Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Nosíte své vintage kousky nebo je máte jen do sbírky a pokoukání, pokochání?

Mimochodem je vůbec vhodné je nosit vzhledem k problematičnosti náhadních dílů a sevisu? Jaký je Váš názor?

 

PS: mám na mysli kousky, které máte opravdu rádi :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nosíte své vingage kousky nebo je máte jen do sbírky a pokoukání, pokochání?

Mimochodem je vůbec vhodné je nosit vzhledem k problematičnosti náhadních dílů a sevisu? Jaký je Váš názor?

pokud to nejsou nejake skovsty typu puvodni Orlik, tak si troufnu rict, ze vetsina je nosi. neni duvodu proc ne, zas tak drahe kousky to vetsinou nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosil jsem, aspon jednou, vsechny co jsem mel - nevidim duvod proc ne.. nenosil bych asi pouze vintage hodinky v NOS stavu ktery by byly soucasti nejake sbirky, jinak jsem to nikdy moc neresil.. Sehnat dily na hodinky jako Omega, Longines atp zas takovy problem neni a sikovny hodinar je dokaze dat do kupy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosíte své vintage kousky nebo je máte jen do sbírky a pokoukání, pokochání?

No, tohle je fakt trochu problém a moje neustálé dilema. Takže ty lepší nosím jen svátečně a ty nejlepší prakticky vůbec. Přece jen, začít třeba nosit 65 let staré Eterny v NOS stavu je podle mne trochu hřích. Mám je tedy jen pro ty nejvýjimečnější slavnostní okamžiky a pouze k obleku. No, a nosit obyčejné tuctové vintage hodinky, které většinou mají velmi malý průměr a nemají ani nerezové pouzdro (možnost alergické reakce), mne zas tak neláká. Ale teď se třeba chystám uvést do běžnějšího života jedny pěkné Corébert Grand Prix s nerezovým dýnkem. Jsou velmi ploché, takže jsou neobyčejně pohodlné. Ale též se hodí spíše do saka. Takže na každodenní nošení vlastně žádné vintage nemám, i když bych nějaké bral. Snad jen Prim Sport I. Ale i těch mi je trochu líto. Je to fakt problém... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Své vintage omegy nosím, v době bez "nových" hodinek jsem je nosil bez problémů denně. Nenosil bych - jak již bylo zmíněno - pouze nějaký sbírkový NOS drahocenný kousek s komplikacemi a pod.

I mé příští nákupy hodinek budou, alespoň tak to zatím vypadá, spíš ve vodách vintage, podobně jak to mám u plnicích per - ani tam se nemohu stěžovat, že by tím pera nějak trpěla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 

 Ale teď se třeba chystám uvést do běžnějšího života jedny pěkné Corébert Grand Prix s nerezovým dýnkem. Jsou velmi ploché, takže jsou neobyčejně pohodlné.    

 

 

 

 

Neuťukl ses, nemáš spíš Cortebert ? Corébert neznám, mohl bys poslat fotku, moc by mě zajímali. Díky předem.

 

Našel jsem jedny Corteberty, z kterých bych se asi zbláznil. Láska na první pohled :wub: , znáte ten pocit ?

 

K tématu, své vintage nenosím, bylo by mi jich líto.

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Neuťukl ses, nemáš spíš Cortebert ? Corébert neznám, mohl bys poslat fotku, moc by mě zajímali. Díky předem.

Jasně, je to překlep. Cortébert je správně. Fotku mohu poslat až zítra, dnes se k tomu nedostanu. Jsou to ale klasické společenské hodinky- bílý ciferník, zlaté ručky a indexy, žádný chronograf jako máš ty na obrázku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Jasně, je to překlep. Cortébert je správně. Fotku mohu poslat až zítra, dnes se k tomu nedostanu. Jsou to ale klasické společenské hodinky- bílý ciferník, zlaté ručky a indexy, žádný chronograf jako máš ty na obrázku.

