Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Nazdar kolegové,

první co zde napíšu, je: nemám rád apple :lol2:

Ale moje dcera apple miluje. Je jí 11, zanedlouho má narozeniny a já začínám podléhat .....

A moje otázka pro vás informovanější. Vzhledem k četnosti ztrát čehokoliv u mé dcery, nehodlám dávat za mobil více než 6000,-

Má vůbec cenu kupovat 6s? Vydrží aspoň 2-3 roky morálně .... samozřejmě pokud vydrží fyzicky, ale to je jiná otázka.

Jestli se tu něco podobného už řešilo, tak se omlouvám, ale 559 applestránek nedám ..... nejsem masochista :)

Díky

Kup ji 6s.Pro jedenactilety decko ok mobil a ty dva tri roky bude v poho slouzit;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, chtěl bych zkusit Airpods hlavně do práce na telefonování. Akorát mi to prostě moc nedrží v uších, s tím jsem měl dycky problém. Máte tip na nějaké silikony na ně, které se ale vlezou do pouzdra a které by mi mohly pomoct?

 

Danke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, chtěl bych zkusit Airpods hlavně do práce na telefonování. Akorát mi to prostě moc nedrží v uších, s tím jsem měl dycky problém. Máte tip na nějaké silikony na ně, které se ale vlezou do pouzdra a které by mi mohly pomoct?

 

Danke

Pokud ti nesedí, tak se na ně vykašli, sraly by tě.

Já se s tím taky smíři,l že nezapadám do těch jejich 80% populace kterým sluchátka sedí.

Mohli by udělat něco podobného ve verzi on-ear, to bych bral

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti nesedí, tak se na ně vykašli, sraly by tě.

Já se s tím taky smíři,l že nezapadám do těch jejich 80% populace kterým sluchátka sedí.

Mohli by udělat něco podobného ve verzi on-ear, to bych bral

Já to chci fakt jenom do kanclu na telefonování. Hudbu si pustím normálně z repraků. Nebaví mě pořad držet telefon v ruce a když je na hlasito, slyší druhá strana, že mlátím do klávesnice, protože mě to moc nezajímá :)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořiď tišší klávesnici, posuň mikrofon hlasitého poslechu dál - a nebo si za pár kaček pořiď drátovou klasiku s 5-metrovou prodlužkou (tj. u Tebe tak na 2 kroky)  :headset:

 

...Ti radí kovářova kobyla: přidokovanej a zavřenej MBP mám přes metr daleko (takže nejde použít) a kvůli muzeální USB webkameře mi FaceTime v třetině případů padal s timeoutem - no a DP na pravé straně jinak skvělého 32" 4k monitoru produkuje takové rušení, že Bluetooth repráček v jeho blízkosti (tj. před hubou ale dál od klávesnice) mívá výpadky spojení  :grrr:

Over the Ear sluchátka s aktivní kompenzací vnějšího hluku (Bose QC35) mám a jsou doslova boží - jenže právě kvůli až neskutečné účinnosti odfiltrování okolí bych si je do kanclu určitě vzít netroufal. I doma už se mi párkrát stalo že jsem manželku a nebo dceru u počítače zaregistroval teprv když mi poklepaly na rameno, což vzhledem k velké a z dálky čitelné obrazovce může být za určitých okolností i životu nebezpečné...  :headphone:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chci fakt jenom do kanclu na telefonování. Hudbu si pustím normálně z repraků. Nebaví mě pořad držet telefon v ruce a když je na hlasito, slyší druhá strana, že mlátím do klávesnice, protože mě to moc nezajímá :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Mute. U nas povinnost pri telekonferencich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nikdy nic v uchu nedrželo. Tohle funguke uplne perfektně, ale musíš to sundavat, nic navíc do krabičky nezavřeš.

US $0.26 11? Off | New for Apple AirPods Replacement Soft Silicone Antislip Ear Cover Hook bluetooth Earphone Earbuds Tips Earphone Case protector

https://s.click.aliexpress.com/e/2WVZ03pph

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom do kanclu na telefonování mi teda přijde zbytečný vyhazovat tolik peněz za airpods.

 

Já koupil do auta tohle https://www.alza.cz/plantronics-explorer-110-cerny-d4488189.htm a jsem s tím maximálně spokojený. Talk time to má 7 hodin a dobiju to jednou za měsíc s tou frekvenci používání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořiď tišší klávesnici, posuň mikrofon hlasitého poslechu dál - a nebo si za pár kaček pořiď drátovou klasiku s 5-metrovou prodlužkou (tj. u Tebe tak na 2 kroky)  :headset:

 

...Ti radí kovářova kobyla: přidokovanej a zavřenej MBP mám přes metr daleko (takže nejde použít) a kvůli muzeální USB webkameře mi FaceTime v třetině případů padal s timeoutem - no a DP na pravé straně jinak skvělého 32" 4k monitoru produkuje takové rušení, že Bluetooth repráček v jeho blízkosti (tj. před hubou ale dál od klávesnice) mívá výpadky spojení  :grrr:

