Přejít na obsah

* * * * * 14 Hlasů

Nosíte své vintage kousky?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5708 odpovědí na toto téma

#41 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 600 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Záběhlice
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 28.říjen.2009 - 20:35

QUOTE(railmaster @ 25.10.2009 - 14:09) Zobrazit příspěvek
Hodinky zo 60-tych rokov v pohode, ale bežne nosiť cca 70 ročný zachovalý náramkový chronograf, to asi nie. Okrem iného, aj kôli veľkosti.

Tak napiš, že se o ně bojíš a nesváděj to na velikost wink.gif Průměr 35-37 mm je u náramkových stopek naprosto v pohodě.

Přiložený soubor  P1080674.JPG   103,65K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  P1080671.JPG   101,43K   22 Počet stažení

UNIVERSAL GENÉVE

tolja.11 zavináč seznam.cz

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#42 B.F.G.

B.F.G.

• Member_50
  • 3 857 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:město Bé
  • Fanoušek značky:Steinhart

Publikováno 28.říjen.2009 - 20:45

QUOTE(NIGHTinGALE @ 1.10.2009 - 9:46) Zobrazit příspěvek
Ty ručky jsou ze starých cibulí smile.gif Sedí jim perfektně a jsou jako nové. Nechal je tam dát minulý vlastník.

S těma ručkama jsou fakt k sežrání. Ty ručky jsou totiž úplně dokonalé. Smekám nad tím tuningem.
Fortuna nimium quem fovet, stultum facit.

#43 railmaster

railmaster

Megazávislák

• Member_50
  • 2 620 příspěvků(y)

Publikováno 29.říjen.2009 - 10:59

QUOTE(tolja @ 28.10.2009 - 20:35) Zobrazit příspěvek
Tak napiš, že se o ně bojíš a nesváděj to na velikost wink.gif Průměr 35-37 mm je u náramkových stopek naprosto v pohodě.

Odhalili ste ma notworthy.gif . Veď aj to srdiečko vnútri môjho najstaršieho chronografu má takmer o 3,5 mm väčší priemer ako najpoužívanejší chronograf. kaliber 7750.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od railmaster: 29.říjen.2009 - 11:10

#44 pytrs

pytrs

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 4.prosinec.2009 - 22:37

QUOTE(Ondra @ 29.9.2009 - 11:30) Zobrazit příspěvek
Nosíte své vintage kousky nebo je máte jen do sbírky a pokoukání, pokochání?
Mimochodem je vůbec vhodné je nosit vzhledem k problematičnosti náhadních dílů a sevisu? Jaký je Váš názor?

PS: mám na mysli kousky, které máte opravdu rádi smile.gif

Jasne ze nosim sve "vintage Poljoty de Luxe". Byla by to skoda je nechat ve skrini. Ty hodinky jsem dostal od dedy, kdyz jsem se narodil, takze jsem uz taky trosku vintage thumbsup_anim.gif
Podivejte jak ted vypadaji s novym reminkem a po vycistini jdou zase jako s vetrem o zavod a doufam, ze maji dalsich 40 let jeste pred sebou....

Ty hodinky vznikly v ramci konkurencniho boje s Patek Phillipe a ani bych za to moc nedal, jako temer vse co v te dobe vznikalo v Rusku, ze to proste obslehli...

29 kamenu, 9mm tloustka a vaha... fakt ani nepoznate ze je mate na ruce. Jsou extremne tiche, ze se musite podivat na vterinovku, jestli vubec jedou....

pytrs...

