Dynamic, Fish. Dyn. No a samozrejme Sulov ale to nemozem oznacit ako skutocne lyze kedze som bol sopliak :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked budem kupovat nove, tak sa po nich poobzeram.(dufam ze budu cenovo dostupne)

Ad poznamka: No prechod na carving som vyriesil svojsky a to tak ze vnutornu lyzu pouzivam len v krizovych situaciach, inak sa nazim drzat hmotnost na oboch. (zatial to vychadza) Tam vznika problem, ze som sa nikdy nenaucil stat cisto na vnutornej lyzi a ucit sa to teraz je zbytocne ked uz nepretekam a s oboma si tak nejako stacim bez problemov.

 

Ad2: O RC4 som toto nevedel, ale je dobre to vediet. Potom by ma ale zaujimalo ako im moze vyjst v teste ako vitaz.

 

Ad3: Nehovorim ze nie je nad ne, ale ze z tych ktore som vyskusal, mi najviac sedeli (ale len RC4 SC a Course pro) ale aj to viacej Course-y. Mozno to bude aj tym ako pises, lebo som nemal nikdy rad velmi tocive discipliny a D dokazu podrzat aj na lade. Jedine co ma zaskocilo je ze na pretekarsku lyzu su az prilis ochotne spolupracovat.

Zo znaciek ktore som vyskusal? Elan, Volkl, Atomic, Dynamic, Fish. Dyn. No a samozrejme Sulov ale to nemozem oznacit ako skutocne lyze kedze som bol sopliak :D

Snow:racetiger už je taky ve variantě s powerswitchem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Ked budem kupovat nove, tak sa po nich poobzeram.(dufam ze budu cenovo dostupne)

 

 

Ad2: O RC4 som toto nevedel, ale je dobre to vediet. Potom by ma ale zaujimalo ako im moze vyjst v teste ako vitaz.

 

:D

 

Pokud mluvíš o VIST, ta věz, že levné nebudou. Platil jsem 30000,- a kus, byly to mé nejdražší a nejzbytečnější lyže, jak jsem již několikrát v tomto vlákně psal, neměl jsem na ně ani náhodou :( .

 

 

 

 

ad2: moje odsouzení RC4 neber jako tutovou informaci. Jak sám víš, je to vždy o subjektivních pcitech. To, že vyhrávali v testech je sice krásná věc, ale na testy už dávno nevěřím. Třeba to tak dokonce i bude, to Ti nemohu ani potvrdit ani vyvrá***.

 

 

 

Snow:racetiger už je taky ve variantě s powerswitchem?

Ano, dělá. Podívej se sem. Klik 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Snowe, držím ti palce, ať ti to vyjde. Podívej se na tohle, http://lusti.cz/Lusti-red/ měl jsem možnost je testovat a překvapilo mě jak dobré dělají lyže. Doporučil bych ti řadu RCT http://lusti.cz/Lusti-red/index.php?param=...nik=1&end=0 Je to vlastně slalomka s rozšířenou patou a na carving úžasná. Přístup majitelů je skvělý poslali mi zadarmo vybrané lyže na otestování poštou. Měl jsem je na týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Já mám tydle slalomky Elán a maximálně mi vyhovují. Jestli si budu kupovat ještě obřačky, tak to budou taky Elány.

 

Na Elanky s technologií wave jsem slyšel samou chválu, ale zároveň jsem se dozvěděl, že jsou příliš měkké. Jaké máš zkušenosti ?

 

 

 

 

Ahoj Snowe, držím ti palce, ať ti to vyjde. Podívej se na tohle, http://lusti.cz/Lusti-red/ měl jsem možnost je testovat a překvapilo mě jak dobré dělají lyže. Doporučil bych ti řadu RCT http://lusti.cz/Lusti-red/index.php?param=...nik=1&end=0 Je to vlastně slalomka s rozšířenou patou a na carving úžasná. Přístup majitelů je skvělý poslali mi zadarmo vybrané lyže na otestování poštou. Měl jsem je na týden.

Tady si nejsem jistý. S Lusti jsem neměl zatím co k dočinění, asi je zkusím v nějakém testovacím centru. Nevíš, mají je třeba v Harrachově nebo ve Špindlu ?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Elanky s technologií wave jsem slyšel samou chválu, ale zároveň jsem se dozvěděl, že jsou příliš měkké. Jaké máš zkušenosti ?

