Přejít na obsah

ZODIAC ZO8001


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Návštěvník milosklikar

Dnes přišly z UK. Jsou to moc hezké, masivní a velmi kvalitně zpracované diversky. Nejvíc mě asi dostává ten modrý antireflex, někdy to i vypadá, jako by byl modrý ciferník. Guma pěkně sedí na ruce, a jak je u Zodiacu zvykem, voní.... :wub:

Tvar pouzdra je až skoro vintážně jednoduchý a čistý. Při porovnání se Seiko Sumo vypadají masivněji.

A abych jen nechválil, moc se mi nelíbí to lacině vypadající datové okénko a až velmi nepravidelně "skákavý" chod vteřinovky. O tomto nešvaru se tu už někde psalo a na vině je prý strojek Claro Semag CL 888.

Když bych měl dát známku za poměr cena x výkon, tak dávám 1-

 

post-786-1264084506.jpg

post-786-1264084512.jpg

post-786-1264084519.jpg

post-786-1264084526.jpg

post-786-1264084536.jpg

post-786-1264084542.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Kamil
Jinak k pousmání je Swiss Made. "Inhouse" CL 888 je Seagull ST 16, jeden z oblíbených to strojků MM a Parnis kutilů
K pousmání to není. Fossil Group vlastní značku Zodiac a rovněž vlastní výrobce strojků Claro-Semag. Takže in-house to je! A pokud při výrobě dodrží specifikace pro "swiss made", což si nepochybně hlídají, mají plné právo k použití.

 

... až velmi nepravidelně "skákavý" chod vteřinovky. O tomto nešvaru se tu už někde psalo a na vině je prý strojek Claro Semag CL 888.
To není nešvar, ale vlastnost strojku. Je to dané frekvencí 21600 kmitů/hod. Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hale Kamile naveď mě, kde je něco, na netu, o výrobci CL 888.

Pravidla Swiss Made jsou nám všem přece jasný...např. ruční přepucování komplet hodinek, v ceně víc jak 50% celýho výrobku zakládá možnost užití Swiss Made.

 

edit: už jsem to našel... jet vopravdu ST-16

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Kamile, ZO8001 jsou ty, co máš ?

Už je nemám, jsou putovní.:) Kamil > Cyber > ricous > beny > ? Ale líbí se mi oranžové, co postnul hciq. Ozvi se, kdybys na ně někde za rozumnou cenu narazil, pls.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ty od Kamila už jsou na cestě za jiným chronomagorem... Líbily se mi moc (snad jen malá výtka k stříbrnému ohraničení indexů, které bylo až moc "blejskavý") - kdyby byly na tahu, tak jsou ještě u mě.

Každopádně Milošovi gratulace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
K pousmání to není. Fossil Group vlastní značku Zodiac a rovněž vlastní výrobce strojků Claro-Semag. Takže in-house to je! A pokud při výrobě dodrží specifikace pro "swiss made", což si nepochybně hlídají, mají plné právo k použití.

 

nevím jestli máš pravdu nebo nemáš - každopádně tohle sdělení vnímám jako průser - už jsem si zvykl, že na amerických hadrech je napsáno vietnam apod., ale tohle je na mně silný kafe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli máš pravdu nebo nemáš - každopádně tohle sdělení vnímám jako průser - už jsem si zvykl, že na amerických hadrech je napsáno vietnam apod., ale tohle je na mně silný kafe

Co je pravda :) ?

Samotný fakt, že Fossil kupuje čínskej strojek a pak ho upraví a vyhoví označení swiss made jako průser nevnímám. Trapný byly ale kecy Claro Semag o historii strojku sahající v Německu do 60. let, což bylo na Watchuseek celkem spolehlivě vyvrácený. Zjevně je to upravený ST 16 se swiss vláskem a jedním rubínem navíc. Na tom není nic špatnýho, ale na snaze to utajit už něco smrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Samotný fakt, že Fossil kupuje čínskej strojek a pak ho upraví a vyhoví označení swiss made jako průser nevnímám.

 

já to jako průser vnímám - je to možná hloupá pocitová záležitost, ale kde je to pověstné SWISS MADE ? ten pocit z kusu "poctivé práce" - v čínském strojku ? - nevím, je to prostě divný a moc se mi to nelíbí, ale to je můj problém :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
nevím jestli máš pravdu nebo nemáš - každopádně tohle sdělení vnímám jako průser - už jsem si zvykl, že na amerických hadrech je napsáno vietnam apod., ale tohle je na mně silný kafe

Myslím, že Zodiac si reputaci posral už dřív, ale s tím, že v nich není ETA ale skoročína jsem je kupoval, takže pro mě žádný překvápko. Jen si myslím, že ceny, které si za ně účtují resp. účtovali čeští obchodníci by se možná hodily do sekce humor. Účtovali píši proto, že momentálně na českých e-shopech z mě neznámého důvodu zmizely. (myšleno značku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je taky u řiti, kde se to vyrábí, pokud je to kvalitní. Serou mě jen ty kecy vokolo. Ty jsou bohužel zase nutný pro to stádo ovcí aby to koupilo. Vono by to asi blbě vypadalo......nechali jsme si u Čongů upravit stroj ST-16, doplnili vláskem ze Švajcu, vohlídali kvalitu a povrch. úpravu a to všechno vložili do našich prima potápek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Mě je taky u řiti, kde se to vyrábí, pokud je to kvalitní. Serou mě jen ty kecy vokolo. Ty jsou bohužel zase nutný pro to stádo ovcí aby to koupilo. Vono by to asi blbě vypadalo......nechali jsme si u Čongů upravit stroj ST-16, doplnili vláskem ze Švajcu, vohlídali kvalitu a povrch. úpravu a to všechno vložili do našich prima potápek.

 

z toho vyplývá, že Číňan neumí vyrobit vlásek, nemá šmirgl a latinskou raznici :) to je taková čínskošvýcarská švejkovina - he he

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho vyplývá, že Číňan neumí vyrobit vlásek, nemá šmirgl a latinskou raznici :) to je taková čínskošvýcarská švejkovina - he he

Ale umí vlásek, ten Číňan, i se všema ostatníma součástkama to vyrobí za dolar, swiss vlásek za druhý dolar z toho dělá swiss made :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...