Přejít na obsah

Nove Prim-ky "Tycho de Brahe"


Doporučené příspěvky

Uz jste videli nove Prim-ky Tycho de Brahe?

tdb-1-260.jpg

Ja teda nevim, je to muj osobni nazor, ale myslim, ze Prim jde na to od zakladu blbe. Je sice pekne, ze se kazdou chvili vytasi nejakou "limitovanou" serii hodinek, ale obavam se, ze na to nemaji ani vzhledove, ani funkcne a uz vubec ne vehlasem.

 

Rad bych mel hodinky typu "Tycho de Brahe", tedy se strojkem 7751, ale rozhodne ne za cenu, kterou za ne chteji u Primu. Je mi lito, ale za tuhle cenu uz mam jedny z "levnejsich" IWC nebo naprosto spickove Heuery/Omegy a na to Prim teda nema ani omylem. Asi by jim to nekdo mel konecne rict. Jestli chteji vzkrisit znacku, tak at klidne prejdou na malo kusovou vyrobu, ale at prijdou alespon s vlastnim pouzdrem, vlastnim cifernikem, dekorovanym strojkem... Poskladat soucastky dokaze kazdy trosku slusnejsi hodinar i "hodinar amater", ktery si trochu natrenuje.

 

Rozhodne ale museji jit dolu s cenou a prestat si myslet, ze jsou etablovanym vyrobcem "luxusnich" hodinek. Na kategorii, do ktere by se radi dostali zatim nemaji ani zdaleka. Docela by mne zajimalo vyjadreni nekoho od nich. Jestli si opravdu mysli, ze maji sanci prorazit s tim co prave nabizeji? Nerikam, ze maji jit s cenou na uroven dnesni kupni sily v CR/SR. Rozhodne by se ale meli podivat co dela spicka "tam venku" (schvalne nepouzivam slovo konkurence, protoze podle mne, PRIM se svoji soucasnou nabidkou mechanickych hodinek neni konkurenceschopny).

 

Jestli chteji, rad jim navrhnu par veci a jsem si (pri vsi skromnosti ;) ) jisty, ze kdyz dobre zvladnou marketing a hodinky budou dobre zpracovane, jen se po nich zaprasi! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To s Tebou naprosto souhlasím. Nejsem sice žádný odborník, ale počítat umím. Za tuto cenu je k dostání lepší materiál renomovaných značek i u nás. Jak jsem psal tu renovaci u Primu ,v základu chtějí 500 - 1000 kč za vyčištění a udržbu. Cenu případné opravy prý konzultují po telefonu. Ty Diplomatky mě lákají, ale asi nejdřív zkusím něco tady v Praze. Nějaký typ by nebyl ? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze jo? Vsak 96000,- je skoro zadarmo :D Jsem cekal tak cenu 30-35 tisic a i to uz je moc na znacku jako je PRIM. Jednu dobu jsem uvazoval, ze bych si i koupil jedny z limitovane edice k 50 a 55 vyroci (Orlik nebo Spartak), ale pak jsem si rekl, ze to za tu cenu nestoji. Nedavno jsem je videl na netu prodavat uz o nejakych 6-7 tisic levneji. A to by si jeden myslel, ze se po takove limitovane edici jen zaprasi ;) Nene soudruzi..je treba si priznat, ze tudy cesta nevede :D

 

BTW, to mi pripomina pisnicku (nebo to bylo v nejake scence?) .."Ticho je Drahe" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem malem umrel smichy. Za srandy jsem si stahnul objednavkovy formular a malem me porazila veticka.. "Hodinky budou připraveny k předání objednateli nejpozději do 3 měsíců od data objednávky." :D Tak ted nevim..snazi se vyvolat dojem, ze jsou tak exkluzivni vyrobce, a nebo maji tolik objednavek, ze se potrebujou pojistit touhle vetickou? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, vážení a milí, je na čase, abych se do této diskuse trochu vložil. Dovolte mi abych se představil, mé jméno je Jan Prokop a jsem jedním ze dvou spolumajitelů firmy ELTON hodinářská, a.s., která vyrábí náramkové hodinky PRIM, SPARTAK, ORLÍK a pak také pouzdra pro renomované německé výrobce náramkových hodinek.

Předem všeho, musím upozornit, že máme vlastní designérské studio, konstrukční a technologickou kancelář, ale především výrobu. Pravda, nevyrábíme už strojky, ale v pouzdrech patříme mezi evropskou špičku. Bohužel můžu vzorky pouzder, které vyrábíme pro naše partnery v německu, ukázat jen fyzicky, protože si nemůžeme dovolit, aby někde kolovaly fotky s komentářema, když jsme vázání smlouvou. Co se týče designu, je to jen otázka volby zákazníka. V současné době jdou na odbyt především modely klasického střízlivého designu, ale kdybyste měli možnost nahlédnout do katalogu našich originálních designů, asi byste pochopili, že design rozhodně není naše slabá stránka. Hlavou designu je pan Michal Jelínek, který patří mezi absolutní designérskou elitu. Nejenže pracuje i pro Mercedes Benz, Citroen, Aprilii a BMW, ale dokonce učí jejich designéry techniku moderního počítačového designu.

Co se týče dalších výrobních možností, tak jsme schopní dělat i z masivního zlata a platiny, a to nejen pouzdra (dna, spony, korunky atd.). Umíme udělat i zakázkové umělecké rytiny na strojky, zlatit základny, můstky a rotor. V technice výroby číselníků se také stále více zdokonalujeme. V tuto chvíli pro jednoho zákazníka připravujeme číselník, jehož čísla budou vykrývaná plátkovým zlatem. Připravujeme i další inovace v tomto směru. Prozatím máme problém pouze s galvanoplastickými číselníky, ale i na této technologii už déle jak rok pracujeme. Ono to není jednoduché postavit na nohy firmu, která měla za totality 1200 zaměstnanců, více jak 50% zbrojní výroby (vyráběly se laserové zaměřovače pro řízené střely, optické zaměřovače pro řízení střelby z tanků a rozněcovače pro dělostřeleckou munici) a monopolní postavení na trhu. V roce 1992 totiž o všechny tyto výhody přišla takřka ze dne na den. S otevřením trhu a zastavením státní podpory zbrojním zakázkám, s rozpadem distribučního kanálu přes státní podnik Klenoty, ELTON přišel o více jak 80% obratu. To rozdýchá jen málokterá firma. Když do toho všeho započítáte i únavu českých zákazníků, kteří do té doby primky kupovat museli a najednou si můžou koupit něco jiného, zahraničního a navíc s quartzovým strojkem, který všichni považovali v té době za vrchol techniky... Zkrátka máme za sebou velmi složité období a stále jím ještě procházíme, protože stále bojujeme s image výrobce laciných komunistických hodinek. Jenže kolik firem na světě zvládlo vlastní výrobu náramkových hodinek? Kolik jich se může pochlubit celkovou produkcí přes 15 mil. mechanických náramkových hodinek? Myslím, že je třeba si konečně uvědomit, že máme být na co hrdí, ať už jsme češi nebo slováci! Jsme stále spojeni a zaplať pánbůh slováci si to uvědomují také, protože patří mezi naše zákazníky. Právě hodinky Tycho de Brahe číslo 01 si obědnal zákazník slovenské národnosti.

Co se týče výrobních lhůt, tak je nutné si uvědomit, že hodinky Spartak, Orlík a Tycho de Brahe mají individualizovaný strojek číslem i jménem zákazníka a na přání i uměleckými rytinami s tématem, jaké si zákazník zvolí. To prostě nemůžete vyrábět na sklad. Většina našich hodinek jsou individualizovány do té míry, že některé pak nesou číslo 01/01.

Dále ještě musím reagovat na hlášku ohledně zlevněných hodinek Orlík. To musí být nějaký omyl a nebo nedorozumnění, které se dá vysvětlit tím, že si člověk přečte detailní popis produktu. Samozřejmě nabízíme i jiné, nelimitované hodinky Orlík, ale ty se liší konstrukcí, tvarem pouzdra a některými technickými detaily. Naše hodinky z limitovaných sérií nabízíme pouze přímo, nemáme žádného oficiálního distributora takže pokud jste je někde viděli nabízet, půjde buďto o podvrh nebo o second hand. Jinak, naši zákazníci vyjadřují s hodinkami i se způsobem prodeje spokojenost, o čemž svědčí i fakt, že nás sami upozorňují na potřebu reagovat na podobnou diskuzi.

Na závěr, nabízím tu otevřeně všem osobní setkání, věřím, že Vás dokáži přesvědčit, že naše hodinky stojí za nějakou tu kačku. Věřím, že obhájím naši cenovou politiku stejně jako jsme obhájili naše postavení výrobce hodinkových pouzder na letošním hodinářském veletrhu v Basileji.

 

S pozdravem

 

Jan Prokop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyborne! Jsem rad, ze jsem svymi ponekud nelichotivymi, rekl bych az tvrdymi komentari vyprovokoval nekoho z Eltonu reagovat :)

 

Vezmu to tedy od konce...

 

Ty slevnene limitovane edice hodinek Orlik 55 l.e. a Spartak 50 l.e. je mozne videt tady (nerekl bych, ze jde o omyl nebo prehlidnuti):

 

Spartak

Orlik

 

Urcite nelze Eltonu uprit snahu o vzkriseni znacky Prim a specialne u znacky, ktera masove vyrabela hodinky zejmena pro soc. tabor. Urcite bych si jako cech rad koupil hodinky znacky Prim, kdyz uz pro nic jineho, tak proste z nostalgie ;) Ovsem prece jen uz mam dnes ponekud jine naroky a ackoliv se mi libi limitovana re-edice Spartak pro svou jednoduchost a Orlik pro jejich military-look, jejich cena, alespon podle meho nazoru, ani zdaleka neodpovida soucasnemu postaveni znacky na svetovem trhu. Muzeme se o tom prit..muzeme o tom polemizovat, ale je to tak asi vse co s tim muzeme delat :) Velmi dobry barometr "znamosti" znacky je jiz nekolikrat zminovany Ebay. Je tam mozne jednak zjistit soucasnou cenu te ktere znacky, ale i to, jestli znacku lidi znaji a jestli se vubec prodava. Pokud znacka neni na Ebay k nalezeni, nebo se objevi jen sem tam obcas, tak se jedna bud o opravdu exkluzivni znacku s opravdu exkluzivni cenou a nebo o svetove totalne neznamou znacku. Paradoxne, co se tyka PRIM-ek, nejcasteji se tam vyskytujou budiky a "kukacky" a jen cas od casu nejake natahovaci hodinky ze 60let.

 

To, ze se hodinky oznaci jako "limitovana edice" vetsinou nestaci na to, aby se cena takovych hodinek vysplhala do radu tisicu eur. Existuji firmy, ktere se diky limitovane edici svych hodinek velmi proslavily a cena takovych hodinek se dnes na trhu pohybuje na 2 nasobku (a vice) jejich porizovaci hodnoty! Na Ebay aukcich se pak jdou lidi zabit, aby je ziskali. Takovych firem ale opravdu neni mnoho. Jeden priklad za vsechny...pomerne neznama (pro laiky) firma Timefactors udelala 200ks limitovanou edici PRS2-Dreadnought, ktera mela uzasnou prezentaci, dlouho se o jejich designu verejne diskutovalo na public forech firmy a ktera se vyprodala behem par dni. To je ale priklad velmi mlade firmy, kterych je dnes sice hodne, ale jen nekterym z nich se podari to, co se povedlo prave firme Timefactors.

 

Nicmene, jsou i firmy, ktere podobne jako znacka PRIM mely socialistickou minulost s masovou vyrobou pomerne lacinych mechanickych hodinek a ktere po padu socialismu presly zpet na manufakturni vyrobu a dnes jsou to jedny z nejuznavanejsich hodinek vyhledavanych jak mezi zberateli tak i mezi obycejnymi milovniky hodinek, kteri ovsem maji penize ;) Tady mluvim o znacne GUB Glashutte, ktera se prerodila z firmy o tisicich zamestnancich a milionech hodinek do firmy o nekolika zamestnancich a manufakturni vyroby opravdu luxusnich hodinek s mnoha komplikacemi.

 

PRIM momentalne nabizi "jen" standartni ETA strojky, i kdyz mozna v pouzdrech vlastni produkce a musim uznat, ze napriklad "Prim Biker's Watch" projevily jistou davku originality. Ale opet..opravdu si myslite, ze cena 500EUR (nebo 21000CZK) za quartzky nezname znacky (z pohledu zahranicniho kupce) je OK? Nechapejte mne zle, ale kdybych si mel jako clovek alespon "trochu" znaly trhu, vybrat mezi quartzkama PRIM za 500 EUR, a hodinkama nejake znamejsi nebo i mene zname znacky ve stejne cene, hadejte co bych si vybral? Protoze Quartzky za 500EUR, to uz opravdu musi byt neco! A ackoliv jsou mozna "Prim Biker's Watch" vzhledove originalni, pro mne jako cloveka ktery preferuje velke hodinky (s prumerem pouzdra 40-50mm) kupodivy neprinaseji nic, co by odpovidalo jejich cene. Ovsem nerikam, ze se nemuzou libit a ze o ne nemuze byt zajem?

 

Opakuju, jakozto clovek, ktery oceni pekne hodinky a je ochoten za ne dat i vetsi castku (samozrejme mam svuj limit ;) ), bych velmi uvital pekne PRIM-ky ve sve male sbirce. Zatim jsem ale nenalezl nic, za co bych byl ochoten dat castku, odpovidajici mnohem znamejsim znackam. Ackoliv to tak mozna z mych kritickych komentaru nevypada, drzim vam palce a doufam, ze casem najdu ve vasi nabidce neco, co mne presvedci vytahnout kreditni kartu a koupit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych s Odklízečem souhlasil. Primky nemají "střední třídu". Nabízejí model Tycho de Brahe za ccca 100 kKč, což je hodně, pak zase hodinky pod 20 tisíc. Chybí mi něco mezi - slušné hodinky kolem 30 000 Kč, které by si člověk díky schopnostem lidí v Prim mohl nechat přizpůsobit, porýt dle svého vkusu (a připlatit za to) nebo si je vzal jen tak, na krámě jako hotovku. Něco se solidním strojkem, konkurenceschopné podobným modelům zahraničních firem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych jenom hloupě nereptal, tak dám příklad hodinek ORIS Big Crown BC3:

 

59-bild_gr1052819518.jpg

 

Průměr 42 mm, strojek ETA 7750, cena kolem 1200 USD, cca 1000 euro. Safírové sklíčko, datumovka. Stopky.