Over the Ear sluchátka s aktivní kompenzací vnějšího hluku (Bose QC35) mám a jsou doslova boží - jenže právě kvůli až neskutečné účinnosti odfiltrování okolí bych si je do kanclu určitě vzít netroufal. I doma už se mi párkrát stalo že jsem manželku a nebo dceru u počítače zaregistroval teprv když mi poklepaly na rameno, což vzhledem k velké a z dálky čitelné obrazovce může být za určitých okolností i životu nebezpečné...  :headphone:

No uvidíme, to co jsem našel v odkazu dole asi objednám a uvidíme jak to dopadne. Jinak to skončí tvým řešením, i když občas je fajn mít to jenom v uchu, nikdy nevíš kdo poslouchá :)

Over the Ear je nesmysl na tohle, to už vím taky. Mám Sony WH-1000XM2 a nemají chybu. Ale to bych ani nevěděl, že někdo klepe, vstoupí nebo mluví. Koupil jsem si je na doma na poslouchání hudby, když ostatní ještě nespí a je to bomba. Nelituju jediné ze skoro jedenácti tisíc korun :) A v letadle a občas i v autobusu (náš tým zatím na zápasy letadlem nelítá, jinak bych do toho nikdy nevlezl) jsou geniální úplně. Tam není ani potřeba nic poslouchat, prostě si jenom odfiltruješ hluk a spíš. Pokud se ti tam vlezou nohy že :D

 

Mute. U nas povinnost pri telekonferencich.

U telca samozřjemě, ale volám často i bez obecenstva a když se to protáhne nechci prostě držet telefon v ruce.

 

Taky mi nikdy nic v uchu nedrželo. Tohle funguke uplne perfektně, ale musíš to sundavat, nic navíc do krabičky nezavřeš.

US $0.26 11? Off | New for Apple AirPods Replacement Soft Silicone Antislip Ear Cover Hook bluetooth Earphone Earbuds Tips Earphone Case protector

https://s.click.aliexpress.com/e/2WVZ03pph

Jo to je v pohodě, jenom blbý, když to chceš přenášet, měl bych strach, že jedno sluchátko ztratím. V tom pouzdru by to bylo bezpečnější. Díval jsem se na tohle, mohlo by mi to vyřešit můj problém (pokud to aspoň trochu zvětší objem toho sluchátka a nebo to aspoň bude líp držet) Asi to objednám a vyzkouším doma u manželky na jejich Airpodech.

https://www.amazon.com/JNSA-AirPods-Earbuds-Eartips-Silicone/dp/B07GZGPV62

 

Jenom do kanclu na telefonování mi teda přijde zbytečný vyhazovat tolik peněz za airpods.

 

Já koupil do auta tohle https://www.alza.cz/plantronics-explorer-110-cerny-d4488189.htm a jsem s tím maximálně spokojený. Talk time to má 7 hodin a dobiju to jednou za měsíc s tou frekvenci používání.

Do kanclu bude primární účel, ale samozřejmě bych to vzal i jinam. I když na cesty mám výše popisované řešení a na sport mám už Jaybird X3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodl jsem se, ze zkusim prejit ze psani poznamek na papir v Zapisnicich na na GoodNotes v iPadu. Stejne ho s sebou furt taham.

A argument, ze co si pisu rukou/perem, to si lepe zapamatuji a vic o tom premyslym take obstoji :-)

Poradte, prosim, vhodny stylus v rozumnem pomeru cena/vykon. Vubec se v tom neorientuji.

Predesilam, ze urcite nebudu malovat, pouzivat grafiku, atd. Jen psat. Mam iPad seste generace.

Moc dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle už jsem řešil x-krát, a zatim nevyřešil. Nejni to tak easy, jak se zdá.

 

Nejdřív jsem šel cestou low-cost (500kč). Univerzální pero z Aliex.

Úchop dobrý. Odezva nízká a tak jakýkoliv komfort běžného psaní je mimo.

Na občasné malování prcků asi gut, na cokoliv jiného no-go cesta.

 

post-37766-0-80596200-1561022180_thumb.jpeg

 

Pak jsem vzal polo-profi řešení (1500kč). Wacom Intuos Creative Stylus 2.

Úchop už cosi méně user-friendly. Odezva lepší, ale pořád na hony vzdáleno pocitu běžného psaní.

Je znát, že je to primárně dělané na grafické potřeby. Tudíž opět no-go cesta.

 

post-37766-0-71366000-1561022187_thumb.jpeg

 

Vyzkoušeno na vícero hardware ? iPad Mini 4 (ten zas taham já všade), iPad Air 2, android tablet Chuwi a Samsung.

 

Nakonec jsem se vrátil k osvědčenému diáři na poznámky z porad/eventů a k tomu multiplatformní Wunderlist jako následné to-do.

 

Co jsem ještě chvilku zvažoval, je reMarkable. Ale zatim jsem se nedostal přes cenu 13 litrů.

https://remarkable.com/

 

A nakonec jsem zatim ani nezkoušel kombo iPad Pro a Pencil, které na tom bude zas dál z pohledu odezvy, ale opět je to dost lowe na to, abych do toho šel ?jen kvůli psaní poznámek?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...