Přejít na obsah

prosím o radu - rádiem řízené quartz pro piloty


lopki

Doporučené příspěvky

Prosím o info. Co je antireflex pouze na vnitřní straně.

Díky A.

 

Vrstva antireflexu je nanesena na vnitřní straně sklíčka, to znaméná zevnitř (na straně ciferníku). Výhoda němůžeš ho poškrábat. Je to srozumitelné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o info. Co je antireflex pouze na vnitřní straně.

Díky A.

 

Antireflexní vrstva snižuje odlesky na plochách optických prvků. Průchodnost světla rozhraním skleněné čočky (krycího sklíčka, atd.) je cca 95% a zbytek se odrazí. Aplikováním antireflexní vrstvý se eliminuje odrazivost určitých vlnových délek a zlepší se průchodnost světla optickou soustavou. V praxi u to znamená, že se ti na sklíčku neodráží okolní světlo a zlepší se čitelnost ciferníku. Protože antireflexní vrstva není příliš odolná proti otěru, tak se dává pouze na vnitřní stranu sklíčka (tam se neošoupá).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, v ČR nechci. Vím že těchto témat je tu již mnoho, ale nabídka se mění tak jsem mysle, jestli někdo nemá nějakou aktuální zprávu.

Docela se mi líbí Citizen AS4020, AS4050 či JY00xx .... no prostě klasika

 

Mám Citizen AS4030-59E, mají všechno mimo kalkulátoru, tedy jsou přehledné doporučuji objednat ze Španělska (určitě tady byl už zmiňován)- cena minimálně o třetinu menší, než v ČR,plnohodnotná záruka a dodání do 48h po platbě až domů. SUPER!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen doplnim, ze antireflex muze byt i na vnejsi strane, pak to vypada treba nejak http://www.photowatches.eu/displayimage.php?album=358&pos=75 :)

 

Není antireflexní vrstva na vnější straně safírového skla náchylná na poškození? A pokud ano, nestrácí pak smysl safírové sklo? Má někdo osobní zkušenost s odolností antireflexní vrsvy na vnější staně safírového skla? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není antireflexní vrstva na vnější straně safírového skla náchylná na poškození? A pokud ano, nestrácí pak smysl safírové sklo? Má někdo osobní zkušenost s odolností antireflexní vrsvy na vnější staně safírového skla? Dík.

 

Když budeš chvilku hledat, tak najdeš i na zahraničních forech, že se jim vrchní vrstva úpškrábala, proto se dnes většinou dává jen na vnitřní. Ale mám pocit, že jsou pořád vyjímky, kde je vrstva s obou stran. Je spousta hodinek, které nejsou určeny k "devastaci"! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Citizen AS4030-59E, mají všechno mimo kalkulátoru, tedy jsou přehledné doporučuji objednat ze Španělska (určitě tady byl už zmiňován)- cena minimálně o třetinu menší, než v ČR,plnohodnotná záruka a dodání do 48h po platbě až domů. SUPER!

 

Pro osvěžení paměti a abych nemusel dlouho hledat, kterého španělského prodejce máš na mysli, prosím? Díky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budeš chvilku hledat, tak najdeš i na zahraničních forech, že se jim vrchní vrstva úpškrábala, proto se dnes většinou dává jen na vnitřní. Ale mám pocit, že jsou pořád vyjímky, kde je vrstva s obou stran. Je spousta hodinek, které nejsou určeny k "devastaci"! :)

 

Jistě, já hodně fotím, a tak vím jak je antireflexní vrsva na přední čočce náchylná na špatné zacházení. Proto mě překvapilo, že některý výrobce (jak jsem se dočetl v příspěvku na který jsem reagoval) dá na safírové sklíčko, které je proto safírové, aby bylo odolné, vrstvu která jde velmi lechce poškodit. Jenom mi to nějak nedává smysl. Na obyčejná minerální skla se dává vnější antireflexní vrstva běžněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, k čemu je toto ??

http://www.newatch.c...roducts_id/5067

 

Stačí přepnout zmíněný web do španělštiny a hned je tu vysvětlení:

Amplificador de se?al RCW/SU-3 para la estación DCF77.