 

Další detaily jsou zde u výrobce.

 

To je příklad hodinek, které v nabídce chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze ja se bojim, ze soucasna nabidka tzv. l.e. hodinek, prave spada do kategorie stredni tridy. A to jak funkcne, tak designove. Je mi lito, ale od hodinek za temer 100tis. ocekavam vic nez jen pekny pribeh. Napriklad pozlacene rucicky mi v teto tride pusobi jako pest na oko. Take bych ocekaval, ze strojek bude pekne dekorovany a pouzity modre (tepelne zpracovane) sroubky a na cely strojek bude videt skrz zadni cast pouzdra. Popis na strance je v tomto ohledu dost nejasny. Sice to vypada, ze je zadni strana pruhledna, ale uplne jasne to neni. Chtelo by to obrazek ;) A mimochodem, cifernik vypada jako standartni cifernik pro strojek 7751, ktery ma navic jen logo Prim. Pokud se v ciferniku pletu, tak se omlouvam..ale vypada opravdu dost bezne. Pozlacene rucicky a "seriovy" cifernik jsou veci, ktera mi u tak drahych hodinek silne vadi.

 

Nicmene, porad musim trvat na tom, ze i kdyby hodinky mely vyse uvedene vylepseni, tak je cena za tento model silne nadsazena, protoze o znacce PRIM venku uz temer nikdo netusi (krome nekolika sberatelu, kteri se pidi po puvodnich Prim Orlik).

 

Abych porad nekritizoval, myslim si, ze znacka jako PRIM, ktera ma mnohalete zkusenosti a znalosti v tomto oboru a predevsim technicke zazemi a schopne lidi, me velmi dobrou sanci na ziskani dobre pozice na trhu. Jde jen o to, vymanit se ze starych koleji a nabidnout lidem neco opravdu zajimaveho. Nejsem v teto oblasti expert, ale internet mam prolezly od shora az dolu a mam celkem slusnou predstavu o tom, za co jsou lidi ochotni dat sve penize ;) A musim rict, ze to zdaleka neni jen design hodinek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, koukám, že nebudu stačit reagovat, ale zkusím to.:-)

 

Vezmu to popořádku:

 

Předně chci poděkovat za upozornění na nabídku hodinek Spartak a Orlík za zlevněné ceny. Skutečně ta nabídka existovala, nicméně neměla reálný základ. Tyto hodinky by internetový obchod MIJA nemohl dodat, protože je reálně nemá, ani nemůže mít. Hodinky ze zběratelských sérií Spartak a Orlík se prodávají za fixní cenu, a to pouze v mateřském závodě. Dokonce nejsou ani v nabídce značkové internetové prodejny www.cifernik.cz , mimo jiné i proto, že už jsou téměř vyprodané.

Jediné co se může stát, že by je chtěl prodat některý z jejich majitelů, ale protože jsem se všemi v osobním kontaktu a vím, že jsou spokojení, nemyslím, že se tak v brzké době stane. Krom toho všechny hodinky, az na pár výjimek, jsou individualizovány jménem zákazníka, kterým je ozdoben i rotor hodinek.

Nicméně, ještě jednou děkuji za upozornění a situace už je v řešení.

 

Do spekulace o ceně a odůvodnění hodnoty hodinek z limitovaných sérií bych se pouštět moc nechtěl, ale neodpustím si jednu důležitou informaci. Jedná se o 50 respektive 55ks. Jsou to remaky dvou nejvýznamnějších hodinek v celé naší historii. Zapátrejte po tom, za jaké peníze je kterákoliv firma na světě schopna vyrobit takto kvalitní hodinky v tak malé sérii. Tím spíše, že se na konstrukčním provedení, z důvodu co největšího přiblížení k originálu, moc nešetřilo. Jsou to někdy detaily, které nejsou na první pohled moc vidět a někdy nejsou vidět vůbec. Přesto mají svůj význam a hodnotu. Jako příklad uvedu otočný kroužek s 3D aplikou přesahující dovnitř a obousměrnou aretací. To co je u potápěčských hodinek nežádoucí, je naopak u leteckých hodinek velmi ceněnou vlastností. Koukněte se kolik hodinek a v jakých cenových relacích to umí a nechoďte mi s hodinkami, které mají aretaci na třecím principu. Orlíky mají speciální konstrukci aretace, která spočívá v tom, že je kroužek vzepřen na třech safírových kuličkách, uložených na nerezových pružících dílech, integrovaných do pouzdra.

