Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 13 Hlasů

Apple

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11129 odpovědí na toto téma

#11121 Rybiz

Rybiz

Trubadur

• Member_50
  • 792 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 14.květen.2019 - 14:34

Dekuju!

Work. Play. Win. Repeat.

#11122 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)

Publikováno 14.květen.2019 - 14:55

A nejsou už náhodou změny AppleID pro nákupy v iOS delší dobu zdola omezené na 1x za 6 měsíců?

V tomhle ohledu bývalo vždycky praktičtější změnit zemi v desktopových iTunes, lokálně stažené aplikace pak byly pro dané nákupní AppleID při instalaci po drátě k dispozici nafurt. Teda kromě vědomých naschválů ze strany Apple, viz odříznutí 32-bitových API v iOS 11 + následné vykastrování Appstore z desktopových iTunes (plně aktualizovaná korporátní verze je naštěstí stále k dispozici).

#11123 bubo.cz

bubo.cz

Učedník

• Member_50
  • 157 příspěvků(y)
  • Bydlí:Berounsko
  • Fanoušek značky:Seiko, Casio, Orient

Publikováno 14.květen.2019 - 17:29

Jo, nějaké časově omezení tam je. To ale přeci nehraje roli při zřízení alternativního Apple ID....

Jinak Tvé řešení je asi taky možné.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#11124 Mari

Mari

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 296 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 22.květen.2019 - 13:54

Teď jsem si otevřel na iP 6S aplikaci Knihy a přeplo se mi to nějakého tmavého režimu. Prostě podklad je černý. Já vím, že je to teď v módě, ale nedá se to nějak přepnout zpět?

#11125 pepanR

pepanR

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 55 příspěvků(y)
  • Bydlí:DC
  • Fanoušek značky:Seiko, Citizen

Publikováno 22.květen.2019 - 15:23

Otevři aplikaci Knihy na svém zařízení. Vyber co chceš číst. Klik na stránku( zobrazí se panel nabídek). Klepnina aA v pravém horním rohu a tam si vyber režim zobrazení.
Seiko : SBBN017 (Tuna), SBBN007 (Tuna), SBDN028 ( Golden Solar Tuna), H558-5009 (Arnie), H601-5480 (Arnold), 7548-700B (Pepsi) , 7c43-7010 (JDM model SSBT048), 5H26-7A19 (model SEC001 Pepsi), 5H26-7A10 (model SEC009 black), 7N36-7A10 (model SHC013 black), 7N36-7A00 ( model SHC018 gold)
Citizen : 8951 - černý cifr , 8951 - světlý cifr, 8951 - stříbrný cifr
Casio : DW 5600c , DW 5600e-1 (JDM Fox Fire)

#11126 Mari

Mari

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 296 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 22.květen.2019 - 17:03

Teď jsem to otevřel a podklad je zase světlý. Fakt to nechápu ...
Edit: tak teď jsem zjistil, že to reaguje na úroveň osvětlení. Když jste na světle, tak je světlý režim, když jste v šeru nebo potmě, tak je tmavý režim. Zajímavé ...

Tento příspěvek byl upraven od Mari: 22.květen.2019 - 17:08

#11127 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 8 605 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 22.květen.2019 - 19:38

Setri to baterku a oci. Ja kdyz muzu, tak mam cerne pozadi nastavene kde to jde. Vcetne pocitace...

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#11128 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 22:38

2AndyAaron: Dovolím si oponovat, na rozdíl od OLED v mobilu a jabkohodinkách (kde jde skutečně o šetření baterky) Ti na běžném LCD černé pozadí baterku ani oči nijak nešetří, spíš naopak: pro ostré vidění (s větší hloubkou ostrosti při stažených zorničkách) potřebuješ u inverzních textů větší jas než na světlém podkladu, o mizerném gamutu při jasu sníženém nemluvě. Hádej proč dřív slabozrací dědci účetní sedávali nad papírama pod co nejsilnější lampou a nebo u okna, s kšiltem aby je při čtení neoslňovalo přímé světlo?

accountant.jpg

Tmavá (ne černá!) UI schémata mají obecně smysl spíš pro video a určitý typ grafiky (např. fotky tmavých scén), tak aby zářící toolbary neodpoutávaly pozornost. Ale i tak máš v solidních aplikacích možnost přepínání schématu UI podle toho s jakým dokumentem a v jakých světelných podmínkách děláš, protože ladit titěrné fíčury v černých toolboxech u bíle zářící prezentace vydrží jen masochista. 

Co se týká "večerního čtení textů", u něj je kromě jasu důležitá i kontrola barevné teploty, tak aby modré světlo nepotlačovalo tvorbu melatoninu (biologické hodiny) a v době kdy máš podle cirkadiánního času usínat Tě zbytečně nerozpumpovávalo - viz (ne úplně dokonalá) ovocnářská fíčura Night Shift. To musim vědět - už mám zas půl tejdne převrácenej den a zejtra kvůli pitomkovi musím vstávat v 6:30, kurvadrát...   :crybaby:

Tento příspěvek byl upraven od Radek124: Včera, 22:40

#11129 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 8 605 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno Včera, 22:46

Je to hlavne o psychice

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#11130 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 322 příspěvků(y)

Publikováno Dnes, 09:42

Stará mě vzbudila už ve čtvrt, tj. psychicky na sračky... Nicméně potom co jsem na vlastní oči naznal co za arogantního nevzdělance je synátorova důchodkyně-zeměpisářka (a to se mi coby učiteli ekluje kecat ostatním do řemesla), spolu s morální převahou a ranním sluníčkem jsem nabyl zpět i ztracenou chuť do života...  :cool02: