Přejít na obsah

Jak prodat ROLEXY??? Poraďte prosím


Návštěvník RR

Doporučené příspěvky

Návštěvník RR

Asi před deseti lety jsem našel hodinky Rolex. Chtěl jsem si je ponechat, ale nyní se nacházím ve svízelné finanční situaci a po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl tyto hodinky prodat. Nevím však kde a komu. Uveřejnil jsem na zdejší stránky inzerát. Pokud by se zde potencionální zajemce nenašel, poraďte mi prosím kde se mam ješte pokusit je prodat. Jedná se o ROLEX - OYSTER PERPETUAL - DATE. Jejich cena v obchodě je 92000Kč a ja za ně požaduji 50000Kč.

 

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vám gratuluji k životnímu nálezu. Hodinky a zvláště Rolex, se jen tak jednoduše neztrácejí. Přesněji, nejsou ztráceny. Ve vašem případě si spíše myslím, že se bude jednat o nějaký více či méně kvalitní plagiát a doporučil bych odbornou konzultaci třeba v hodinářství Bechyně, či na stránkách, které se této problematice věnují. Pokud by se jednalo skutečně o originál, není vyloučeno vzhledem k předmětu nálezu, že číslo hodinek bude procházet v policejních evidencích některého evropského státu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RR

Jsem si vedom toho, ze zpusob kterym jsem k nim prisel je velice jedinecny, ale je to tak. A i na nalez se vztahuje promlceci lhuta a domnivam se ze ta byva 10 let. Je tedy nejaka moznost jak takove hodinky prodat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RR

Ja jsem k nim prisel jako slepy k houslim, zaden prospech z nich nemam a mam je k nicemu. Vratit je jako nalez se mi nechce, protoze nase statni organy, jak je znam, by jiste majetele nehledaly a nakonec bych takhle prispel do narodni kasy(nebo kdo vi, kde by se po roce podely).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když úplně vypustím variantu, že hodinky by mohly být kradené či něco podobného, docela by mne zajímalo,

kolik lidí by takovýto nález skutečně vrátilo a hlavně kam. Je dost nešťastné se je snažit zpeněžit, nový majitel by se mohl případně třeba v servisu dost divit. Takže já bych si ze značkového servisu zjistil, jestli tyto hodinky nikdo nepostrádá, protože tohle je jedna z variant, jak by se mohly vrátit původnímu majiteli, ale osobně bych je na první policejní stanici také nenesl, jedině, že bych chtěl někomu z nich udělat radost pod stromeček. Takže rada. Buďto se snažte hodinky vrátit původnímu majiteli, ale neprodávejte je, přeci nechcete dostat někoho do problémů. Pokud už z nich nemáte ani radost a požitek, můžete je i darovat s tím, že řeknete, jak jste k nim přišel. Svou finanční situaci si vyřešte jinak, nemůžete přeci počítat s tím, že budete stále nacházet

takovéto hodnotné věci. Nebo se s tím takto veřejně nechlubte. I kdybych ty hodinky moc chtěl, tak za těchto okolností bych je nikdy nekoupil, ale osobně vás přímo neodsuzuji, že je máte. Sáhněte si sám do svědomí, co by bylo dobré s nimi udělat. Bohužel pro vás jste narazil na špatný web, protože zde jsou spíše nadšenci a sběratelé, nikoliv překupníci hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já bych to zas tak nedramatizoval.

Můj skromný předpoklad je, že ti z největších křiklounů a moralistů v tomto threadu by nikdy podobný nález nevraceli. (Ostatně stejně se nakonec jedná o komouše, nebo potomky komoušů, kde o slušnosti nemůže být řeč.)

Vůbec už nechci rozebírat představitele "sběratelů". Anální typy. Dost často homosexuálové. Židovští vetešníci. Obludná obsese hromadit. Zkrátka žádný výkvět. (Nikde jsem explicitně neuvedl, že popisuji zdejšího typického čtenáře, to nikoli. Ani si to nemyslím)

K věci. Každý nálezce má právo na 10 % nálezné z amortizované ceny nalezeného předmětu. Hovoří se o běžných nálezech, nálezy velkých historických hodnot, národních památek nejsou zahrnuty.

Jakási promlčecí doba existuje. Nevím přesně kolik je to roků. Nicméně po uplynutí této věci se stává nálezce korektním majitelem. Opět s výjimkou, že nejde o krádež a nalezený předmět není uveden někde na black listu u policie atp.

 

Takže: Být tebou prodám. Reálnější cenu bych viděl někde kolem 40 tis. CZK, proto, že nemůžeš 100% zaručit původ, zajistit záruku atd. Také kvůli 10 letému stáří. Opravdu top kousky s časem získávají na hodnotě. Ale kousky s cenou kolem uváděných cca 100 tis. CZK časem amortizují a cenu lehce ztrácejí, pozvolna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno co najde je povinen odevzdat některémy z orgánů státní správy a po roce pokud se nepřihlásí vlastník, se majitelem stává stát-NIKOLIV nálezce. Nicméně nahlížím na to z hlediska morálky následovně: pokud někdo ztratí origoš Rolexky, tak má dost peněz na to, aby na své věci nemusel dávat pozor. Já bych je taky strčil do kapsy bez výčitek svědomí, zvláště když není znám majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně nahlížím na to z hlediska morálky následovně: pokud někdo ztratí origoš Rolexky, tak má dost peněz na to, aby na své věci nemusel dávat pozor. Já bych je taky strčil do kapsy bez výčitek svědomí, zvláště když není znám majitel.

A co kdyz si na ne setril hodne dlouho a misto vlasaku s rohlikem si daval ke svacine jenom rohlik ;) Co delaji vycitky ted?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

To TomasEU:

 

Z logiky tvého výplodu vyplývá, že když je někdo morální, je to komouš. A to, že potomek kohokoliv musí být stejný jako rodič, je naprostá blbost.

 

Co si mám představit pod pojmem anální typ? A tvoje ostatní přívlastky a popisy lidí, svědčí spíše o obludném mindráku. Ty asi vůbec nebudeš rasista nebo netolerantní člověk?

 

Takového zjednodušování, že za vším stojí židé, homosexuálové, dříve imperialisti a třídní nepřítel a teď komunisti, jsme si, myslím, užili v historii dost. Trochu tolerance by to chtělo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamil:

 

To jsou zcela špatné vývody které jsi uvedl. Fakticky je to naopak, kdo je komouš, nemá morálku.

S tím potomkem to také neplatí jednoznačně, nicméně silné genetické a výchovné predispozice tam jsou.

 

Ad anální typ. To je z psychologické typologie. Ve zkratce jsem to popsal. Zrátka kompulze stále něco hromadit. (btw: není jistě překvapením, že většina teploušů jsou anální typy-to jen na okraj) Pro podrobnější info bych odkázal na odbornou literaturu.

 

Ať hledám jak hledám, tak zjednodušení, že za vším stojí Židé, nebo homosexuálové jsem tam nikde nenašel? Četl jsi celý můj příspěvek, ty jsi to tam někde našel?

 

Tolerantní jsem až moc. Jinak bych nemohl žít v takové stoce, jako je ČR. A musel bych na ulici postřílet všechny (bývalé) komouše a zkurvené STBáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2tomaseu: pro dnesni zivot zas ta fixace v analni fazi nemusi byt az tak spatna a po freudovi, ktery byl sam urcitym zpusobem predpojaty (neb byl sam zafixovany v jine fazi :) uz tyhle skatulky nemely moc hodnotici naboj, krom patologie.. otazkou zustava, proc tady tema "sberatelu" nadhodils?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...