Přiložený soubor (y)

#45 Guest_Tada_*

Guest_Tada_*
  • Guests

Publikováno 4.prosinec.2009 - 23:38

Od začátku léta nosím jedině vintage od 34mm do 38mm, naprosto v pohodě smile.gif

#46 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 127 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kys Chewche

Publikováno 26.leden.2010 - 12:22

tiez mam jedny vintage hodinky a rad by som ich nosil. potrebujem ale na ne najst vhodny remienok. dno hodiniek nieje v najlepsom stave a tak sa najlepsie nosi na NATO remienku. nevie niekdo z vas poradit kde by sa dal kupit nejaky vhodny kozeny vintage remienok typu nato alebo s kozenou podlozkou. nasiel som uz viacero podobnych remienkov ale vsetky vyzerali dost mohutne. vzhladom na to ze moje hodinky su skor subtilnejsieho charakteru mi nepripadali moc vhodene....
dik za kazdy typ smile.gif

prilozeny je typ puzdra mojich hodiniek (remienok by mal mat 17-18mm)

Přiložený soubor (y)

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Glycine Airman Vintage One

Lanco do vrecka

Moje remene: www.watchstrapheaven.com

watchstrapheaven@gmail.com

Instagram
Chronomag foto

"If you're really going to kill yourself, can I have your watch?" ( – Psychologist Ernst Boyer to a patient threatening self-annihilation, session after session.)

#47 Adam99

Adam99

Tož víš jak ...

• Member_50
  • 1 518 příspěvků(y)
  • Bydlí:v Praze

Publikováno 26.leden.2010 - 12:34

QUOTE(jankoxxx @ 26.1.2010 - 12:22) Zobrazit příspěvek
tiez mam jedny vintage hodinky a rad by som ich nosil. potrebujem ale na ne najst vhodny remienok. dno hodiniek nieje v najlepsom stave a tak sa najlepsie nosi na NATO remienku. nevie niekdo z vas poradit kde by sa dal kupit nejaky vhodny kozeny vintage remienok typu nato alebo s kozenou podlozkou. nasiel som uz viacero podobnych remienkov ale vsetky vyzerali dost mohutne. vzhladom na to ze moje hodinky su skor subtilnejsieho charakteru mi nepripadali moc vhodene....
dik za kazdy typ smile.gif

prilozeny je typ puzdra mojich hodiniek (remienok by mal mat 17-18mm)

Hezké hodinky wink.gif Co tak zkusit si nechat ušít na míru od Simona?
Tu te démerde!

#48 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 127 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2010 - 12:50

ano. majster simon je velmi oblubeny na tomto fore, ale myslite ze by to bolo bez problemov ked som v zahranici??

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Lanco do vrecka

Instagram
Chronomag foto

"If you're really going to kill yourself, can I have your watch?" ( – Psychologist Ernst Boyer to a patient threatening self-annihilation, session after session.)

#49 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 127 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2010 - 16:45

no snad to vyskusam, ale okrem toho uz nikto z vas nevie kde by sa take nieco dalo zohnat?

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Lanco do vrecka

Instagram
Chronomag foto

#50 dizi

dizi

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2010 - 16:56

eBay??

#51 Guest_Tada_*

Guest_Tada_*
  • Guests

Publikováno 26.leden.2010 - 22:01

Tyhle hodinky s pevnýma stěžejkama se nosily na řemínku s podložkou....

Zkus i přes google: "fixed lugs strap"

Taky teď sháním.

#52 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 127 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2010 - 22:13

QUOTE(Tada @ 26.1.2010 - 23:01) Zobrazit příspěvek
Tyhle hodinky s pevnýma stěžejkama se nosily na řemínku s podložkou....

Zkus i přes google: "fixed lugs strap"

Taky teď sháním.

ak niekde najdes tak daj prosim ta vediet. mohli by sme sa zlozit na postovne smile.gif ak najdem ja dam ti vediet. ale popravde zatial ziadna slava. vsetko len mohutne bund strapy..

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Lanco do vrecka

Instagram
Chronomag foto

#53 Zibesoni

Zibesoni

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 26.leden.2010 - 22:25

Kromě dámských hodinek pravidelně provětrávám všechny hodinky, včetně cibulí. (Náramkové přes 300 ks, cibule 6 ks). Náramkvé někdy vystřídám za den i troje.

