Přejít na obsah

Fotka

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#1 odklizec

odklizec

Megazávislák

• Root Admin
  • 2 415 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zilina (Ostrava)

Publikováno 9.září.2006 - 19:48

Jelikoz se nam tu zase mnozi chytraci, kteri sem prijdou jen kseftovat a neumi cist (nebo jim neni shury dano), rad bych proto upozornil na pravidla tohoto fora. Zejmena pak jde o pravidlo tykajici se prispivani v prodejni sekci!

Kdo si tato pravidla pri registraci neprecte a prispiva v prodejni sekci bez udani ceny, at se pak nedivi, ze mu je jeho prispevek bez varovani smazan!
"I repeat, this is not a drill. This is the apocalypse. Please exit the hospital in an orderly fashion. Thank you."

#2 _Stepan

_Stepan

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)
  • Bydlí:UL

Publikováno 11.září.2006 - 19:59

nechci rejpat, ale ta pravidla bych jeste jednou zkopiroval do tveho threadu. Pri vstupu do sekce budou hned na ocich (je to jen zvyk z jinych for). Clovek je tvor od prirody liny, me nevyjimaje, ikdyz jsem problemy s mistnim bazarem zatim nemel (resp. kdokoliv se mnou).

pozn.: klidne muj post potom vymaz
Fortis B-42 Pilot Professional (645.10.11), Polar 710i, Timex Ironman Triathlon

#3 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 29.říjen.2006 - 21:07

Narazil jsem při prodeji na zajímavý rozpor. Kdo se ozval dřív, co platí? Čas reakce na inzerát přímo mailem nebo čas reakce na inzerát jen v příslušném vláknu? Zatím bych řekl: Kdo dřív přijde....... (bez ohledu jakým způsobem reaguje). Jenže pokud to nenapíše do vlákna ostatní zájemci nic nevědí.

#4 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 607 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 29.říjen.2006 - 21:10

No nevím, někdo může mít na tebe i mobil a chce být nejrychlejší. A Někdo upředňostňuje kupce, se kterými již obchodoval. Těžko se to dá zevšeobecnit.
Toto fórum navštěvuji velmi zřídka a nerad, vlastně jen když mě donutí žena.

#5 Japezz

Japezz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 29.říjen.2006 - 21:38

Ja souhlasim s kamilem...

#6 Foundryman

Foundryman

Megazávislák

• Member_50
  • 2 491 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 29.říjen.2006 - 21:42

Ad Ondraj - nesouhlasím. Pokud někdo čte inzerát, znamená to, že sedí u mašiny a tím pádem je reakce přes vlákno nejrychlejší. Pokud někdo upřednostňuje kupce, se kterými obchodoval, může je obeslat maily a inzerát vůbec nezveřejňovat. Ale pokud ve vlákně nic není, fůra lidí reaguje zbytečně a pak mohou být naštvaní..

'there's no such thing as a free lunch'

ETA 2824, ETA 2836, ETA 2846, Longines 6922, Longines 6312, Unitas 6498, Peseux 7040, Venus 175, AS 1130, Longines L595, Tissot 28.5R-621, Prim 68, Doxa bumper automat, Omega 267, IWC 30110, Omega 1011, Favre Leuba 253, Omega 1400, Omega 1310

#7 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 29.říjen.2006 - 23:10

Pokud se mi při prodeji ozve najednou více lidí mailem a i přes diskusi tak si všechny zájemce seřadím podle času odeslání mailu nebo příspěvku a pak je podle zásady kdo dřív přijde...kontaktuji.
TUDOR BLACK BAY BLUE

#8 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 607 příspěvků(y)

