Přejít na obsah

Týdenní odchylka u Vašich mechanických hodinek, při běžném n


BUBÁK

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 139
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

+6s denně je u automatu dokonce v toleranci COSC, takže u obyčejného modelu to je víc než uspokojivá hodnota :)

to jo, ale proč se spokojit s málem, když to jde lépe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na denní odchylku u mechanických strojků je třeba pohlížet poněkud odlišně. Není totiž, na rozdíl od quartzu, téněř konstantní a v průběhu času se mění. Pokud je tedy blízká nule, pak hrozí, že po nějakém čase začne utíkat do mínusu. Pokud je tedy odchylka kolem těch 6 sekund, pak je tam pro tento případ rezerva. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na denní odchylku u mechanických strojků je třeba pohlížet poněkud odlišně. Není totiž, na rozdíl od quartzu, téněř konstantní a v průběhu času se mění. Pokud je tedy blízká nule, pak hrozí, že po nějakém čase začne utíkat do mínusu. Pokud je tedy odchylka kolem těch 6 sekund, pak je tam pro tento případ rezerva. 

To máš pravdu, málokdy to vydrží dlouhodobě, pokud je to nastaveno takto na těsno. Nicméně, již asi po páté zdůrazňuji, že to absolutně neporovnávám s quartzem, ale s dobře jdoucími automaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Ale i u dobře jdoucích automatů je to spíše náhoda, když mají nízkou odchylku. Nikdo ve výrobě neví, pro koho konkrétně strojek seřizuje. Každý máme jiný styl užívání, máme různě energické pohyby, což má na přesnost svůj vliv. Proto se strojky seřizují do mírného plusu. Jak velké to plus bude pak v nemalé míře záleží na majiteli.

 

Jinými slovy: Dobře jdoucí automat na jednom zápěstí nemusí být až tak dobře jdoucí na zápěstí jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Ale i u dobře jdoucích automatů je to spíše náhoda, když mají nízkou odchylku. Nikdo ve výrobě neví, pro koho konkrétně strojek seřizuje. Každý máme jiný styl užívání, máme různě energické pohyby, což má na přesnost svůj vliv. Proto se strojky seřizují do mírného plusu. Jak velké to plus bude pak v nemalé míře záleží na majiteli.

 

Jinými slovy: Dobře jdoucí automat na jednom zápěstí nemusí být až tak dobře jdoucí na zápěstí jiném.

Jo, plný souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, já srovnávám rozštelované automaty s pořádně seřízenými, ne s quartzem

Měl jsem dát s " quartzkama" - do uvozovek, jakože vtip, jakože ty Milgaussy jsou tak přesný jako quartz :-)

Nechci přechvalovat vlastní hodinky..., ale těch +6s u ETA 2824-2 v úrovni standard (Certina Customer Service:.... the grade for DS 1 is standard, and the average tolerances is ? 20 tolerances) je dle mne OK- ale koukám, že se již k tomu vyjadřovali povolanější.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dokopal ke změření odchylky v týdnu. Minulé pondělí ráno jsem nastavil podle presnycas.cz a teď po návratu z práce zkontroloval.

Hodinky - Breitling Super Avenger II

Strojek - Breitling 13 (ETA Valjoux 7750)

Odchylka po týdnu - +16 vteřin.

Hodinky jsem koupil jako nové 29.12.2016. Ze začátku se odchylka pohybovala kolem +12/den. Opravdu je možné, že si hodinky takhle "sednou"? Ptám se, protože tohle jsou moje první automaty a hodinky bez baterky vůbec  :D 

Jenom doplním, že režim nošení byl 12 - 15 hodin na ruce a zbytek odložené na dýnku.

Upraveno uživatelem Sifon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevím, co mě přimělo zkontrolovat přesnost hodinek Omega SMPc po asi měsíci od té doby, co jsem je seřizoval naposledy. Pořád tomu nemůžu nějak uvěřit. Nosil jsem je celý měsíc skoro denně, vždycky kolem cca 7. večer je odložil a ráno kolem 9. šly zase na ruku. No a teď jsem si řekl, že bych je možná měl zase jednou naštelovat. Ale není proč. 

 

Jdou asi o jednu vteřinu napřed.   :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevím, co mě přimělo zkontrolovat přesnost hodinek Omega SMPc po asi měsíci od té doby, co jsem je seřizoval naposledy. Pořád tomu nemůžu nějak uvěřit. Nosil jsem je celý měsíc skoro denně, vždycky kolem cca 7. večer je odložil a ráno kolem 9. šly zase na ruku. No a teď jsem si řekl, že bych je možná měl zase jednou naštelovat. Ale není proč.

 

Jdou asi o jednu vteřinu napřed. :eek:

Neuvěřitelná hodnota. Atomový?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já na to furt koukám jako blázen. Už jsem to kontroloval snad desetkrát. Vteřina do plusu. A skutečně je to minimálně měsíc. 

Třeba Fortisy mezitím popojely asi o 40 vteřin. Vždycky seřizuju všechny hodinky najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidím, že se tu předháníte, kdo má menší odchylku. Na mých pracovních/sportovních Seiko SNZG09 jsem začínal dlouho s -13s/den , ale po kopání jezírka se zhoršily až na -20s/den, což už mně začíná trochu otravovat, tak asi navštíví servis :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, no pekne, pekne. Ja na RW Freelanceroch paušálne -15s/ deň, ETA 7750. Dlho som ich nenosil, mesiace ležali nenatiahnuté v hodinkovnici, tak sa utešujem, že sa to zlepší. 

to by si mohlo sednout, jinak je to na regulaci, tento kalibr umí běžně chodit v řádu sekund za týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...