Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

potřebuji poradit paměťovou kartu (256/512) do Macu Air 2017, co jsem koukal zběžně na net, tak rozšiřovací paměťové karty pro Air jsou dostupné většinou jen pro starší modelové řady. Díky za tipy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nešpórovat a vyměnit sčot za model s větším SSD, pokud tu kapacitu skutečně potřebuješ.

S pomalýma SD/MMC-based šidítkama bez wear levellingu akorát riskuješ ztrátu dat...  :shit:

chci to jen jako odkládací prostor na filmy, proto jen kvůli filmům nechci měnit ssd 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový problém. Snad ho dobře popíšu.

 

Fotím do RAW a následně převádím do TIFF buď ve starém Photoshopu (mám od dob kdy nebyl cloudový, verzi teď nevím), nebo přes Digital Photo Professional od Canonu a teď jsem ze zoufalství nainstaloval už i Lightroom, co jsem kdysi dostal zdarma k tělu zrcadlovky.

 

Jde o to, že daleko přizozeněji RAW fotku interpretuje pouhý náhled v priview v OSX, než nahoře zmíněné. Zkusil jsem v PS i DPP takové ty profily jako default camera, default adobe atd, ale nic není ideální. Nevíte proč? Večer bych poslal printscreen s ukázkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RAW musíš dle nějakého profilu vyvolat (bez urážky: když nevíš jak na to, nefoť do RAW), zatímco preview z něj zobrazuje JPEG náhled prohnaný obrazovým procesorem ve foťáku (tj. automatická expozice, vyvážení bílé, expanze do SRGB gamutu atd.), tj "běžné fotky na které jsou lidi zvyklí a které očekávají". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím tady... Mám iphoneSE, dneska jsem si chtěl pustit videa ale ikona zmizela.. (nevím kde je a ani si neuvědomuji, že bych ji mazal). Řeknu si, zkusím znova stáhnout v Appstore, ale ejhle? Appstore ikonu videa ani nenajde... naproti tomu na ipadu, když dám vyhledávat videa, tak to normálně ikonu najde....??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho mám par měsíců. Měnil jsem za SE.

Klady - všechno až na velikost na tu jsem si zvykal hodně dlouho. Zápory - velikost na kterou se asi dá zvyknout. :D nevím co by Té zajímalo.

 

Napadá mě třeba face ID - super bomba věc, ale když mas mobil v autě v drzaku který přímo nemířil na xicht tak nic moc (buď čekat na obrazovku pro kód nebo se predklonit - to dělám já). Jedním z kladu je baterka, která vydrží fakt moc. Nevím ale z čeho prechazis. Jak říkám, šel jsem z SE a nebe a dudy. Klidně se zeptej na něco konkrétně protože mě fakt nic nenapadá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja prejdu taky z SE velikost to je jedine co vadi (to ze bude SE2 neverim)... chtel jsem 8ku ale tech par tisic asi prihodim, chci mobil aspon na 3/4 roky..... fotky ..? Do kapsy se to asi uz nevleze, myslim dziny pripadne dzinove kratasy..? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

máte někdo IPHONE XR nějaký ten měsíc.

Šlo by napsat klady/zápory nějak ve stručnosti..?

Díky Jirka

Ty hodnotí každý asi jinak, podle svých priorit. 

Za mě - slabá baterka (vím, na Apple nadstandard),

dost mě iritovaly tlustější rámečky okolo displeje, nechtěl bych se na to dívat dlouhodobě (8 je pro mě přijatelnější, klasický střih),

když srovnám s jinými telefony v podobné cenové relaci, tak třeba samsung ale i levnější xiaomi dělá hezčí fotky.

Vzal bych buď Xs, 8 nebo X. 

A11 nebo A12 je jedno, začne se to lámat na podpoře za takové 3-4 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja prejdu taky z SE velikost to je jedine co vadi (to ze bude SE2 neverim)... chtel jsem 8ku ale tech par tisic asi prihodim, chci mobil aspon na 3/4 roky..... fotky ..? Do kapsy se to asi uz nevleze, myslim dziny pripadne dzinove kratasy..? Diky

150mm do kapsy umístíš :), max to bude nepříjemné při sedání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím tady... Mám iphoneSE, dneska jsem si chtěl pustit videa ale ikona zmizela.. (nevím kde je a ani si neuvědomuji, že bych ji mazal). Řeknu si, zkusím znova stáhnout v Appstore, ale ejhle? Appstore ikonu videa ani nenajde... naproti tomu na ipadu, když dám vyhledávat videa, tak to normálně ikonu najde....??? 

 

 

Ja prejdu taky z SE velikost to je jedine co vadi (to ze bude SE2 neverim)... chtel jsem 8ku ale tech par tisic asi prihodim, chci mobil aspon na 3/4 roky..... fotky ..? Do kapsy se to asi uz nevleze, myslim dziny pripadne dzinove kratasy..? Diky

 

Martine JJJ jen tak zmizela bez náhrady ? Mě po aktualizaci softu zmizely videa ale objevila se ikona Apple TV

 

SE2 asi opravdu dlouho nebude, protože i když některé první zprávy tvrdily opak tak současné SE má dostat iOS 13, naštěstí pro mě, na větší telefon si zvykat prostě nechci, mám malý ruce a štve mě když telefon nejde ovládat jednou rukou, U toho odemykání xichtem v autě kdybych měl držák nastevenej na sebe, nebude se to zase odemykat furt i když nechci ? Tady se mi zdá touchID praktičtější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...