Jak říkám, je to jedna z fajnových vychytávek, ... jedna z ukázek, že umíme také přemýšlet. Krom toho je třeba připomenout, že není ETA jako ETA.:-) V hodinkách je použit námi upravovaný a laděný strojek ETA 2895-2. Dna obou hodinek z limitovaných sérií jsou vybavena velkým skleněným průhledem, kterým tento 27 kamenový strojek můžete pozorovat.

Kdybyste si zkusili provést výrobkovou kalkulaci, co by podnikatel, zjistíte, že jsou vlastně velmi levné. Kdyby se prodávaly přes klasickou prodejní síť, stáli by přes 100.000,-Kč, ale my jsme se rozhodli je nabídnout našim zákazníkům napřímo.

Ještě když jsme u těch cen, tak kromě výroby nových hodinek se zabýváme i renovacemi těch starých, ať už se jedná o primky nebo ne. Teď jsme dělali na dvou longinkách a věřte mi, docela rád bych vám ukázal jak vypadá Swiss Made produkt za 40.000,-Kč (sice kvalitní, ale stále jen quartzový dvouručkový strojek) v nedbalkách. Jestli budete chtít, mám je u sebe, takže můžu i vyfotit a doložit, jak vypadá jejich zlacení a co to je vlastně za materiál, ze kterého je vyrobena ta luneta. Zinková slitina! S každou takovou prací stále více rozumín našemu sloganu: "Prim, poctivé české hodinky" stejně jako zájmu zahraničních firem s námi spolupracovat na vývoji a výrobě hodinkových pouzder.

Nejenže se nemáme za co stydět, ale máme být i na co hrdí!

 

Tak tolik k cenám těchto limitovaných sérií. Věřím, že když se nad tím zamyslíte z tohoto úhlu pohledu, nebude te nás mít za blázny, ba dokonce věřím, že nám budete fandit.:-)

Samozřejmě chápu určité rozčarování, že se tyto modely pohybují ve sféře leckomu nedostupné, ale věřím, že postupem času se podaří je přiblížit i běžným zákazníkům. Toto je jen začátek. Začátek, který má vyvolat zájem, diskusi, a to se zatím daří. Díky komunikaci se zákazníky už víme, že trh očekává běžné sériové hodinky v cenách 10-30 tisíc a věřte mi, nebudou ošizené, jen nám dejte trochu času.

 

S německými firmami se nemůžeme ještě srovnávat, protože zatímco my jsme se snažili vypořádat s důsledky privatizace a vládního rozhodnutí o zastavení podpory zbrojnímu průmyslu, do nich proudili finance. Na druhou stranu jsme si uchovali schopnosti, které nám dnes umožňují právě některým z těchto firem dodávat naše hodinková pouzdra.

 

Co se týče motorkářských hodinek RIDER, tak o těch se nemá smysl bavit, pokud jste je neviděl naživo. Tento zážitek vřele doporučuji. Nedá se to popsat slovy, musíte vidět svou reakci a pak reakce zákazníků a lidí z branže. V Basileji jsme s nimi budili doopravdy velkou pozornost. Prostě a jednoduše, nejsou to bezduché quartzové hodinky, jsou to originály, které budí zaslouženou pozornost!

 

Teď něco k tomu, co by vás mohlo uspokojit. Za velmi slušných cenových podmínek renovujeme a dále zhodnocujeme staré primky. Kompletně repasujeme strojek a vsazujeme ho do nového pouzdra, dle výběru zákazníka, to je sice sériové, ale hodinky jsou přesto originál. Za příplatek je možné pozlatit základny a můstky, případně ozdobit můstky ručně dělanou umělěckou rytinou dle vámi schvéleného motivu. Přát si můžete i pouzdro z masivního zlata a korunku z téhož materiálu, ale to už by se zase vyšplhalo na cenu, která by se Vám mohla zdát vysoká, nicméně určitě ne nepřiměřená.

Renovací získaný originál se v závislosti na rozsahu přání zákazníka pohybuje v cenách od 1000,-Kč výše,... hodně výše.:-), ale za 30.000,-Kč už by to byly dost slušné hodinky s číslem 01/01.

 

Co se týče sériových hodinek za 30.000,-Kč, tak se určitě v brzké době dočkáte, ale přesto upozorňuji, že jsme trochu limitovaní dostupností komplikovanějších strojků, věřím ale, že i tento problém brzo překonáme. Pracujeme na tom!

 

Tak snad jsem Vám alespoň trochu odpověděl na vaše dotazy, přání a komentáře.:-)

Hezký den a vězte, že si vážím každého názoru a lidí, kteří jsou ochotni naslouchat.

 

Zvu Vás, přijeďte se podívat k nám do továrny. Přijeďte nasát trochu atmosféry, která vládne okolo výroby náramkových hodinek. Přijeďte se podívat do našeho firemního muzea.

 

Budu se těšit.