 

Fajn, děkuji mnohokrát, budu se těšit :) .

Co říkáš na chronography, mně se úžasně líbí, jsem totiž na hodinky se subsčítači ujetý. Všechny hodinky, které mi prošli rukama byly stopky, snad kromě jediné výjimky, kterou mám právě na zápěstí. Na levici hrdě třímám na fóru tolik kritizovaná :(  MIDA.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty chronografy na tvém obrázku jsou úžasné. Mají přesně ten vintage style, který mám rád. Vůbec, staré chronografy se mi vždy líbily. Ale tohle vypadá skoro jako nová produkce (?)

 

Přitom jsem teď dohledal, že se Cortébert stal v polovině 70. let obětí quarzové revoluce a od té doby se hodinky pod tímto jménem nevyrábí. Že by tedy ty hodinky na té fotce byly opravdu původní vintage v NOS stavu...?

 

Doplňující info:

Značka Cortébert nyní patří italské manufaktuře Perseo. Viz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cort%C3%A9ber...h_manufacturer)

Pěkné staré reklamy a historie Cortébert viz:

http://nuke.perseo.cc/English/Corteberthis...90/Default.aspx

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Jo, ty chronografy na tvém obrázku jsou úžasné. Mají přesně ten vintage style, který mám rád. Vůbec, staré chronografy se mi vždy líbily. Ale tohle vypadá skoro jako nová produkce (?) 

 

To bych také rád věděl, hned bych měl okolo čeho kroužit, bohužel k hodinkám nebylo vůbec žádně info. 

Poslední dobou jsem nějaký roztěkaný a nic se mi v podstatě nelíbí. No, ono by se líbilo, ale to ono se nachází v jiných cenových relacích. Tam v životě dosáhnu a i kdyby, mám naštěstí takovou vnitřní brzdu.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já poslední čtvrt rok nosim vintage asi z 95%

 

Každý den mě ráno budí moje Vulcain Cricket z roku 50 (odkaz na fotky v podpisu), takže je vezmu z nočního stolku dám na ruku a nemám důvod sundavat. Jsou v oceli, pěkném stavu. Pro jistotu si na ebay koupím náhradní cal 120 na náhradní díly, až bude jednou potřeba...

 

Občas provětrám Prim Sport Igen.

 

K obleku mám čerstvě renovované Chronographe Suisse - které opět začaly zlobit (minutový sčítač stopek).

 

V pátek si přivezu domů poljot Strela v krásném stavu a taky je budu nosit, možná na čas vystřídají Crickety coby denní hodinky.

 

No a velmi brzy se ke mě dostane jedna pro mě velká a zásadní vintage záležitost, v krásném stavu a tu budu taky nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano nosim, i kdyz vetsinu casu mam na ruce "nove" hodinky. Ale jinak Prim Igen na bezne noseni, Prim sport 2 na behani, Doxa grafic k obleku a obcas ke kosili a sem tam i Prim skorodiplomat. Doxa cibule cekaji, az se dokopu k tomu poslat je mechanovi na servis. Ostatni vintage (primky) jsou ve sbirce a nenosim je (ale na ruce jsem je alespon jednou mel vsechny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Z hromadky vintage co mam bud ty vhodne nejdou nebo k nim nemam reminek a kdyz jdou a maji i reminek tak je mi lito je tahat do prace:-))) Preci jen v mych ocich si odpracovali sve a nyni slouzi jen k memu poteseni. Prislo by mi to asi jako ustajit stareho kone na odpocinku a v sobotu kdyz je zavrena benzinka ho zaprahnout do pluhu. Proste je mi jich lito...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Ještě bych se rád zmínil proč nosím hlavně vintage hodinky - je to proto, že většina současné nové produkce je nesmyslně velká. Měnší hodinky jsou prostě pohodlnější. Navíc si v kategorii vintege mohu dovolit značky, o kterých bych si jinak mohl nechat jen zdát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...