#54 Ciferník

Ciferník

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2010 - 22:31

QUOTE(jankoxxx @ 26.1.2010 - 16:45) Zobrazit příspěvek
no snad to vyskusam, ale okrem toho uz nikto z vas nevie kde by sa take nieco dalo zohnat?

Ještě bych poradil http://www.watch-band-center.com, sekci 5. Special Bands. Jsou to Němci (vlastně Němky), objednat od nich do ČR není problém, předpokládám, že se Slovenskem taky nebudou mít potíže.
Two large gins, two pints of cider, ice in the cider.

#55 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 127 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2010 - 16:56

dnes som opat stravil nejaku tu hodinku hladanim decentneho kozeneho remienku s kozenou podlozkou ako sa to nosilo za cias nasich dedov ale stale som nic nenasiel. zacinam mat pocit ze toto je naozaj diera v trhu a ze to vyriesi ozaj len vyroba na objednavku..

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Lanco do vrecka

Instagram
Chronomag foto

#56 mischa

mischa

Megazávislák

• Member_50
  • 1 678 příspěvků(y)

Publikováno 27.leden.2010 - 20:57

QUOTE(Zibesoni @ 26.1.2010 - 22:25) Zobrazit příspěvek
Kromě dámských hodinek pravidelně provětrávám všechny hodinky, včetně cibulí. (Náramkové přes 300 ks, cibule 6 ks). Náramkvé někdy vystřídám za den i troje.

..... si nějakej divnej, jen troje denně? A Ty nenosíš běžně jedny na ruce a v obleku kapsáče jako já?
Vítej v klubu magorů

#57 Zibesoni

Zibesoni

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 28.leden.2010 - 10:41

QUOTE(mischa @ 27.1.2010 - 20:57) Zobrazit příspěvek
..... si nějakej divnej, jen troje denně? A Ty nenosíš běžně jedny na ruce a v obleku kapsáče jako já?
Vítej v klubu magorů

Vidím, že se mám ještě co učit .....

#58 Dalik

Dalik

Učedník

• Member_50
  • 109 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hranice

Publikováno 6.únor.2010 - 14:35

Vintage kousky nosím rád, nyní nejčastěji (vlastně téměř pořád) nosím hodinky Cortébert zmiňované tady . Nechal jsem si je vyčistit, dát nové sklíčko a nový řemen a jsou, myslím, parádní, však posuďte sami (omluvte kvalitu fotek):

takto vypadají nyní po vyčištění a přesklení

a takto na ruce (zápěstí 18 cm)

Hodinky jdou naprosto přesně v řádu odchylka je v řádu jednotek vteřin/den.
Kdybyste někdo náhodou věděli nebo aspoň zhruba určili rok výroby, byl bych rád za informaci. Díky.

#59 Arthur N.

Arthur N.

Megazávislák

• Member_50
  • 2 330 příspěvků(y)
  • Bydlí:Západní Čechy
  • Fanoušek značky:už asi jen SEIKO:)

Publikováno 8.únor.2010 - 11:01

QUOTE(Dalik @ 6.2.2010 - 14:35) Zobrazit příspěvek
Vintage kousky nosím rád, nyní nejčastěji (vlastně téměř pořád) nosím hodinky Cortébert zmiňované tady . Nechal jsem si je vyčistit, dát nové sklíčko a nový řemen a jsou, myslím, parádní, však posuďte sami (omluvte kvalitu fotek):

vypadají moc hezky!! díky za fotky

#60 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 460 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 10.únor.2010 - 08:35

QUOTE(Dalik @ 6.2.2010 - 14:35) Zobrazit příspěvek
Hodinky jdou naprosto přesně v řádu odchylka je v řádu jednotek vteřin/den.
Kdybyste někdo náhodou věděli nebo aspoň zhruba určili rok výroby, byl bych rád za informaci. Díky.

Daliku, jaké je pouzdro? Nerez?
Na těch původních fotkách mi přišly ošoupané (pochromované), ale po tom servisu u hodináře parádně prokoukly a tváří se jako nerez.

Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“