Přejít na obsah

DIGITÁLKY z 90. let


t2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 331
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bych se toho ujal, třeba?

 

Za dvě flašky Bucanera klidně. :-)  ( když je v akci Makro tak stojí tři kila)

 

Jak jsem psal, sbírku DIGI budovat nemohu, Stačí, že mám namísto jedněch Géček 8 kousků!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vidim ty Montany, vybavuje se mi rok (tak) 1991 a ja si je (jeste pod trochu jinou znackou) jako dite kupuju za 120 Kcs u Vietnamce... a mimochodem uz tehdy jsem byl hodinkove promiskuitni, pac uz asi za 14 dni jsem mel sto chuti mu je vratit zpatky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Taky jsem je měl. Nikdy mi nevydržely déle než měsíc, ale většinou jsem je utopil (aniž bych je nořil do vody) nebo jinak odgrádloval i dřív. Táta si tenkrát myslel, že to dělám schválně, že je ničím a dělám s nimi kdo ví co...protože jsem byl spratek, ještě k tomu tak trochu prominentní, měl jsem na tehdejší poměry dost vysoké kapesné na to, abych si mohl dovolit za těch 100 nebo 120 Kčs kupovat každý měsíc nové..ty hodinky prostě fakt nevydržely, byl to opravdu šmejd. To táta měl Kesselky a mamka vlastně taky a vydržely jim poměrně dlouho, i když myslím, že jejich kvalita byla jen o málo lepší, ale přece jen byla. Pak jsem dostal první Casio, které mám dodnes bezchybně jdoucí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem je měl. Nikdy mi nevydržely déle než měsíc, ale většinou jsem je utopil (aniž bych je nořil do vody) nebo jinak odgrádloval i dřív. Táta si tenkrát myslel, že to dělám schválně, že je ničím a dělám s nimi kdo ví co...protože jsem byl spratek, ještě k tomu tak trochu prominentní, měl jsem na tehdejší poměry dost vysoké kapesné na to, abych si mohl dovolit za těch 100 nebo 120 Kčs kupovat každý měsíc nové..ty hodinky prostě fakt nevydržely, byl to opravdu šmejd. To táta měl Kesselky a mamka vlastně taky a vydržely jim poměrně dlouho, i když myslím, že jejich kvalita byla jen o málo lepší, ale přece jen byla. Pak jsem dostal první Casio, které mám dodnes bezchybně jdoucí.

jj... vzpominam na ten lamajici se pasek... katastrofa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

TY FLAŠKY MAJÍ BÝT DVĚ TY SKRBLÍKU :-)

 

Jedny digitálky asi za 15 korun

 

Jo, pravdu máš :) Ale jak tak na tu hromadu koukám, mé nadšení poněkud opadlo. Nic zajímavého pro svou sbírku tam bohužel nevidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pravdu máš :) Ale jak tak na tu hromadu koukám, mé nadšení poněkud opadlo. Nic zajímavého pro svou sbírku tam bohužel nevidím...

 

No jsem si říkal, pro někoho třeba právě z piety jednou pouzdro nebo na nějaké díly.

Koukám, že jste byli všichni v mládí docela prachatí!

 

Mně je padesát jedna a Montany jsem měl jen jedny a ty jsem si kupoval od vietnamce na stavbě u společnosti Konstruktiva. Tenkrát to byla novinka  s kterou obchodovali jen vietnamci někdy kolem roku 1982!

Bylo to dle ceny výrazně dříve než jste si je kupovali vy.

Mzda byla tehdy myslím někde kolem dvou tisíc a hodinky stály tehdy 300 kč. K tomu pát kazet BASF 60 nebo 90 min a pětikilo v řiti. :-(

 

Teď už na to jen vzpomínám, ale v tom roce 1982 kdo neměl kazeťák National Panasonic z Tuzexu a tyhle hodinky jako by nebyl! ( kazeťák stál přes dvě stě bonů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen tak pro zajímavost.. Koupil jsem to nedávno na veteránské burze.. hodinky do auta, cestovní hodinky... Bylo to v krabici, kde byly ještě různé kompasy, vlhkoměry, teploměry, otočné zapisovače kilometrů atd.. Prostě doplňky na přístrojovku.. Měl tři.. tak jsem je vzal..

post-61203-0-92618300-1519913297_thumb.jpg

post-61203-0-68420100-1519913304_thumb.jpg

post-61203-0-75654400-1519913311_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dnes na motoburze koupeny za 50 Kč digi Elektronika.. modul je shodný s modulem pro naše digi Prim. Pouzdro nebylo vůbec špatné, jen na spodní straně bylo vidět velkou degradaci potisku z vnitřní strany sklíčka. Později jsem zjistil, že za to může vyteklá baterie.

Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat modul. Kontakty od baterie byly urezlé oxidací a taktéž kousek tištěného spoje. Po řádném očištění i za pomoci lihu, nahrazením nových kontaktů.. Několikerém rozebrání modulu se opět displej probudil k životu.

Digi s origo páskem .. Bohužel i při hodně šetrném čištění došlo k setření nápisu "Kvarc" a vyrobeno v CCCP.. je to škoda..potisk na tom byl nejhůře. Hodinky ležely sklíčkem dolů. ..

Přesto mám radost, že modul šlape a žárovička svítí. Jen je mi divné, že na sklíčku chybí nápis "Elektronika ".. Co si o tom myslí ráda starších??

post-61203-0-28769200-1527962629_thumb.jpg

post-61203-0-77413300-1527962641_thumb.jpg

post-61203-0-23031200-1527962656_thumb.jpg

post-61203-0-05765900-1527962671_thumb.jpg

post-61203-0-44869400-1527962683_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsem takové bez nápisu Elektronika někde na eBayi už viděl. Těch variant potisků na sklíčku byly mraky. Každopádně klobouk dolů před tvou šikovností. Není moc lidí, co by tak poškozený modul dokázali zase uvést do života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...