Přejít na obsah

Krása dob minulých


mischa

Doporučené příspěvky

Tak jsemješte koukal kdo dělá náramkové hodinky s nějakou variantou chronometrického kroku (mimochodem chronometrický nebo chronometrový?) a narazil jsem v na Christiana Klingse z Drážďan. Dělá tzv. Desmodromický krok, více na této stránce včetně animace, A i celkově ty hodinky jsou třída,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsemješte koukal kdo dělá náramkové hodinky s nějakou variantou chronometrického kroku (mimochodem chronometrický nebo chronometrový?) a narazil jsem v na Christiana Klingse z Drážďan. Dělá tzv. Desmodromický krok, více na této stránce včetně animace, A i celkově ty hodinky jsou třída,

Já bych řek chronometrový, a jinak teda bledá závist. :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsemješte koukal kdo dělá náramkové hodinky s nějakou variantou chronometrického kroku (mimochodem chronometrický nebo chronometrový?) a narazil jsem v na Christiana Klingse z Drážďan. Dělá tzv. Desmodromický krok, více na této stránce včetně animace, A i celkově ty hodinky jsou třída,

 

Asi první hodinky, u kterejch bych neměl pocit zbytečně vyhozenejch peněz.....paráda

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možný, že jsem viděl stroj Patek Philippe s chronometrovým krokem, ale normální plochou pružinou? Nebo jsem měl ve vetešnictví vlčí mlhu... ?

 

 

ne, neviděl jsi Pateka s chronometrovým krokem, ale byla to pravděpodobně gyrosetrvačka, s plochým vláskem, ael bez regulační ručky a na jejím obvodu byly pouze regulační šrouby, jako u setrvaček chronometrových, to je u nich běžné. Ale jestli jsi viděl Pateky ve vetešnictví, tak kdoví, co to bylo....

Upraveno uživatelem mischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
ne, neviděl jsi Pateka s chronometrovým krokem, ale byla to pravděpodobně gyrosetrvačka, s plochým vláskem, ael bez regulační ručky a na jejím obvodu byly pouze regulační šrouby, jako u setrvaček chronometrových, to je u nich běžné. Ale jestli jsi viděl Pateky ve vetešnictví, tak kdoví, co to bylo....

 

Regulační ručku to mělo, byl to asi obyčejnej stroj, vypadal jako pateky z tý doby, vlčí zuby i konstrukce můstků, ale nebyl signovaný...

 

Prakticky totožné s TÍMHLE

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Tádo, to ale vůbec nejsou hodinky s chronometrovým krokem. Tím pádem taky proč by měly mít třeba válcový vlásek?

 

Nojo, když já neměl ve vetešnictví tolik času a klidu na podrbný průzkum, protože mi za krk dýchal jeho majitel z SSSR :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Tado a kolik flašek vodky za to chtěl?

 

35tis... Mají tam ještě chronografy od Universal Geneve, ve zlatě, taky za 35, perfektně funkční, ale zdálo se mi, že měly ohnutou nožku. Jo a zlaté náramkové Pavel Bure s ciferníkem ze stříbra, ale za 60 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35tis... Mají tam ještě chronografy od Universal Geneve, ve zlatě, taky za 35, perfektně funkční, ale zdálo se mi, že měly ohnutou nožku. Jo a zlaté náramkové Pavel Bure s ciferníkem ze stříbra, ale za 60 :(

 

 

Hm, to je dost drahé.....Asi si to rusáček zase odveze domůicon6.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...