Přejít na obsah

Univerzální hodinky


D_o_S

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

chtěl bych si pořídit nějaké hodinky na památku člověka, který pro mě znamenal hodně.

 

Požadavky jsou:

1) Jednoduché hodinky (t.j. ne chronograf, chronometr), komplikace můžou být

2) Designově nadčasové a univerzální (jak k obleku tak na sport)

3) Spolehlivé, t.j. aby stále šly za 100 let (předpokládám, že je jednou předám další generaci)

4) Automaty

5) NE BREITLINGY! Mám s nimi velice špatnou zkušennost

6) Pokud možno, mechanicky co nejvíc unikátní, tedy ideálně strojek vlastní výroba atd.

7) Pokud možno limitovaná edice, ale toto kritérium pouze velmi okrajově (tj. nejdřív vybrat hodinky, potom se podívat jestli tento rok náhodou není limitka)

 

Libí se mi styl "znalci vědí" - nemusí (snad ani nechci) to být hodinky, které na první podled ohromí, spíš konzervativnější... aby, když pujdu po ulici v tričku si každý řekl "jo, a na ruce měl nějaké hodinky", přičemž 1 z 1000 řekne "na ruce měl IWC/Jaeger Le Coultre" atd.

 

Cenový limit - někde kolem 100 - 200 tis. Kč.

 

Takže, co se mi zatím zamlouvá: IWC Pilot's Watch Mark XVI - podle mě nejvíc dotažené pilotské hodinky, např černá datumovka se jen tak nevidí (viz. Glashutte pilotské), krásně rozestavěná čísla, na živo krásné pouzdro...

 

Další alternativa - Jaeger Le Coultre - Master Control. Tyto jsem naživo neviděl, líbí se mi svou jednoduchostí.

 

Jinak - v rodině máme Breitling, Omega, Rolex.

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja bych doporucil budto Panerai Radiomir, ktere se vhodnou volbou remenu muzou promenit z oblekovek na dzinove hodinky a naopak a nebo naprosto univerzalni Rolex Milgauss. V obou pripadech si myslim, ze budou slapat "sto let" a budou velmi dustojnou pamatkou na blizkeho cloveka. Oboji jsou decentni a jednoduche, dobre citelne a co se designu tyce, tak prakticky bez vyhrad. Milgausy jsou mensi a tedy dlouhodobe pohodlnejsi, Radiomiry zase jednodussi, nenapadnejsi a mene "proflakle". Ale myslim, ze Ti ostatni poradi spoustu dalsich hodinek.

 

Master Control jsou nadherne hodinky, mezi modely JLC jsou moje nejoblibenejsi. Ale zdaji se mi vice oblekove, mohl by byt problem s univerzalnosti (dziny, triko). Zminene pilotky od IWC jsou taky dobrou volbou. Jsou decentnejsi nez Big Piloty a urcite jsou univerzalni. Jeste me tak napada, za kolik se daji poridit zakladni AP Royal Oak - bez chrono, jednoduche triruckove s sedivym cifrem a maximalne datumkou? Ty by byly taky dost univerzalni a jsou velmi pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?

320

312

 

 

spousta radosti už dnes a za sto let to bude príma kuriozita - dá se to pojmout i jako limitovaná edice - vyrábí se kolem 2000 kusů ročně - vlastní stojek - třídenní rezerva chodu - v cenovém limitu a ještě zbyde na malou dovolenou

Upraveno uživatelem YPO?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Taky bych se přiklonil k Milgassům, ale JLC Master Control jsou taky nádherné a univerzální. Doporučuji zajít si někam, kde budeš moct všechny hodinky, které o kterých uvažuješ, položit vedle sebe a najednou ozkoušet a porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Jagery jsou parádní, ale podle obrázků se mi zdají dost tlustý?

 

Milgauss jsou pěkný, ale nevím, jestli by s tím zeleným slíčkem neomrzeli.

 

Panerai se mi zdají až moc výrazný.

 

 

Jaky spatny skusenosti mas s breitling?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Ty Jagery jsou parádní, ale podle obrázků se mi zdají dost tlustý?

 

Milgauss jsou pěkný, ale nevím, jestli by s tím zeleným slíčkem neomrzeli.

 

Panerai se mi zdají až moc výrazný.

 

No, to zelené sklíčko je takové zajímavé... :)

 

Co takhle Jaeger LeCoultre Reverso? Manuální nátaha, můžeš tam mít i big-date, nebo je můžeš mít jen tak... Nádherná klasika.

 

orig.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milgauss jsou pěkný, ale nevím, jestli by s tím zeleným slíčkem neomrzeli.

Můžeš si vybrat i z dalších dvou variant.

 

rolex_milgauss.jpg

 

p1020137kr8.jpg

 

Edit: skalis mě částečně předběhl :)

Upraveno uživatelem Heky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Glashütte Original - kolekce Senator a Senator Sixties, mají teď pár nových modelů, naprosto bezchybně zpracované a široce nositelné hodinky... Včera jsem je měl na ruce, je to bomba. Dělají jak automaty, které nechceš, tak manuální nátah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me tak napada, za kolik se daji poridit zakladni AP Royal Oak - bez chrono, jednoduche triruckove s sedivym cifrem a maximalne datumkou? Ty by byly taky dost univerzalni a jsou velmi pekne.

 

Cenikova cena 10 000 evro. Ale universalni jsou a splnuji i dalsi pozadavky ... na zivo jsou nadherne, excelentni strojek a krasne zpracovane pouzdro ... ve svete jsou asi dost k poznani, ale v cechach bych rekl ze vubec ...

 

post-1702-1258485193.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

JLC Master Control

 

1398420_main.jpg

 

Dělají se i ve zlatě.

 

Krásné nositelné hodinky, perfektně zpracované, dobře sedí na ruce... Bohužel automaty.

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenikova cena 10 000 evro. Ale universalni jsou a splnuji i dalsi pozadavky ... na zivo jsou nadherne, excelentni strojek a krasne zpracovane pouzdro ... ve svete jsou asi dost k poznani, ale v cechach bych rekl ze vubec ...

Mne se libi vice ty s tmavym ciselnikem. No, ale cena je vyssi, nez jsem ocekaval. Leda zkusit chrono24.com... Kazdopadne koupit na tahu a nechat usit na zakazku aligatora (nebo nekolik aligatoru :))

 

EDIT: Tado, o tech JLC MC tu uz rec byla. Nejsou moc univerzalni, predstav si je k tricku v hospode...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
EDIT: Tado, o tech JLC MC tu uz rec byla. Nejsou moc univerzalni, predstav si je k tricku v hospode...

 

Vypadaly by stejně super k jako u obleku :)

 

Ale Reversa jsou z tohohle ohledu lepší...

 

EDIT: Je teda fakt, že můj vkus je beznadějně konzervativní. Největší úlet který si dovedu představit jsou právě Milgauss se zeleným sklíčkem nebo Rolex GMT Master :)

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...