Přejít na obsah

Troje staré hidinky Tissot, Eterna..


Dan´s

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny

mám troje kapení hodinky jedny znich jsou značkyTissot - typ neznám :Foto zde: od pohledu sou zachovalé ale nefungují a mají prasklé sklo. Další hodinky značky Eterna typ 42203 :Foto zde: stačilo natáhnout a jedou Dokonce i budík funguje. Ale se vzhledem je to horší jsou.. A poslední nemám tušení co je to za zančku :Foto zde: mají upadené ručičky až na hodinovku. Poradíte mě prosím kde bych je mohll dát opravit okolí Brna.. Nebo co sněma mám dělat.. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak teď v tom mám zmatek. Označení na ciferníku Louis Brandt & Frére má opravdu něco společného s Omegou, ale strojek je jiný. U značky Orta jsem našel Societe d'Horlogerie La Generale a všechno to má sídlo v Bielu v CH.

Moje domněnka tedy je: Societe d'Horlogerie La Generale je společnost sdružující (nebo vlastnící) v té době značky Omega, L. Brandt, Orta a třeba i další. Ale jestli někdo ví jak to bylo doopravdy, rád se dozvím zase něco nového.

 

EDIT: Pardon, zdroj: http://www.mikrolisk.de/show.php/280/letter_O

 

EDIT2: A u La Generale se tam píše: La Generale, Gesellschaft von Uhrenhändlern, čili Společenství prodejců hodinek.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty eterny jsou překrásný... tak moc, že bych se přimlouval o to, abys je poslal na ozdravnou kúru k výrobci. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že eterňáci dokážou zázraky a jsou převelice přeochotní :)

 

Jestli máš zájem, mám kontakt. Jestli ho nemáš, tak je od tebe za mrzkej peníz koupím :) Mám totiž pro tuhle značku lehkou slabost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty eterny jsou překrásný... tak moc, že bych se přimlouval o to, abys je poslal na ozdravnou kúru k výrobci. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že eterňáci dokážou zázraky a jsou převelice přeochotní :)

 

Jestli máš zájem, mám kontakt. Jestli ho nemáš, tak je od tebe za mrzkej peníz koupím :) Mám totiž pro tuhle značku lehkou slabost...

 

Odhaduji, že cena renovace by překročila cenu tržní minimálně několikrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť těm Eternám tak moc není. Jdou a i budík funguje, takže jen k hodináři na vyčištění a promazání. Ciferník je sice popraskanej, ale když se vyčistí, bude krásně bílej a praskliny skoro nebudou vidět. No a pouzdro se trochu přebrousí a přeleští (a případně pokud měly nějakou povrchovou úpravu, tak dát někam obnovit) a hodinky zázračně prokouknou.

 

EDIT: a podobně i se zbývajícími hodinkami - tissotky hodinář opraví a vymění sklíčko a když se malinko přeleští pouzdro, budou krásné a jako nové. No a ty poslední taky - opravit, vyměnit sklíčko, omrknout materiál pouzdra a pokud to půjde, přeleštit a šup se všemi hodinkami na sametový polštářek :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný Eterny funguji bez problému už dva dny a budík taky :) ale ten povrh je otřes :( a tato věta mě zneklidňuje "Odhaduji, že cena renovace by překročila cenu tržní minimálně několikrát. " to by bylo kolik aspoň cca.. a od těch tissotů ještě fotečka třeba s toho něco vyčtete :) (ne že bych to nepřečetl ale nevím co to zanmená a tak..) IMG_0271.jpg

A stěma Omegama to bude taky špatný ony jedou ale jen když leží na stole. Prostěj jen ve vedorovné poloze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek u těch tissotek vypadá pěkně a zachovale. Jsou tam napsané celkem nedůležité věci, jediné podstatnější je sériové číslo a k němu přikládám obrázek.

A s těma dalšíma hodinkama nic neřeš (posílat je na renovaci do zahraničí je fakt nerozum, cena bude vždy v řádu stovek euro) a udělej to tak jak jsem psal už výš.

post-291-1265547968.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...