Přejít na obsah

CERTINA VINTAGE


Hajek

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • Po letech...

Zdravím, nepomohl by někdo s přesnější datací případně určení modelu těchto hodinek. Nevím úplně přesně jak chápat tu tabulku sériových čísel z odkazu https://www.vintagecertinas.ch/en/certina-case-movement-and-serial-numbers/ Je to tak že před 1938 se SN nepoužívalo a tak by byly z let 1938-48, nebo se v 1938 začalo používat 7 místní SN i s nulou na začátku a jsou tedy starší? Zkoušel jsem googlit ale s podobným ciferníkem jsem nějak nic nenašel. Díky za pomoc.

20230121_161128.jpg

20230121_161052.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměr je 33 mm takže asi normální na tu dobu, přidávám ještě detail nožiček. Mě to na první pohled nepřijde jako bastl ale nevím jestli se v té době dělali podobná pouzdra. Tady jsem našel jedny co mají ty nožky podobné a ciferník bez "swis made" certina-vintage-military-dresswatch

Na otevírání nemám morál ani nástroje, před několika lety byly u hodináře a zatím šlapou tak to zatím nechám tak. Četl jsem ještě jednou tu historii a uvědomil si že název Certina se začal používat až po tom roce 1938 tak předpokládám že to bude něco z toho období kolem 1940 (další s podobným SN)

 

20230125_225354.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...