 

Jan Prokop

obchodní ředitel a spolumajitel

ELTON hodinářská, a.s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi! Ted konecne vim, proc muzou hodinky z limitovane edice Orlik a Spartak stat za to! :) I kdyz stale jeste nejsem presvedcen o opravnenosti ceny, vzhledem k znamosti (nebo spis neznamosti) znacky ve svete. Ale to muze byt jen muj soukromy problem ;) Jen tak pro ilustraci, podivejte se, prosim, na tuto upoutavku na novou 30 kusovou edici hodinek firmy RLT. Pro vas a mnoho dalsich na tomto foru jiste neznama firma, ovsem jejich l.e. maji neco do sebe. A delaji mimo jine i vami zminene personifikace, takze kazde jejich hodinky vydane jako l.e. mohou byt originalem.

 

Kdyz uz jste nam tak pekne popsal zajistovaci mechanismus korunky, bylo by pekne videt nejake detailni fotky obou limitovanych edici. Protoze to je neco, co mi jako potencialnimu zakaznikovi na vasich strankach velmi citelne chybi. 2 male fotky, z toho jedna ukazujici puvodni Prim Orlik, se mi jako prezentace limited edition zdaji az trestuhodne malo! A stejne tak u nove l.e. Tycho de Brahe..proc na strankach nejsou nejake detailnejsi fotky hodinek ze vsech stran?

 

BTW, kdyz uz jsme opet u TdB, jak je to s tim cifernikem?..mel jsem pravdu, kdyz jsem jej oznacil jako standartni 7751 cifernik, tedy dodavany nejakou treti stranou a ne vami vyrabeny?

 

Prezentace je, podle meho nazoru, jedna z veci, na ktere jeste musite hodne zapracovat. Ja jsem byl jinak asi jeden z prvnich lidi, kteri se o koupi Orlik/Spartak edice silne zajimal a dokonce poslal dotaz ohledne ceny a jinych veci, ktere mne tehdy zajimaly. Jednou z veci, ktera mne tehdy presvedcila ze ne, byla zakladni neznalost cloveka, ktery mi tehdy odpovidal na muj dotaz, ohledne COSC certifikace. Uz si nepamatuju kdo (doufam, ze jste to nebyl vy ;) ) mi odpovedel, ze nezna COSC certifikaci..a to mne u cloveka z hodinarske firmy, odpovidajici na zakaznicky email ponekud dojalo. Takze jsem si rekl..jeste nenastal ten cas dat opet duveru PRIM-kam... :D A je tu par dalsich veci, ktere mi osobne na vasich strankach a online obchodu docela vadi (z informacniho hlediska), ale to zde nebudu rozpitvavat, muzeme si o tom kdyz tak promulivit pomoci PM zprav, nebo mailem. Tedy pokud vas to zajima.

 

Trochu odbocka od PRIM-ek...kdyz uz jste zminil renovaci i jinych nez PRIM hodinek, myslite si, ze by jste zvladli i renovaci GUB-ek popsanych > zde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vezmu opět postupně. Ciferník si děláme sami, stejně jako ostatní číselníky, ale máte pravdu v jednom. V kapitole číselníků jsme silní zatím jen v tisku. Ten umíme fakt dobře. Zatím je naší slabinou to, že neumíme vyrobit číselník metodou galvanoplastiky. Paradox je, že samotnou galvanoplastiku umíme, ale zatím jsme nevyřešili technologický problém, jak takto narostlý materiál opracovat tak, aby se dal vložit do hodinek. To příjde.:-)

 

Zatím si hrajeme s tiskem, chemickým leptáním a s vykrýváním čísel plátkovým zlatem.

 

COSC certifikace je záležitost pouze pro švýcarské hodináře a popravdě je to dost drahá záležitost, která nemá většího významu. Ku příkladu naše strojky, které jsou použité pro hodinky Spartak a Orlík by tímto testem prošly naprosto bez problémů. Naši zákazníci se shodují na tom, že přesnost těchto našich hodinek je +-3 sec za týden. Pro získání COSC je třeba splnit +-2 sec za den, ale je pravda, že zatímco měření našich zákazníků vychází z běžné životní zkušenosti, COSC zkušební procedura je jiná.

Ale jak říkám, pochybuji, že by kdokoliv z našich zákazníků zaplatil COSC certifikát jen proto, aby ho měl.

 

Co se týče vašich hodinek tak musím upozornit na jednu věc, tlačítka jsme nikdy nevyráběli a pro modely Codenis a TdB je dobážíme od specializovaných firem. Takže si nejsem jistý, zda by se nám podařilo efektivně sehnat adekvátní tlačítka. Po stránce renovace číselníku a pouzdra, tam bych se toho nebál. Samozřejmě, musel by je vidět náš hodinář, ale v tom bych zádrhel neviděl. Problém bychom neměli mít ani s renovací, čištěním a seřizováním strojku. Takže je to na Vás, z fotky víc nevyčtu.