Opačné :) Nezdají se mi měkké.

 

Ještě k těm slalomkám od Fischeru (RC4 WC) - model asi před pěti lety se mi zdál dobrý (aspoň co si po té době pamatuji), ale snad skoro každý další modelový rok byl horší a horší. A nezdálo se to jen mně, bylo nás víc.

 

Lusti si koupili 3 známí, všichni byli hrozně spokojení z nákupem a velmi rozladění po několika málo týdnech ježdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Opačné :) Nezdají se mi měkké.

 

Ještě k těm slalomkám od Fischeru (RC4 WC) - model asi před pěti lety se mi zdál dobrý (aspoň co si po té době pamatuji), ale snad skoro každý další modelový rok byl horší a horší. A nezdálo se to jen mně, bylo nás víc.

 

Lusti si koupili 3 známí, všichni byli hrozně spokojení z nákupem a velmi rozladění po několika málo týdnech ježdění.

 

Díky za SZ. Zeptám se tady, nejsem si jistý, abych nedopadl jako s VIST, aby si se mnou lyže nedělala co chtěla, není příliš agresivní ? Popravdě, už nemám skoro žádnou sílu v nohách a jsem moc líný, abych začal kondiční přípravu. Budu čekat na další tipy. 

Myslel jsem si, že Elan bude spolu s Völklem na špici mého zájmu, ale nebude :( , škoda, dělají jen FIS délky a 165cm nechci. 

 

Nebyly to slalomky, ale obřačky.

 

Přiznám se, že jsem o Lusti vůbec nepřemýšlel, musím to hodně zvážit. Dobré  je, že lyži půjčí, špatná zpráva je, že Tví známí na pihy na kráse přišli až po několika týdnech, to by byl problém.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za SZ. Zeptám se tady, nejsem si jistý, abych nedopadl jako s VIST, aby si se mnou lyže nedělala co chtěla, není příliš agresivní ? Popravdě, už nemám skoro žádnou sílu v nohách a jsem moc líný, abych začal kondiční přípravu. Budu čekat na další tipy. 

Myslel jsem si, že Elan bude spolu s Völklem na špici mého zájmu, ale nebude :( , škoda, dělají jen FIS délky a 165cm nechci. 

 

Nebyly to slalomky, ale obřačky.

 

Přiznám se, že jsem o Lusti vůbec nepřemýšlel, musím to hodně zvážit. Dobré  je, že lyži půjčí, špatná zpráva je, že Tví známí na pihy na kráse přišli až po několika týdnech, to by byl problém.

 

Jezdil jsem dvě sezóny Lusti, obřačky 23 m oblouk a jestli je na nich něco špatně, tak je to jejich nevole jezdit pomalu. Neodpouštějí, nenechají člověka chvíli v klidu. Ale jestli máš dobrou techniku, nesvezeš se na ničem líp. Jestli někdo přišel na nějakej problém po několika týdnech, může to taky znamenat, že už byly rozšlapaný a nebo naopak jezdil do tý doby jako páprda a nenechal je ukázat, jak moc vostrý jsou. Když se o ně budeš starat, tak udržej i na skle, když budeš jenom jezdit a občas necháš přepálit hranu v servisu u nýmanda, tak budeš velice nespokojen. Jsou náhlý na hrany, chce to opravdu kvalitního brusiče, jinak budeš brousit jako já dvakrát denně.

Nejsem dobrej lyžař, měl jsem 13 let přestávku kvůli kyčelním pouzdrům, ale když jsem vvlez na Lusti, bylo to svezení jako víno a v dlouhym oblouku jsou prostě nádherný. A držej. Jak ty lyže držej... Do tý doby jsem jezdil Völkl, Kneissel, bezkonkurenčeně nejhorší byly Fisherky a měl jsem i Dynastarky. Lusti jsou o dost jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 .......... bylo to svezení jako víno a v dlouhym oblouku jsou prostě nádherný. A držej. Jak ty lyže držej... Do tý doby jsem jezdil Völkl, Kneissel, bezkonkurenčeně nejhorší byly Fisherky a měl jsem i Dynastarky. Lusti jsou o dost jinde.

Zajímavé poznatky, ale nechci dlouhý oblouk dlouhá léta jsem jezdil jen slalom a starého psa novým kouskům nenaučíš. Úplně jsem se zasnil, když jsem si přečetl jméno Kneissel, to byly bezvadné lyže.  

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...