Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Jestli Ti jde o klid v noci, jednoduše si naplánuj režim "nerušit" - ten funguje perfektně, včetně možnosti výjimek pro VIP a dvojího prozvonění.

A pokud se bojíš že Ti snad mikrovlny fatálně sežehnou mozek, mnohem "hygieničtější" řešení než vypínat WiFi+BT (kde se běžné vysílací výkony pohybují cca na setině toho co u GSM/LTE) je prostě odložit ten krám dál od hlavy, protože už prosté posunutí z 20cm ? 200cm znamená 100x slabší expozici  B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žena nedávno přešla (tedy byla přejita) z sedum plus na deset a čistě subjektivně fotky o dost lepší.

Umí to i nějakej portrétní režim, kdy to rozmaže pozadí skoro jak zrcadlo. Gut. XS bude ještě dál, imo.

 

Já zůstávam na osmičce a držim se dvouletýho cyklu. Skoro vlastně uvažuju přejít na tříletej. Uvidim s čim se vyprsí v září.

Nicméně (lepší) foťák pro mě zůstává jedním z hlavních důvodu upgradu, možná ještě OLED... emoji-kkti a další chujoviny mi fakt neimponujou :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám iPhone 7, premyslim o novým jen kvůli fotaku defacto - má to smysl?

Upgradoval jsem cca před týdnem ze 7 Plus na Xs Max a mohu jen doporučit.

 

Amoled displej je fakt nádherný, nevěřil jsem, ale černá je opravdu černá ;) Ovládání gesty je silně návykové a rychle přejde pod kůži. Svižnost systému neskutečná a to jsem na 7 neměl pocitově žádný problém. Face ID v drtivé většině případů taky pozitivum. Např. při načítání hesel z klíčenky apod. To jeden skoro ani nezaregistruje, že byl oskenován. Komfortní bezdrátové nabíjení :)

 

Foťák je kapitola sama pro sebe. Opět velký posun. Hlavně nahrávání videí a portrétní režim.

 

Více než 3 roky používám Pluska (6, 6S, 7), teď tedy MAXe, takže velký displej mi vyhovuje. No nyní díky skoro bezrámečkovosti prakticky nepoužívám tablet.

 

Skvělá je i výdrž baterie a to nemluvím o manželčině Xr, ta dává s přehledem 3 dny.

 

Vůbec si myslím, že Xr je veřejnosti zbytečně podceňováno. Z mého pohledu dost povedený telefon. Skvěle padne do ruky, svižný jako Xs, dobře v fotí. Jen trochu chybí 3D touch a optický zoom. Ale určitě taky stojí za zvážení.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem bubo.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vybiram neco novejsiho misto 7. Velikost mi velice sedi (da se obsluhovat jednou rukou), jen nevim co vybrat. Libi se mi osma ta jeste tri roky vydrzi a pak Xko nebo XR. 3D touch je super a u XR by asi chybel, ale laka mi velka baterka. I kdyz je to o zvyku. Zase vydrzi XR nejdele nove z duvodu aktualiaci. Xko ma zase vetsi displej coz je vyhoda a zaroven nevyhoda z duvodu ovladani jednou rukou. 8 ma idealni velikost a zase malou vysrz. Fotak taky resim, ale fotom max rodinu momentky ma dovolene a to zvladnou vsechny. Tezka to volba s limitem 20 tis.(nakupuji bez DPH)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dotaz ohledne faceID musise po odemceni swajpnout po displeji nebo to jde nastavit, ze to skoci hned na today obrazovku?

A jeste funkce gesty funguje vzdy a vsude nebo je potreba nekdy zmacknout klasicke tlacitko storno/zpet atd v levem hornim rohu?

Upraveno uživatelem blam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XR pouzivam cca mesic. Nemam zrovna malou ruku, ale na obsluhu jednou rukou to moc neni. Palcem dosahnu cca do 60 % displeje. Gesto myslim funkuje vsude. Srovnani fotek nemam, ale objektivne jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To blam:

 

Při odemykání pomocí Face ID, tak SwipeUp je potřeba vždy. Třeba už jen proto abys mohl na LockScreenu pracovat s notifikacemi a widgety.

