Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Zdravím, máme v rodině 3 iphony a u jednoho nám nefunguje Airdrop. Ostatní telefony ho vidí, fotky dokáže přijmout, ale on nikoho nevidí. Hotspot vypnutý, restart proběhl, poslední IOS, ale už nevím kde chyba. Ještě jedině přehrát tel, to jsem ještě nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o "nový telefon" (už jsem potkal i "refurbished" otloukánky s naštípnutým konektorem Bluetooth antény), doporučuju taky mrknout jestli na těch ostatních není viditelnost Airdrop nastavená "jen pro kontakty".

 

A jinak samozřejmě hezký nový rok všem!!!  :drunk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám že viníkem dost možná bude starý známý Kokešův hit "vše plně aktualizováno v den 1!!!": První dostupné buildy posledního firmware 12.1.2 prý v rámci "rychlého řešení" nedávných licenčních lapálií s kódem Qualcomu mohly nabořit Bluetooth a LTE konektivitu. Lhůtu k downgrade na 12.1.1 nám ovocnáři nezvykle prodloužili, potichu vypuštěné novější buildy už prý jsou zazáplatované, definitivní opravu by "snad" měl řešit 12.1.3... 

 

Jako by se do Cupertinského "Software Quality Management Dept." nechali hromadně naverbovat propuštění škodiči z Microsoftu, kterým jejich původní oddělení zrušili bez náhrady už s příchodem Windows 8. Doufejme že nosným hitem letošní Federighiho prezentace iOS+OSX+TvOS nebudou další řiťopichské anymódži s "rozpustilýma" hláškama typu "Jejda, něco se nám posralo..."  :shit:

POO-EMOJI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký používáte souborový systém? Před používáním Macu jsem všechno klasicky formátovat na NTFS, teď jsem to vše nahodil na exFAT, ale např.si už neprehraju filmy na televizi ke které připojit externí disk. Musím se smířit s tím, že mám starou TV a počkat až na novou TV, popř.na novější verzi windows v práci (soubory mi nejdou mazat z mé flashky, ale u flashky bych to mohl vyřešit FAT,ne?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I na MACu jedu NTFS. Je to jistota, že mi to sežere v podstatě cokoliv, vč. např. auta.

Řešim to přes NTFS Tuxera už několik let, za těch pár stovek (imo) stojí.

 

https://www.letemsvetemapplem.eu/2014/10/07/tuxera-ntfs-pouzivejte-format-ntfs-take-macu/

https://secure.avangate.com/order/checkout.php?PRODS=4556449&QTY=1&CART=1&CARD=1

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Ale mam tam nainstalovanou tudle fíčuru, aby to četlo flashky a obecně exterňáky na NTFS.

Asi jsem to blbě pochopil. Nebo napsal. Samotný MAC mi jede samozřejmě na proprietárním MacOS extended.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak to jsem pochopil spatne ja. Mac by ti mel jet na APFS, starsi HFS+, nejlepsi na NTFS je Paragon. Vsecko ostatni je osklive hacknutej reverse engineering, ale predpokladam ze na NTFS nedavas duleuity data ;)

 

moco: MacOS to nativne precist umi, potrebujes to jen na zapis a na to bych se uprimne vy.. vsecko x-platformni sem preved na ex-FAT a neresim nic nikde. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Papaya: Zkus třeba https://www.mediahuman.com/audio-converter/ (a pochopitelně to nejde přímo z mobilu)

 

Ad "cestovní souborový systém": Správně je samozřejmě "univerzální" microsoftí ExFAT, zatímco NTFS kvůli zabudovaným přístupovým právům a problematicky opravitelným chybám (v podstatě jen starý konzolový Windows Chkdsk) není pro "půjčovací" disky moc vhodný. Ale vykládejte to výrobcům čínských krabiček, kteří jsou rádi že vzájemným vykrádáním prehistorických Linuxových dnes dokážou rozchodit stěží NTFS. Apropos, na podzim mě na tohle téma nakrkli Tchajwanci/Synology, že jejich drahé NASy dovedou "out of the box" jen externí zařízení s FAT+FAT32+NTFS, zatímco za rozšířené otevřené formáty (včetně ExFAT) už chtějí $5 příplatek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimtě jak je to s výdrží? Četl jsem na to ruzné názory a zkušenosti recenzentů, ale rád to měl od majitele.

 

???

 

Jinak jsem včera poslech M5 a dost si to semnou vytřelo podlahu. Hraje to skvěle, kor na takovýho prcka. Krom toho jsem poslechl aji Zeppelin Wireless a taky to nebylo špatný ; ačkoliv na M5 to (kupodivu) nemá. Homepod jsem ještě neměl možnost poslechnout. Každopádně jeden z těchto tří skončí doma. K tomu (asi) A1 na cesty a zas bude na pár let klid.

 

Měl jsem BW Zepellin, pak takovou vysokou trubku Philips Fidelio, Bose Soundtouch, nějaký levnější Beoplay, ale nic z toho nemůže konkurovat JBL Authentics L16, které mám nyní. Když se sejdeme doma, hrajeme na to klidně 6-8 hodin a po roce a půl mě ten zvuk neustále baví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak to jsem pochopil spatne ja. Mac by ti mel jet na APFS, starsi HFS+, nejlepsi na NTFS je Paragon. Vsecko ostatni je osklive hacknutej reverse engineering, ale predpokladam ze na NTFS nedavas duleuity data ;)

moco: MacOS to nativne precist umi, potrebujes to jen na zapis a na to bych se uprimne vy.. vsecko x-platformni sem preved na ex-FAT a neresim nic nikde. :)

Jo mám všechno na exFAT, jen jsem si stěžoval, že mi to nebere stará televize a starší windows, ale to není chyba, to je vlastnost :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem BW Zepellin, pak takovou vysokou trubku Philips Fidelio, Bose Soundtouch, nějaký levnější Beoplay, ale nic z toho nemůže konkurovat JBL Authentics L16, které mám nyní. Když se sejdeme doma, hrajeme na to klidně 6-8 hodin a po roce a půl mě ten zvuk neustále baví.

Díky za koment. Popravdě se teď nejvíc dívam po Naim Mu-so, který už je v podobné cenovce.

Jen si nejsem jist, že za to takový lowe chci vysolit, a hlavně jestli to na moje uši nejni vlastně zbytečný/škoda.

 

O víkendu jsem byl v iWantu a byl tam přímo majitel obchodu. Docela jsme pokecali, a jako správnej obchodník mě lehce valil směr Beoplay A9 - a nutno uznat, že to hraje skvěle. Ale padesát palackejch... nevim no :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...