Přejít na obsah

LED digitálky ze 70-tých let


accutron

Doporučené příspěvky

Moooc pěkný. Vypadá to, že mají oproti osttním hodinkám z té doby o něco větší číslice, ne?

 

Taky jsem koukal, že na eBay se dají koupit moderní LEDky, které vypadají dost podobně.

 

Velikost číslic je standardní. Nijak se neodlišuje od ostatních hodinek té doby.

Moderní LEDky mně neberou. Všechno to je čína. Ty originální ze 70-tých let mají zpravidla americké moduly a jsou ze sběratelského hlediska nesrovnatelně hodnotnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 338
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Velikost číslic je standardní. Nijak se neodlišuje od ostatních hodinek té doby.

Moderní LEDky mně neberou. Všechno to je čína. Ty originální ze 70-tých let mají zpravidla americké moduly a jsou ze sběratelského hlediska nesrovnatelně hodnotnější.

 

O tom nepochybuju. Stejně jako je to s LCD digitálkama. I dnes nabízí CASIO hodinky v designu 70. - 80. let. Až na to, že jejich pouzdro je z pochromovaného plastu. Při tom ještě v na sklonku 90. let se daly koupi v celokovovém provedení - sám doma jedny takové mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Moderní led hodinky mají téměř vždy naprosto ohavné segmenty tvořené jednou difusní diodou snažící se tvarově podobat segmentu lcd. To se mi hnusí. Původní měly segment skládaný z několika bodových diod v řadě. 

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Moderní led hodinky mají téměř vždy naprosto ohavné segmenty tvořené jednou difusní diodou snažící se tvarově podobat segmentu lcd. To se mi hnusí. Původní měly segment skládaný z několika bodových diod v řadě. 

 

Nevím. Já mněl Texas instrument(odebraly se do chrononebe) a nebylo na ně vidět ani za jasného nebe, natožpak na sluníčku. Z piety jsem si koupil zde na fóru novodobé LCD digi, které jsou vidět i za slunce a jejich grafika je podle mého dost dobrá, jen škoda barvy - kdyby byla červená.

post-5320-1275518211,24.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Velikost číslic je standardní. Nijak se neodlišuje od ostatních hodinek té doby.

Moderní LEDky mně neberou. Všechno to je čína. Ty originální ze 70-tých let mají zpravidla americké moduly a jsou ze sběratelského hlediska nesrovnatelně hodnotnější.

 

Nedávno jsem přemýšlel o LED hodinkách Omega (NOS), fakt pěkný, ale 1800 USD je fakt hodně. Tak jsem si raději koupil za 15 USD LED kalkulačku Texas Instruments SR-40, tady pěkný strojek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono není LED jako LED...

U starých hodinek (a kalkulaček) se nejednalo o LEDku v pravém slova smyslu - bylo to spíš něco jako digitron... ten má o dost větší proudovou spotřebu - proto se to řeší různými rozsvěcovacími tlačítky...

Teď se většinou používají normální digitální sedmisegmenty se společnou anodou...

(No snad to někdo pochopí)

post-11776-1277930527,02.jpg

post-11776-1277930534,37.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono není LED jako LED...

U starých hodinek (a kalkulaček) se nejednalo o LEDku v pravém slova smyslu - bylo to spíš něco jako digitron... ten má o dost větší proudovou spotřebu - proto se to řeší různými rozsvěcovacími tlačítky...

Teď se většinou používají normální digitální sedmisegmenty se společnou anodou...

(No snad to někdo pochopí)

 

Digitrony se snad v (kapesních) kalkulačkách, natož v hodinkách, nikdy nepoužívaly. V kalkulačkách se kromě LED používaly fluorescenční displeje. V hodinkách, myslím, jedině LED. (Později samozřejmě LCD, ale o tom se tu nebavíme.)

 

Pěkná stránka o displejích starých kalkulaček je tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U všech led hodinek co jsem kdy viděl se čas ukazuje výhradně po zmáčknutí tlačítka. To platí pro všechny staré i nové hodinky co jsem kdy viděl. A ještě k těm druhům zobrazovačů: jen pro úplnost kromě led se používá i oled. A existují i digitronkové hodinky.

post-673-127801583189.jpg

post-673-127801585092.jpg

post-673-127801599311.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno alespoň jsem to tady trochu prošťouchnul... :thumbsup_anim:

Psal jsem "spíše něco jako digitron", protože tam magická červená záře starých kalkulaček více připomíná zmíněný digitron než LEDku...

Ale samozřejmě ať už LEDka nebo digitron (ten už úplně) mají dost velkou (na nějakou miniaturní baterku) spotřebu a při stálém svícení by to vydrželo tak týden...

post-11776-1278022891,54.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono není LED jako LED...

U starých hodinek (a kalkulaček) se nejednalo o LEDku v pravém slova smyslu - bylo to spíš něco jako digitron... ten má o dost větší proudovou spotřebu - proto se to řeší různými rozsvěcovacími tlačítky...

Teď se většinou používají normální digitální sedmisegmenty se společnou anodou...

(No snad to někdo pochopí)

 

U dřívějších LED hodinek se NIKDY nepoužívaly digitronové zobrazovače. Na samotném začátku to byly DOT displeje a pak segmentové displeje. Vždy poctivé LED diody, žádná digitronová lampa !

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ty v??e! Tys je fakt koupil?! Tak o nich něco napiš. Kolik mají tlačítek, jak se štelujou, jak dlouho svítí po stisknutí tlačítka, jestli si můžeš volit barvu svícení, co je v tom za baterku... Zajímá mě všechno.Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty v??e! Tys je fakt koupil?! Tak o nich něco napiš. Kolik mají tlačítek, jak se štelujou, jak dlouho svítí po stisknutí tlačítka, jestli si můžeš volit barvu svícení, co je v tom za baterku... Zajímá mě všechno.Posted Image

 

 

post-5320-002903300 1282068695.jpg

Tady to máš všechno. Byly dodány v plechové krabici vystlané molitanem a s manuálem - dost dobré balení. Svítí jen v té barvě, kterou si objednáš - modrá/červená. Vzhledem k tomu, že už mám modré Majestyky, tak jsem vzal červenou. V plném slunci nic moc, ale jinak dobrá čitelnost. Svítí cca tři vteřiny po stisknutí.

Mají dvě tlačítka:

1 - čas/datum/vteřiny

2 - korekční tlačítko

Jinak klasické led digi - neumí nic, jen možnost času 12/24h. Baterie je v manuálu.

Příjemné na ruce - lehounké a výrazné. Jen bohužel nejsou vodotěsné.

 

Edit: zmenšení přílohy

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...