 

Gesto zpět podle mně funguje vždy jen v rámci jedné aplikace. Bohužel jej (zatím?) nelze použít napříč systémem tak jak to myslím umí Android. Takže když se chceš vrátit do předchozí aplikace je potřeba dosáhnout doleva nahoru ... nebo je tu celkem geniální možnost swipovat v dolní části displeje, kdy lze rychle listovat mezi otevřenými aplikacemi. To se mi hodně líbí :) 

 

Xr lze dle mého názoru při vhodném umístění tel. (což mám za 3 roky s Pluskama nacvičené) celkem dobře ovládat jednou (standardně velkou chlapskou) rukou. Proti Plusku či Xs Maxovi mi přijde Xr skoro až malé ;)

 

Jestli chceš slyšet nějaké doporučení, tak já bych už HomeButtonový model nechtěl. Současná "bezrámečková" konstrukce se mi líbí víc a mně osobně ovládání gesty dost sedlo, navíc ty rámečky nahoře a dole jsou u iPhonů ze staré školy fakt velké. Takže cokoliv z řady X je dle mého názoru mnohem lepší volba. Pokud je to o penězích tak i Xr vnímám lépe než 8ku. A fakt si stojím za tím, že Xr je povedený model se sympatickou velikostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi moc díky za postřehy. Já do nedávna pouzžíval 6" Xiaomi a byl jsem až na tu fyzickou velikost telefonu spokojený. Sedma mi přišla na začátku mrňavá, ale nakonec se to ukázalo, že je to příjemný. Ideál by byl velikostně Xs za cenu Xr to by byla pecka. Teď na jaro něco chystají snad nějaké nové SE, ale to už tu jednou bylo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď otevřel taky pandořinu skřínku :-), mám SE, nevím co teď jestli 8ku, nebo stači 7ka, bojim se, že u těchto modelu ustřihnou aktualizace..

Nějaká rada..? Rád bych jabko, nevím jak jsou na tom androidi se zabezpečením slyším jen negativa nooo, je my sympatické HTC, Xiaomi z androidu

Upraveno uživatelem jiriku23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď otevřel taky pandořinu skřínku :-), mám SE, nevím co teď jestli 8ku, nebo stači 7ka, bojim se, že u těchto modelu ustřihnou aktualizace..

Nějaká rada..? Rád bych jabko, nevím jak jsou na tom androidi se zabezpečením slyším jen negativa nooo, je my sympatické HTC, Xiaomi z androidu

 

měl jsem od vydání SEčko a teď jsem přešel na 7čku , před ní jsem zkoušel 8čku asi měsíc a mezi 7 a 8 nepozoruji žádný rychlostní rozdíl při běžné práci s telefonem ... 7čka by měla rozhodně dostat iOS 13 a počítám i 14 - vzhledem k tomu že je stále v prodeji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

děkuji za reakci, mě osobně taky přijde lepší 7ka, cena, nemá sklo záda, má optickou stabilizaci, Já už bych asi taky systém IOS neměnil, jen jsem dával přiklad nějakého androidu, kdyby jeblo v hlavě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nevím s tou sedmičkou ... mně už přijde celkem za zenitem. Když už tak aspoň osmičku, jenže ta už cenově atakuje Xr, které je prostě vývojově dál a myslím, že z dlouhodobého hlediska je to dnes nejlepší koupě. Nicméně chápu, že každý má jiný vkus a potřeby :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vidim takto. Sedma je pomerne dobra volba pokud chce nekdo za mensi penize jabko, ktere jeste 2-3 roky pojede a funguje slusne. Pokud ma nekdo na osmu uz neni daleko od XR, ktere samozrejme vydrzi sluzebne nejdele. Zalezi taky i na pametove variante, ktera se zvoli. Ja bud poridim sedmu jako "soc" verze a nebo rovnou XR. Rocni ztrata financni je +/- stejna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...