Publikováno 29.říjen.2006 - 23:27

2altfretka, ¨safi , souhlasím. Ano někdy může mít kupující důvod, aby byl např. anonymní.
Samozřejmě, pokud prodávající přímo napíše, že bude reagovat pouze na příspěvky v daném vlákně, je potřeba toto respektovat. Zrovna tak ale může napsat, že reaguje pouze na maily. Dalo by se říct, že ti kteří volí formu mailu, riskují, protože mail může přijít daleko později.
Já většinou, pokud se nechci ve vlákně moc rozepisovat, tak napíšu "poslal jsem mail" a tím je jasné i pořadí. Ale těžko zakázat i další komunikační prostředky jako je třeba mob. tel.
Ano, zaslání příspěvku přímo do vlákna je nejrychlejší pro kupujícího, ale kde máte jistotu, že prodávající je stále na netu a přečte si jej. Na nějakou SMS může reagovat dříve. Takže bych výběr nechal čistě na prodávajícím, samozřejmě se očekává i od něj určitá morálka. Je to ale dost složitá problematika, než se na první pohled zdá, protože ne každý prodávající např. nepodlehne lepší finanční nabídce člověka, který není první zájemce. Jak chcete toto ošetřit ? Samozřejmě výhoda je vždy, pokud se nejedná o první obchod, většinou jde o vzájemnou chuť takovýto uzavřít, jsou pak minimální rizika s obou stran.

#9 odklizec

odklizec

Megazávislák

• Root Admin
  • 2 415 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zilina (Ostrava)

Publikováno 30.říjen.2006 - 09:01

Muj nazor je, ze prvni komu se podari prodejce zkontaktovat, je jedno jakym zpusobem, na proste naskok pred ostatnima. Nikdo neni na netu porad a poku nekdo necha u inzeratu telefon nebo mail, proc je nevyuzit?
"I repeat, this is not a drill. This is the apocalypse. Please exit the hospital in an orderly fashion. Thank you."

#10 falkkon

falkkon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 423 příspěvků(y)
  • Bydlí:Klenovice na Hané

Publikováno 30.říjen.2006 - 09:41

Já jsem jeden s "postižených",a myslím že je jedno jakou cestou se ozve kupující,akorát by bylo vhodné dodržet časovou posloupnost zájemců ať to bylo jakkoliv.(předpokládám že to tak bylo) A fakt je že prodávající by měl včas upozornit "prodáno" .

#11 PanzerBear

PanzerBear

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 287 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uničov

Publikováno 30.říjen.2006 - 22:23

No a ja si myslim ze prodejce nemusi dodrzet vubec nic. Je to jeho zbozi a sam si urci komu ho proda nebo ne, at se ten stastny ozval prvni nebo az desaty. Obchod ma 2 strany, kupjici a prodavajici, a zalezi jen na nich jak se dohodnou. ten kdo je nermomoci chce, muze treba prihodit a tim se dostat prvni do rady.
Tohle tady je jen vyveska ze jsou hodinky k mani, ne poradnik na favorita.

#12 zdenda

zdenda

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 297 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2006 - 11:47

Souhlas tongue.gif kolega popshop je v tomto příkladem smile.gif
Chronomag L.E. , Hanhart Minos, Longines Avigation, Seiko Orange Monster

#13 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 607 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2006 - 11:49

QUOTE(zdenda)
Souhlas tongue.gif  kolega popshop je v tomto příkladem smile.gif

No ono tu tu doteď fungovalo víceméně rytířsky.

#14 zdenda

zdenda

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 297 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2006 - 12:01

QUOTE(Ondraj)
QUOTE(zdenda)
Souhlas tongue.gif  kolega popshop je v tomto příkladem smile.gif

No ono tu tu doteď fungovalo víceméně rytířsky.

chápu Ondraji sad.gif mě to co píšeš mezi řádky taky opravdu mrzí
Chronomag L.E. , Hanhart Minos, Longines Avigation, Seiko Orange Monster

#15 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 8.únor.2007 - 09:53

Rada pro prodávající: prodejní inzeráty bez aktuální fotografie prodávaného zboží jsou jen velmi těžko prodejné. Jak se říká: jeden obrázek je více než 1000 slov.