Ayuda a recibir la se?al a los relojes Radio Controlados.

Ne že bych ovládal španělštinu, ale přecejen se dá odvodit, že jde o:

Zesilovač signálu stanice DCF77.

Pomáhá přijímat signál hodinkám řízeným rádiem.

 

Ve Španělsku se to zřejmě prodává proto, že jsou daleko od vysílače daleko a mají s příjmem problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí přepnout zmíněný web do španělštiny a hned je tu vysvětlení:

Amplificador de se?al RCW/SU-3 para la estación DCF77.

Ayuda a recibir la se?al a los relojes Radio Controlados.

Ne že bych ovládal španělštinu, ale přecejen se dá odvodit, že jde o:

Zesilovač signálu stanice DCF77.

Pomáhá přijímat signál hodinkám řízeným rádiem.

 

Ve Španělsku se to zřejmě prodává proto, že jsou daleko od vysílače daleko a mají s příjmem problémy.

 

Díky za odpověď.

Také jsem přemýšlel nad tím že ve Španělsku mají smůlu, RC hodinky Citizen fajn, dobrý prodejce, ale signál z Německa tam nemají....

Tak tohle je dobrá věc.....

 

 

Jak to ale chápat, je to součástka do hodinek, nebo jinak ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to ale chápat, je to součástka do hodinek, nebo jinak ??

 

Já myslím že by to mělo být pouze položeno poblíž hodinek. RCW/SU-3 zesilovač signál přijme a zesílený jej vysílá dál, samozřejmě s nějakým omezeným výkonem, ale jistě to nevím. Pokud to takto skutečně funguje, tak ten "vysílací" dosah by mně taky docela zajímal, protože u nás v domě signál velmi kolísá, někdy se hodiny synchronizují a někdy ne, zavisí to na počasí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o info. Co je antireflex pouze na vnitřní straně.

Díky A.

 

Znamená to,že antireflexní vrstva je nanešena pouze na vnitřní straně skla směrem k ciferníku.Venkovní strana skla je bez antireflexní vrstvy a tudíž

nemůže dojít k jejímu poškrábání.Na druhou stranu ale oboustranný antireflex působí daleko efektněji,kdežto pouze vnitřní je vidět jen pod určitým

úhlem a vnější strana skla se leskne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Já myslím že by to mělo být pouze položeno poblíž hodinek. RCW/SU-3 zesilovač signál přijme a zesílený jej vysílá dál, samozřejmě s nějakým omezeným výkonem, ale jistě to nevím. Pokud to takto skutečně funguje, tak ten "vysílací" dosah by mně taky docela zajímal, protože u nás v domě signál velmi kolísá, někdy se hodiny synchronizují a někdy ne, zavisí to na počasí.

 

A jak poznáš, že se ti hodinky nesesynchronizují? Ukazují špatně čas?

Upraveno uživatelem KotyVM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak poznáš, že se ti hodinky nesesynchronizují? Ukazují špatně čas?

většina rádiem řízených hodinek či hodin již od pořizovací ceny cca 100 kč má signalizaci toho, zda v noci úspěšně proběhla časová synchronizace. Ta může být i opakovaná, ovšem pokud neproběhne, signalizace se neobjeví. Na mé fotce je to ta věžička vysílače s kruhy v pravém horním rohu displeje...

post-15103-0-58716700-1363782552_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

většina rádiem řízených hodinek či hodin již od pořizovací ceny cca 100 kč má signalizaci toho, zda v noci úspěšně proběhla časová synchronizace. Ta může být i opakovaná, ovšem pokud neproběhne, signalizace se neobjeví. Na mé fotce je to ta věžička vysílače s kruhy v pravém horním rohu displeje...

 

aha chápu, ale třeba u analogových hodinek tedy nejde poznat, jestli proběhla synchronizace nebo ne...

Upraveno uživatelem KotyVM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...