 

Za připomínky k webu a e-shopu budu vděčný. Pro tento účel dávám k dispozici svou mailovou adresu: jan.prokop@prim.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jak je mozne, ze Prim Tycho de Brahe stoji skoro 100000 Kc, kdyz hodinky Longines Flagship (L4.750.4.14.6), pouzivajici naprosto totozny strojek vcetne mesicni faze, stoji 68000 Kc??? To opravdu nechapu... V cem jsou Primky lepsi? Ze by se priplacelo tolik za znacku PRIM???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnáváme sériový model, jedné velké hodinářské korporace (která seká hodinky jak Baťa cvičky:-)), s hodinkami, které ELTON vyrábí kusově na základě individuální objednávky zákazníka, přičemž výsledný produkt je kromě odlišností ve specifikaci pouzdra jiný i rozsahem individuálních úprav, které jsou součástí ceny, stejně jako velmi osobní přístup v oblasti doprovodných služeb. Jejich předností je nejen jejich rozsah, ale i rychlost jejich realizace, kterou se zmíněným švýcarským výrobkem nelze srovnávat. Ze zkušenosti našich zákazníků vím, že na některé servisní zásahy se u hodinek švýcarské provenience čeká cca 3 měsíce. To je pro nás nemyslitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tycho de Brahe nevypadaji spatne, i kdyz nejsou po designove strance nic extra -- prijdou mi prilis svetle, uvital bych vice tmavsich motivu. "Font" cisel mi prijde velmi obycejny, spise bych ocekaval neco klasictejsiho, riznuteho nadechem historie. Od hodinek predevsim ocekavam, aby tvorily celek. Jsou hodinky, a to at uz se jedna o obycejne nebo svetoznamych znacek, ktere se snazi spojit co nejvice veci dohromady, ale pak to dopada jako pejskuv a kociccin dort ze zname pohadky. Jsou preplacane a jednotlive veci k sobe nepasuji. V tomto smeru se mi nejvice pozdavaji produkty Maurce-Lacroix -- i kdyz sjednoti velkou spoustu funkci, stale hodinky i po designove strance tvori kompaktni, harmonicky celek.

Prim hodinky mi jednak prilis neladi jako celek, jednak jim zase naopak neco chybi. Prijde mi, ze takove hodinky naleznu na kazdem rohu ve meste -- Bentime, Q&Q apod. Pridavam se k ostatnim s nazorem, ze zde chybi nejaka "stredni trida" primek -- stylovych, kvalitne provedenych.

V prvnim prispevku pan Prokop hovori o nejakem "katalogu originalnich designu"... kde bych jej mohl sehnat? Proc nejsou uvedeny na webu? Vas web je velmi, velmi chudy. Prakticky zadne informace o jednotlivych modelech a fotek jako safranu. Tohle je vec, kterou je nutno vyrazne vylepsit (srovnejte vas web s webovymi prezentacemi znamych hodinarskych firem). (Mimochodem, doporucuji "prohnat" vase stranky validatorem (x)html a css (http://validator.w3.org), nebot kdyz jsem se to u vaseho cifernik.cz rozhodl po ne zcela funkcnim prohlizeni v me Opere provest, (x)html validator nasel asi 165 chyb. CSS rovnez s chybami.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že o TdB uvažuju, ale asi to bude na návštěvu v Novém Městě a diskusi, rozhodně je neobjednám jen na základě těch pár fotek, co se dají vidět na webu.

 

Komplikace toho strojku jakož i tvar pouzdra se mi velmi líbí, nicméně u ciferníku jsem dosti na pochybách. Z fotek to vypadá na klasický lakovaný hladký plechový ciferník a já bych v této kategorii už přece jen očekával nějaké to kvalitnější provedení. Použitý font číslic se mi také vůbec nelíbí, ale předpokládám, že to není zase takový problém změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se mb a JJ za zpoždění ve své reakci. Delší dobu tu žádná nová reakce nebyla.:-)

 

Rád bych řekl něco k těm číselníkům. V jednom z dřívějších příspěvků, které najdete na této stránce, jsem popsal jak je to s naší schopností vyrábět plastické číselníky.

 

Samozřejmě umíme udělat 3D plastický číselník, ale je to spíše otázka nákladů a smyslu. Pokud se chvilku pootočím na té druhé parketě, dojdu k jednoznačnému závěru, že elegance je v čistotě provedení hodinek. Leckteré hodinky působí přeplácaně až kýčovitě. Má to důsledek však nejen na estetické cítění uživatele, ale hlavně na praktičnost užívání. Číselník, který není přehledný a dostatečně kontrastní, aby usnadnil odečítání vlastního času je na nic. Konec konců, když se podíváme po nejdražších hodinkách, mají zpravidla velice klasický číselník. Volba "fontu" čísel je samozřejmě otázkou vkusu, ale my se snažíme volit písmo, které se nám dlouhodobými zkušenosti jeví jako nejoptimálnější z hlediska čitelnosti. Mezi našimi zákazníky je jednoznačně nejžádanější takové, jaké je použito u modelu Spartak, ať už se jedná o limitovanou nebo otevřenou edici. Stejné písmo je i na našich doposud nejdražších hodinkách. Ty jsme vyrobili letos pro čtyři zákazníky jako takzvané Solitér kusy, a to v provedení z masivního 18 karátového zlata. Jak už jsem se zmínil v jednom ze svých předchozích příspěvků, číslice těchto hodinek jsou také vyvedeny ze zlata.

