Přejít na obsah

Chronomag veletrh



Doporučené příspěvky

Když jsem byl na posledním veletrhu Hodiny a Klenoty, tak mne popadla hříšná myšlenka, že taková věc se musí uspořádat znovu a tak, aby to mělo pro hodinářskou komunitu smysl. Takže jsem to počítal, s lidmi toho zkušenými rozvažoval a nyní bych se na to rád zeptal vás: přišli byste na Chronomag konferenci a veletrh?

 

Jak by to mělo vypadat:

  • první sobota v červnu (pracovní termín, aby nějaký byl), akce je celodenní a jednodenní.
  • místo konání Praha, typově něco jako DOX, Technická knihovna v Dejvicích atd.
  • hlavní atrakcí je konference s hodinářskými tématy, kde vystupují čeští odborníci plus zvláštní host ze zahraničí. Témata ve stylu: česká hodinařina v letech 1959-1970, jak na renovaci hodinek, jak hodinky fungují (pro začátečníky), vývojové trendy v hodinových strojcích, vintage hodinky a starožitnictví atd. Diskusní panel věnovaný současným problémům a trendům, kde jsou zástupci firem a plénum se může ptát. Další dle zájmu, klidně navrhujte.
  • k tomu jako doprovodná akce maličké a typizované stánečky firem, kam se lze jít na hodinky podívat, případně si nechat v praxi něco ukázat s tím, že pro ty firmy to bude levné, aby se tam dostal každý, kdo chce něco zajímavého ukázat. Stejně takových firem v Česku je jen pár, takže moc rozsáhlé to nebude.
  • vstupné i na konferenci do cca 1000 Kč, jen na ten veletrh (stánečky) něco jako 100 Kč
Drobná potíž je v tom, že uspořádat takovou akci stojí zhruba 250K, které je třeba dát předem. Vydělat na tom netřeba, ale úvaha je, že přijde cca 200 členů fóra, což tu akci zaplatí za tisícovku vstupného, další dorazí jen na potlach za kilo, protože konfera je nezajímá. Když nás přijde 500, tak může být akce levnější, ale zase není, kde ji uspořádat, protože původní prostory nestačí, takže je třeba už předem hledat jiné. Atd. Prostě takové běžné problémy :) Prostě větší akce, kde by se mohla setkat většina členů fóra je holt větší, než běžně pořádaná hospoda.

 

Takže hlavní otázka na vás: co na to říkáte? Zajímala by vás jednodenní akce, kde byste mohli poslouchat zajímavosti z hodinařiny, okouknout pár modelů a případně pokecat se známými i neznámými a to i za tuhle cenu?

 

PS: Berte to prosím stále jako provozní ideu. Rozhodnout se musím do konce ledna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobrý nápad, který by se mohl stát počátkem pěkné tradice! Myslím, že když se to tu bude inzerovat dostatečně dopředu (což se vlastně už děje), pozve se pár kvalitních osobností z oboru a budou se řešit zajímavá a aktuální témata, tak se zájemců najde dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se určitě zúčastnil.

Jen mám obavu,jestli se sejde 200 účastníků konference.

Anketa, podle mě, tady nyní nemá smysl. Tady to nakliká kdekdo.

To spíš udělat anketu pomocí složení významné zálohy na účastnický poplatek - alespoň 50%. Až to by počet opravdových zájemců naznačilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se mne týče, tak bych se určitě zúčastnil. Nicméně se obávám, že za 1000 Kč vstupného by se mnoho podobných lidí nenašlo. Když nepočítám třeba TEFAF kde se platilo vstupné tuším 60 Euro, tak většina profesionálních veletrhů je pro návštěvníky cenově velmi výhodná a někdy dokonce i zadarmo. Jestli ti mohu dát tip Chronomagu, tak zkus to trošičku zkomercializovat, například nabídnout výstavní prostor Carollinu, Details, Dušákovi, Bechyněmu a dalším, kteří by ti platili určité náklady za což by získali část výstavního prostoru pro svojí prezentaci. Myslím, že kdyby se ti podařilo snížit vstupné na 200,- tak by to nalákalo mnohem více zájemců a neomezilo by se to pouze na VIP. Taky by nebylo od věci udělat na to někde i reklamu (např. Watchmagazine) aby se dostavilo více návštěvníků. Toť můj tip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se mne týče, tak bych se určitě zúčastnil. Nicméně se obávám, že za 1000 Kč vstupného by se mnoho podobných lidí nenašlo. Když nepočítám třeba TEFAF kde se platilo vstupné tuším 60 Euro, tak většina profesionálních veletrhů je pro návštěvníky cenově velmi výhodná a někdy dokonce i zadarmo. Jestli ti mohu dát tip Chronomagu, tak zkus to trošičku zkomercializovat, například nabídnout výstavní prostor Carollinu, Details, Dušákovi, Bechyněmu a dalším, kteří by ti platili určité náklady za což by získali část výstavního prostoru pro svojí prezentaci. Myslím, že kdyby se ti podařilo snížit vstupné na 200,- tak by to nalákalo mnohem více zájemců a neomezilo by se to pouze na VIP. Taky by nebylo od věci udělat na to někde i reklamu (např. Watchmagazine) aby se dostavilo více návštěvníků. Toť můj tip

 

To je ten problém. Veletrh je něco jiného, než konference, pro mne naopak je nejlákavější ta konference, tedy poslouchat chytré lidi, kteří mi řeknou něco, co nevím. Výstavní prostor je pro mne jen doplňková akce. Osobně tomu v době krize moc nevěřím, že by se našla hromada vystavovatelů, kteří by zaplatili peníze za výstavní prostory... ale i to je ve hře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem pro...

 

Já bych se určitě zúčastnil.

Jen mám obavu,jestli se sejde 200 účastníků konference.

Anketa, podle mě, tady nyní nemá smysl. Tady to nakliká kdekdo.

To spíš udělat anketu pomocí složení významné zálohy na účastnický poplatek - alespoň 50%. Až to by počet opravdových zájemců naznačilo.

 

 

...a jinak má pravdu předsedo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...