Přejít na obsah

PRIM AUTOMATIC


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

na blešácích jsem koupil stříbrné automaty, ale bohužel jim chyběla korunka. Doma jsem je otevřel a zjistil jsem, že je v nich na 99% zlomená hřídelka a nemůžu ji vyndat ven. Neporadil by mi někdo prosím jak to udělat, popřípadě jestli to mám radši odnést k hodináři?

 

Předem díky

post-34013-0-07494100-1411314697_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vašek12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsem už vyndal já, chtěl jsem vyndat strojek, vyčistit pouzdro dát novou korunku atd. Původně jsem myslel, že se dá odendat přední číst hodinek, jak to u starších Primek bývá, ale tyhle vypadají, že je pouzdro vcelku. Se sklíčkem jsem ještě nic nedělal :)

 

Děkuju!

post-34013-0-49769700-1411320014_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vašek12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsem už vyndal já, chtěl jsem vyndat strojek, vyčistit pouzdro dát novou korunku atd. Původně jsem myslel, že se dá odendat přední číst hodinek, jak to u starších Primek bývá, ale tyhle vypadají, že je pouzdro vcelku. Se sklíčkem jsem ještě nic nedělal :)

 

Děkuju!

 

"pavoukem" na slíčka sundáš sklíčko, a stejným směrem půjde stroj s cifrem, to sklíčko můžeš vyloupnout i nožem, ale chce to se nebát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ciferník u primek nikdy nevyčistíš, vždycky se poškodí, ta barva je dost nekvalitní.

aha, nemám osobní zkušenost, bral jsem to opticky. V tom případě se tedy jedná o maximum dosažitelného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Myslím že to je i v knížce dějiny hodinářství.  Nejdřív se kruhové závaží řezalo na pulku, ale protože materiál nakupoval za valuty, časem přešli na řezání na třetiny.  Z jednoho kruhového pologovaru se misto dvou kusů závaží udělaly 3 kusy.

Fotku jsem taky kdysi hledal a nenasel.

Zdravím všechny, jednou jsem v nějakém vlákně četl o automatech s větším rotorem(půlka ne třetina) a nemohu to najít. Nevíte někdo název toho vlákna? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...