Přejít na obsah

Nákupy v Německu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

NEhodinkový dotaz -

 

kam se má pražák vypravit na víkendovej nákup do Německa? Hadry, boty, případně elektronika? Líbil by se mi nějakej outletovej park nebo velikej mall, kde mají přístup ke slevám trochu jiný než v ČR (sleva 10% z předraženého imho není moc výprodej).

Uvítám odkazy přímo do mapy :-)

 

díky moc!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdíme tal 1x za 14 dní do Kaufparku Dresden - výhoda je, že je to cca 5 minut po sjezdu z dálnice UL - Drážďany, a to na jejich začátku - http://www.mfi.eu/index.php?id=1243&L=1

Jinak není špatný ani Elbe Park, ale ten je na druhém konci Drážďan (při cestě z ČR) - http://www.elbepark.info/

No a další nákupy v Drážďanech v CZ - http://www.mestasveta.cz/drazdany/nakupni-centra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně jako ricous jezdíme s dvojčatama i my směr Dresden. Pro jídlo jezdíme do REALu v Heidenau (je to blíž a nakupovat kvalitní jídlo za čárou už jsem si zvykl - berou i Kč). Jinak jak píše ricous do Drážďan, dobrý odkazy ... a ještě se stihneš pokochat hodinkama ve WEMPE :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, stejně tak i my Real, který je o jeden sjezd z D8 dříve než Kaufpark. Jenže tam to je skutečně jen o jídle, maximálně základní drogerka, oblečení, elektro a sport. Ale fakt v základu. Berou tam i CZK, navíc se tam dá v pohodě platit Visou, což bývá jinde v NDR problém. No a taky je to cca 10 minut od toho Kaufparku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drážďany jsou OK, i když mi přijde, že šíře sortimentu za západním Německem pořád ještě pokulhává. Ale pokud jdeš po levných nákupech a nejsi přehnaně vybíravý, měl bys být spokojen.

To věřím, ale třeba do Stuttgartu je to bohužel výrazně dál :-)

 

Díky moc pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když už v těch Drážďanech budete, projděte si je. Moc pěkné město se spoustou památek a zajímavostí, naši zastupitelé by se měli učit, jak se dá za 20 let od pádu komančerů udělat město pro lidi se vším všudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jezdím pravidelně tak 2x ročně do Norimberku. Karolinenstrasse - spousta obchodů s oblečením i obuví. Jo a hned nahoře je Wempe. Super je obchoďák Ansons (www.ansons.de), kde ve 4 patrech najdeš hadry výhradně pro chlapy od jejich vlastní značky až po Hugo Boss, Hilfiger, Eterna atd. Ceny rozumný ale hlavně super výběr všeho. Je to i hezké město s krásným hradem, všude prodávají skvělé wursty a další laskominy..pak dobrý kafe v některé z mnoha kaváren..a domů. Z Prahy, pokud to vezmeš na pohodu, je to příjemný jednodenní výlet, pořádně protáhnu auto po solidní silnici bez omezení a půl roku nepáchnu do krámu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drážďany jsou OK, i když mi přijde, že šíře sortimentu za západním Německem pořád ještě pokulhává. Ale pokud jdeš po levných nákupech a nejsi přehnaně vybíravý, měl bys být spokojen.

 

 

Jsem vybíravý a jsme v Dresden spokojen.

 

1) Hodinky

2) Hadry

3) Elektronika

4) Žrádlo

5) Super kávička a dvěma dorty přímo ma Prager strase za 1,20 E

 

A hurá domů !

 

Vše tím myslím VŠE je tam výrazně levnější než v našich obchodech ( internet nemůžeš počítat)

 

Jezdíme tam každé 3 týdny na větší nákupy namísto Globus nebo Tesco do samošky REAL která je buď v Banewitz, nebo vedle v Heidenau. ( 2 km od Dresden)

Lososa a kaviar v té kvalitě a ceně si těžko někde jinde koupím. (20 dkg lososa v fajn kvalitě za 1,99 E)

Hadry a boty (Salamander, La Martina, Loyd atd) na Prager strase což je skoro centrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...