Rada pro kupující: Velmi dobře si rozmyslete nákup hodinek pokud není uvedena aktuální fotografie. V případě použitých hodinek takový inzerát rovnou ignorujte.
TUDOR BLACK BAY BLUE

#16 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 607 příspěvků(y)

Publikováno 27.říjen.2007 - 08:39

Také se přikláním k tomu, aby v prodejních inzerátech byly fotografie a alespoň základní informace.
Prodávající si přeci nemůže myslet, že všichni znají každé hodinky. Prodávající sice ušetří trochu času,
ale zájemci pak musí zbytečně věnovat čas hledání.

Jediná dočasná omluva snad nyní je, že se zřejmě předělává galerie fotek a nejde někdy fotku nahrát.

Tento příspěvek byl upraven od Ondraj: 27.říjen.2007 - 08:43

#17 rorda

rorda

Megazávislák

• Member_50
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2007 - 14:38

Teď procházim starší prodejní inzeráty a musim se jen přimluvit za zařazení povinnosti doplňovat svůj inzerát fotkou, protože bez nich je opravdu hrůza ... Pokud nebudu kupovat něco od stálejch členů fóra, kterejm se dá věřit stav hodinek, kolikrát bych vlastně kupoval zajíce v pytli ...

... Chronomag není obyčejné fórum, být jeho členem zavazuje ... nechovat se jako vůl, i když tím volem jsem ...

Stowa Antea / Rolex Datejust II 116334 / TAGHeuer Link WJ201B.BA0591

#18 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 18.prosinec.2007 - 20:32

Chtěl bych Vás požádat o NEPŘISPÍVÁNÍ do prodejních inzerátů pokud o inzerovanou věc nemáte zájem - zbytečně prodávajícímu plevelíte vlákno a nic mu to nepřináší. Příspěvky, které tam nemají co dělat budu mazat.

#19 Conrad

Conrad

Megazávislák

• Member_50
  • 3 713 příspěvků(y)

Publikováno 5.únor.2008 - 11:13

QUOTE(Kamil @ 29.10.2006 - 21:07) Zobrazit příspěvek
Narazil jsem při prodeji na zajímavý rozpor. Kdo se ozval dřív, co platí? Čas reakce na inzerát přímo mailem nebo čas reakce na inzerát jen v příslušném vláknu? Zatím bych řekl: Kdo dřív přijde....... (bez ohledu jakým způsobem reaguje). Jenže pokud to nenapíše do vlákna ostatní zájemci nic nevědí. sad.gif Takže do budoucna bych uplatňoval zásadu a asi by mohla platit pro všechny:

PŘEDNOST MÁ TEN, KTERÝ SE DŘÍVE OZVE V PŘÍSLUŠNÉM PRODEJNÍM INZERÁTU.

Obávám  se Kamile,že kdyby ty jsi mi odpověděl první,že chceš ode mne něco koupit a druhá byla půvabná 30 letá zrzka,která by chtěla abych jí to předal dejme tomu večer u lahvinky vína,že bych ji asi upřednostnil, pořadí nepořadí Ale možná že jsem slabý jen já. thumbsup_anim.gif Ale zcela vážně,myslím že o tom koho si prodejce vybere rozhodují i osobní známost, již realizované prodeje, možnost snadného předání bez nutnosti něco balit a posílat a tedy jak jsem již řekl i ty zrzavé vlasy a pěkné poprsí.BTW díky za vyleštění Longin,moc se líbily.

Tento příspěvek byl upraven od Conrad: 5.únor.2008 - 11:38

#20 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 7.červenec.2008 - 08:15

PÁNOVÉ CHTĚL BYCH VÁS OPĚT POŽÁDAT O ZDRŽENÍ SE KOMENTÁŘŮ V PRODEJNÍCH VLÁKNECH POKUD O PRODÁVANOU VĚC NEMÁTE ZÁJEM.