Vrátím se ale z říše snů zpět ke střední třídě, po které tu všichni volají. Jak s plastickými číselníky tady? Je to zaprvé otázkou našeho přesvědčení, že ploché číselníky jsou lepší (konec konců IWC je také používá a nikdo se nad tím nepozastavuje) a za druhé otázkou nákladů. Dnes jsme malosériovým výrobcem, a tak je otázka rozpuštění nákladů na technologickou přípravu výroby poměrně významná.

Umíme udělat hezký ražený číselník. Konec konců v modelu Premier ho naleznete, ale náklady jsou poměrně vysoké. Náš vývoj galvanoplastické technologie, vhodné pro malosériovou výrobu, úspěšně pokračuje, ale nakonec to budou hlavně náklady, které rozhodnou o realizaci. Každopádně i tak chceme dělat hodinky s plochým číselníkem a kvalitním tiskem, který je v zahraničí vysoce hodnocen a soustředit se spíše na zákaznické individualizace jejich designu. U dražších hodinek je možné udělat design číselníku přímo dle přání zákazníka, takže pokud se někomu zdají být čísla málo retro, má volbu!

A není to otázka měsíců. Spíše několika málo dní. Pokud si objednáváte hodinky do výroby, ani nepoznáte rozdíl.

 

Jinak číselník modelu Tycho de Brahe je precizně stříbřený, takže rozhodně nepůsobí lacině!:-)

 

Co se týče katalogu studií a konceptů, tak ten je vcelku pochopitelně chráněnou záležitostí. Ukazujeme ho výhradně osobně, a to tehdy, když má zákazník chuť na něco originálního. Máme vlastní designéry, kteří tvoří leckdy i do šuplíku právě pro takovéto případy. Někdy se jedná o nevybrané varianty a někdy o vysloveně stylistické cvičení. V katalogu tak máme i poměrně extravagantní kousky, které s filozofií značky Prim moc nekomunikují. O to zajímavější by bylo do něj nahlédnout. Zamyslím se, zda neuděláme výjimku a neuvolníme alespoň jednu studii pro prezentaci na internetu a pak by byl server Chronomag.info prvním místem, kde by se obrázky objevily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvat se nemusite, i ja mam obcas vypadky z duvodu nedostatku casu (a to nejsem reditelem :) ).

K ciselnikum:

...elegance je v čistotě provedení hodinek. Leckteré hodinky působí přeplácaně až kýčovitě.

Souhlasim. Nicmene hodinky Prim na me zatim pusobi tak, ze ona "cistota provedeni" je dusledkem neschopnosti vytvorit poutavy design, dusledkem amaterismu. Srovnejme Tycho de Brahe s funkcne podobnym (ne-li stejnym) modelem Longines Master Collection Moon Phases:

longines-moonphases2.jpg

tdb-1-260.jpg

I kdyz se mi ani Longinesky zcela nepozdavaji (mimo jine jiz vzpominany font cislic), pri takovemto srovnavacim pohledu mi Tycho de Brahe pripadaji jako vystrizene z detskych casopisu. Je to prave ten rozdil, o nemz pisete v souvislosti s novym navrhem vasich webovych stranek -- rozlozeni dobre, ale chybi nadech exkluzivity.

 

K tomu fontu cislic: Bohuzel si to nemohu overit, ale jakoby mi tento font pripominal fonty uzivane v ZS ucebnicich... :) ... proto asi take ta (podvedoma) nelibost :). Nicmene ted vazne. Ono je dle meho nazoru nesmyslne zmenit u hodinek jen font cislic. Jak jsem jiz psal, hodinky musi ladit jako celek. Zmeni-li se u hodinek, ktere jsou dobre navrzene, font cislic, melo by to mit -- samo o sobe -- negativni dopad. V opacnem pripade je to znamkou toho, ze neco nebylo v poradku jiz predtim. Bylo by vhodne, aby Prim u drazsich modelu (kam u nas patri i ona "stredni trida") prisel sam s nekolika variantami v ruznych upravach (jako priklad uvedu treba opet Maurice-Lacroix a jeho model Phase de Lune).

 

Ke katalogu konceptu: Vase zamysleni jen vitam a doufam, ze dospeje k pozitivnimu zaveru. IMO by nebylo spatne, kdybyste zde, na chronomagu, zkusili se svymi "kousky" vox populi. Myslim, ze zdejsi ctenari budou jiste ochotni a sdilni a vam to pak muze napomoci v rozhodovani dalsiho smeru vyvoje hodinek Prim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...