Přejít na obsah

pravopis


mischa

Doporučené příspěvky

V rámci našeho všeobecného vzdělávání bych rád upozornil na pravopisnou chybu, která se na tomto hodinkovém fóru objevuje víc, než často- hodinky svítili, hodinky stáli. Protože se to bytostně týká předmětu našeho zájmu, alespoň v tomto případě bychom mohli gramatická pravidla dodržovat a psát vše s y. Aplikace na další slovní spojení je vítána. Chyby děláme všichni, můžeme se učit je odstraňovat. Dávám pro pobavení i jeden mailový výtvor, kde můžete chyby přehazovat vidlemi....

"umně ty hodinky normalně šlapali ale pokut vam to nebude vadit tak mi je prosím zašlete spět na dobyrku diky spozdravem"

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 288
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V rámci našeho všeobecného vzdělávání bych rád upozornil na pravopisnou chybu, která se na tomto hodinkovém fóru objevuje víc, než často- hodinky svítili, hodinky stáli. Protože se to bytostně týká předmětu našeho zájmu, alespoň v tomto případě bychom mohli gramatická pravidla dodržovat a psát vše s y. Aplikace na další slovní spojení je vítána. Chyby děláme všichni, můžeme se učit je odstraňovat. Dávám pro pobavení i jeden mailový výtvor, kde můžete chyby přehazovat vidlemi....

"umně ty hodinky normalně šlapali ale pokut vam to nebude vadit tak mi je prosím zašlete spět na dobyrku diky spozdravem"

Moje řeč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Ja co jsem vypadl z kolotoce diktatu a prvoposnych cviceni na zakladni a stredni skole, tak i usebe pozoruju dost markantni narust pravopisnych chyb... No, abych byl uprimny, tak ani driv to nejak slavne nebylo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem toho celkem dost přečetl, spousty hodin denně trávím na síti čtením rozličných textů, a když už někdy omylem napíšu nějakou hrubku, tak mě to praští do očí a v zápětí to opravím. Myslím si, že je to případ většiny osazenstva, o to víc mě ty občasné paskvily zaráží..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

Takto signifikantní ortografické lapsy by se zde zajisté vyskytovat neměly. Dalším neblahým jevem bývá začasté i kontaminace větné vazby, zejména zeugmata mi trhají oči, uši, i jiné čivy. Bohužel však vzdělání zejména mladších generací upadá, nelze se tedy příliš diviti prznění jazyka mateřského, jímž mohdy i samy matky nevládnou správně a k potěše strážců jazyka onoho.

:) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto signifikantní ortografické lapsy by se zde zajisté vyskytovat neměly. Dalším neblahým jevem bývá začasté i kontaminace větné vazby, zejména zeugmata mi trhají oči, uši, i jiné čivy. Bohužel však vzdělání zejména mladších generací upadá, nelze se tedy příliš diviti prznění jazyka mateřského, jímž mohdy i samy matky nevládnou správně a k potěše strážců jazyka onoho.

:) :D

...wolle...přelož to do normální češtiny... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto signifikantní ortografické lapsy by se zde zajisté vyskytovat neměly. Dalším neblahým jevem bývá začasté i kontaminace větné vazby, zejména zeugmata mi trhají oči, uši, i jiné čivy. Bohužel však vzdělání zejména mladších generací upadá, nelze se tedy příliš diviti prznění jazyka mateřského, jímž mohdy i samy matky nevládnou správně a k potěše strážců jazyka onoho.

:) :D

 

pěkně jsi to řekl, předsedo!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem toho celkem dost přečetl, spousty hodin denně trávím na síti čtením rozličných textů, a když už někdy omylem napíšu nějakou hrubku, tak mě to praští do očí a v zápětí to opravím. Myslím si, že je to případ většiny osazenstva, o to víc mě ty občasné paskvily zaráží..

 

Nechci být picky, ale vzápětí je jedno slovo - co je to zápětí fakt nevím. Chronomag by mělo být forum gentlemanů a k tomu by měl patřit i kultivovaný písemný projev (to není na Tebe Horhe :) ), ale obecně je až neuvěřitelné, co lze v době autospellingu na netu vidět :jawdrop:

 

Tak a teď se do mě pusťte :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto signifikantní ortografické lapsy by se zde zajisté vyskytovat neměly. Dalším neblahým jevem bývá začasté i kontaminace větné vazby, zejména zeugmata mi trhají oči, uši, i jiné čivy. Bohužel však vzdělání zejména mladších generací upadá, nelze se tedy příliš diviti prznění jazyka mateřského, jímž mohdy i samy matky nevládnou správně a k potěše strážců jazyka onoho.

:) :D

Nechť jest tedy zřízena funkce dohlížitele na čistotu projevu jazykového, kterýžto jsa vybaven prostředky moderátorskými, bude prznění jazyka českého v prostoru tomto po zásluze trestati a červenou barvou v textu vyznačovati tak, aby se členové v gramatice zpozdilí ze svých chyb nanebevolajících poučiti mohli ... :) :P :smile_anim:

 

A budiž tato funkce svěřena členu - salamio - , kterýžto tímto hlas můj získává... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechť jest tedy zřízena funkce dohlížitele na čistotu projevu jazykového, kterýžto jsa vybaven prostředky moderátorskými, bude prznění jazyka českého v prostoru tomto po zásluze trestati a červenou barvou v textu vyznačovati tak, aby se členové v gramatice zpozdilí ze svých chyb nanebevolajících poučiti mohli ... :) :P :smile_anim:

 

A budiž tato funkce svěřena členu - salamio - , kterýžto tímto hlas můj získává... :thumbsup_anim:

Z-já bych to dal Tobě, je vidět, že máš ještě starou školu. Jako kdyby jsem poslouchal učitele z filmu "Škola základ života" :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
...wolle...přelož to do normální češtiny... :)

No že se mladí ve škole ho.no učí a pak ku.ví pravopis :).

 

Ale vážně: sám se snažím té chudince češtině moc neubližovat, ale zejména na internetu jsem si tak nějak zvykl, že nelze čekat redigované texty. Nicméně mi dost vadí, když vypláznu pětikilo za knihu a nejen, že to přeložil nějaký matlal skoro doslovně, ale navíc to ani nevidělo jazykovou redakci. Už jsem párkrát málem posílal takovou knihu na dobírku do nakladatelství zpět. Naštěstí jsem pak vždycky za pomoci fernetu a piva vychladl, jinak bych musel vraždit :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
Nechť jest tedy zřízena funkce dohlížitele na čistotu projevu jazykového, kterýžto jsa vybaven prostředky moderátorskými, bude prznění jazyka českého v prostoru tomto po zásluze trestati a červenou barvou v textu vyznačovati tak, aby se členové v gramatice zpozdilí ze svých chyb nanebevolajících poučiti mohli ... :) :P :smile_anim:

 

A budiž tato funkce svěřena členu - salamio - , kterýžto tímto hlas můj získává... :thumbsup_anim:

Ne, ne ? z funkcí bych si troufl maximálně na obecního blba, a to ještě stěží. Jsem tak nějak přirozeně nefunkční...

Upraveno uživatelem salamio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou si všímám zajímavé věci, pro niž nemám vysvětlení. Jde o konverzi koncového -e na -ě v některých slovech. Nejčastěji to vidím ve slovesech v 2.os. mn.č. v rozkazovacím způsobu - například napiště, zastavtě se, oznamtě... Nejsou to obyčejné překlepy, protože to narůstá geometrickou řadou, mnoho lidí se již zřejmě domnívá, že to tak má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...