Přejít na obsah

New Stowa Marine Automatic (Silver dial)


Heky

Doporučené příspěvky

"This new watch will have a version with date, a version without date, massive silver dials and a new automatic movement from Soprod the Caliber A10. More informations in a few weeks!"

 

marinea101webbild.jpg

 

marinea10webbild.jpg

 

Zdroj: WUS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
Mám takový pocit, že je to upravený stroj ETA 2892. Soprod má s ETOU dobré vztahy a jako velký odběratel lepší dodávky.

To jsem se chtěl zeptat, nemá někdo podrobnější informace o tom strojku? Narychlo jsem na google nic moc nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle rychlého průzkumu na Watchuseek se zdá, že A10 je vlastní stroj firmy Soprod, který má konkurovat strojkům ETA 2824 a 2892. Soprod je součástí Festina-Candino Group a po začlenění do skupiny se vydala cestou vlastní výroby a ne jen upravováním ETA kitů. Bill Yao naznačil, že cena základního strojku je výrazně vyšší než ETA a použití A10 v základu by prodražilo levné modely hodinek (okolo 500 USD). Cena strojků A10 s nástavbami (GMT, Power Reserve a další) do dražších hodinek prý dává víc smysl, protože procentní podíl ceny strojku na celkové ceně hodinek je příznivější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, Viktore, ale proč tam tedy ten Soprod A10 je? Není tam přeci žádná nástavba.

Pokud je pravda, co na Watchuseek psal Bill Yao, promítne se to do ceny hodinek, neboli Stowy Marine Automatic budou o xx EUR dražší než model s ETOU. Plus bych tipoval, že Jorg Schauer má se Soprodem lepší vztahy než Yao, protože od nich bere předělaný strojky UNITAS s centrální vteřinovkou, tam jsou hrůzný čekací lhůty, tak to třeba Soprod nějak kompenzuje na dodávkách A10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...