Přejít na obsah

Týdenní odchylka u Vašich mechanických hodinek, při běžném n


BUBÁK

Doporučené příspěvky

Vypadá to pěkně, nicméně je na jakékoliv hodnocení příliš brzy. Počkej po cca tříměsičním každodenním nošení.

Já vím, že se musí strojek asi trochu zaběhnout, i tak jsem nečekal takovejto výsledek, že budu u nových hodinek po 6 dnech jen 10s v plusu, to mně těší. Navíc mě překvapilo, že dynkem dolu to za noc pokaždý udělalo cca +3s a pak při položení na bok korunkou nahoru to za noc pokaždý udělalo sotva +0,5s, nečekal bych, že na poloze odložených hodinek záleží, navíc při nošení přes den je vždycky odchylka prakticky nulová (resp. témeř nepostřehnutelná).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 139
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tam mám za sebou sledování další týdenní odchylky svých nových hodinek (HAMILTON KHAKI FIELD AUTO 42MM), zdá se mi to až neuvěřitelné, ale souhrnná odchylka po týdnu činí pouze + 1 až 1,5 s. Hodinky nosím pravidelně od rána do večera a na noc je pokládám na bok korunkou nahoru, při nošení přes den udělají hodinky cca + 1 až 1,3 s a přes noc se to vždycky téměř srovná - hodinky se vždycky zpomalí minimálně o 1 s (když jsem je v prvním týdnu měření pokládal prvních pár dní dýnkem dolu, tak naopak přes noc nabraly další cca +2 s, ale na boku, korunkou nahoru se naopak cca o 1 s zpomalují), pořád té přesnosti nemůžu věřit, ano hodinky jsou teprve "v záběhu", ale i tak mi to přijde jako fantastická přesnost, kterou jsem ani nečekal, no jsem zvědavý, jak se to bude dále vyvíjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno mi moje Roamery dělali 11 sekund týdně do mínusu. Rozhodně jsem ještě přesnější hodinky neměl. Ale teď, nevím či těmi teplotami a nebo je méně odkládám, začli dělat týdně 30 sekund. No, potřebuji teď ponosit něco jiného, takže půjdou do vrtiče a pak odečtu odchylku znovu. Takhle jsem je ještě neměřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to sledoval u svých Explorerů (216570), různé kombinace nošení, vrtiče a odkládání a za 3 týdny celkem +1s :notworthy:

tomu říkám spolehlivé mechanické hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Magrette Moana Pacific Professional teď prodělaly týdenní záběr a je tam přesně -14 sekund. Takže -2 sekundy denně. No jsou to funglovky, takže se časem uvidí. Na noc je cirka na osm hodin odkládám cifrem hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Magrette Moana Pacific Professional teď prodělaly týdenní záběr a je tam přesně -14 sekund. Takže -2 sekundy denně. No jsou to funglovky, takže se časem uvidí. Na noc je cirka na osm hodin odkládám cifrem hore.

Na funglovky výborná hodnota, řekl bych. Snad si ještě trochu sednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naposledy jsem přesně seřizoval svoje hodinky (HAMILTON KHAKI FIELD AUTO 42MM) před třemi týdny (resp. před 20 dny)  a souhrnná odchylka činí +3 s (tj. cca +1 s za týden), hodinky nosím denně a na noc je odkládám na bok korunkou nahoru, zatím jsem maximálně spokojenej  :clap:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy vlastně koriguješ odchylku specifickou polohou hodinek při odložení na noc. Takže je seřizuješ, jen k tomu nepotřebuješ kroutit korunkou. Zkus je nosit na ruce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pak poreferuj o přesnosti - to bude mít nějakou vypovídající hodnotu. Tohle co píšeš vypadá hezky, ale je v tom každodenní oprava odchylky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si bral na ruku moje Tissot visodate heritage a zjistil jsem, že se mi za 14 dní, kdy jsem je seřídil předběhly o 9 vteřin. Za týden tedy 4,5 s. 

což značí velmi pečlivě seřízený strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funglovky Certiny DS1 AutomaticTitanium, mám je přesně týden, denně na ruce, na noc na stolek dýnkem dolů, každý den + 6s, čili eee to je + 42s za týden. To mi přijde slušné, čekal jsem to horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal do vlákna Rolex. Moje Milgaussy jsou od posledního seřízení (změna času ze zimního na letní) na +11sec. Což mi přijde dost dobré :-)

 

A to jsou buď na ruce, nebo ve winderu.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal do vlákna Rolex. Moje Milgaussy jsou od posledního seřízení (změna času ze zimního na letní) na +11sec. Což mi přijde dost dobré :-)

 

A to jsou buď na ruce, nebo ve winderu.

To je podstatně lepší než neuspokojivých 6 sec denně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...