Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Tak já to na SIII reálně pozoroval. Po čtení např. Chronomagu tam byly rámečky a ta struktura nebo jak to říct. I když se to po vypnutí nějak zmátořilo, na šedivé barve jsem viděl takové duchy. Pokud byl na displeji různorodý obsah, tak ne. O liště s hodinama a signálem ani nemluvím. Léta jsem nic stabilně nehrál, teď mě baví SimCity, ale prostě nejsem ochoten akceptovat, že občas jezdím i podle navigace a brát to jako neadekvátní použití v případě delších cest. Vzhledem k tomu co je za alibistickou zmínku v manuálu. To je krok zpět. Jasně, druhá možnost je nebýt detailista a neřešit duchy na displeji, ale to teď taky nemusim když jsem novej telefon pustil z hlavy.

To je jedno, druhej problém s touhle technologií je podání barev, takže já prostě čekám a nebo koupím odněkud zapomenutou G6 do zásoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamaci zamítnou, je to vlastnost technologie. Co se navigace týče, tak si stačí stáhnout jas.

Je to vlastnost technologie, nicméně ofic. servis Samsungu je v tomhle velmi vstřícný, a pokud dostanou zařízení typu S9 v dobrém stavu, tak to mění zadarmo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze je doma,note10+,po s7edge je to iny level som spokojny aj retenčne ponuklo dobru cenu,svižny mobil s krasnym displayom,foti dobre,nemam mu co zatial vytknut,baterka drzi cely den,nabije sa za hoďku z nuly,celkova spokojnost...

Tak rýchle dobitie je pomocou nabíjačky v balení? alebo si dokupoval tú výkonejšiu ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už delší dobu jsem vybíral mobil, spíš preventivně, protože můj LG G6 už jsem měl 3 roky a furt fungoval. Předtím jsem měl revoluční LG G2, který zamíchal mobilním trhem, další modely LG už takovými trháky nebyly ale rozhodně patří mezi špičkové modely a můj LG G6 ne a ne morálně ani mechanicky zestárnout. Až do nedávné motodovolené do Rumunska, Moldávie a na Ukrajinu. Na telefonu mám vždy odolný kryt zad, vystupující snad 3 mm nad úroveň skla displeje a to celé jsem nosil v neoprenovém pouzdru. Když mi na Ukrajině mobil upadl asi ze 40 cm naplocho na plochu asfaltového parkoviště, našel si jediný ostrý a dostatečně vystouplý hrot široko daleko, který udělal díru do neoprenového pouzdra, zapíchl se do displeje a udělal mi z něj pavouka s mnoha nohama. Telefon sice fungoval, ale kdoví jak dlouho by to vydržel a tak když jsem po 2 týdnech přijel do práce, čekal mne tam nový - Huawei P30 Pro. Teď ho mám něco přes týden a první dojmy? Nikdy se mi nelíbily po stranách zaoblené displeje, ani teď je nebudu vychvalovat, ale dá se na to zvyknout. Hned jsem koupil 2 druhy origo flipových pouzder s ochranou displeje, obě perfektně sedí a podporují automatické zamykání a odemykání, což je skvělé, pokud mobil nemá zamykání dvojím poklepem na displej jako LG G6 a zbývá jen HW tlačítko (zkoušel jsem i různé SW aplikace, ale žádná mi nevyhovovala). Přiložená nabíječka je extrémně rychlá, z nuly na 100% asi za hoďku je super, teď budu dokupovat ještě originál bezdrátovou nabíječku a na cesty bezdrátovou powerbanku. Displej je myslím výtečný, kontrastní, přirozené barvy, žádný kýč ale ani žádná mdlá patlanina. Kvalitní displej se ale asi u mobilu za 20 tisích očekává. Displej jde až do krajů mobilu, nahoře a dole kousíček zbývá, ale opravdu málo, zasahování čočky čelního foťáku do displeje není vůbec rušivé. Za lídra ve třídě androidích TOP mobilů považuji Samsung Galaxy S10 nebo co je to teď za model, měl jsem možnost oba telefony srovnat a rozdíly v displeji, zpracování, rychnosti či focení jsou minimální, spíš je to o osobních  preferencích a pocitech, aspoň takový z toho mám pocit já:-). Foťák Huawei je super, jeho několik snímačů a objektivů s různými ohniskovými vzdálenostmi nemá chybu, i když jsem kdysi myšlenkou vícefoťákových mobilů opovrhoval. Takhle mám k dispozici širokoúhlý objektiv, pak "přirozený", jeden s 5x optickým zoomem a poslední s 10x optickým zoomem. Ten 10x už je na stativ nebo pevnou opěru, v ruce se to nedá udržet bez roztřesení, ale je to fakt super. Se stoupajícím zoomem, byť optickým, ale klesá kvalita obrazu, protože na snímač jde méně světla, ale foťák umožňuje i manuální nastavení a stejně se to dělá u velkých foťáků. A nesmíme zapomenout, že furt je to "jen" mobil a já fakt nestačím zírat, kam se foťáky v mobilech za pár let posunuly. Musím ale zdůraznit, že kvalita je proti zrcadlovkám i profikompaktům stále mizerná a srovnávají to jen laici. Při zvětšení je na vzdálenějších objektech vidět rozpatlanost a velké výřezy moc dělat nejdou. To ale ani u Samsungu nebo jiných fotomobilů. Je fuk, že mobilní objektivy se pyšní světelností srovnatelnou se špičkovými objektivy zrcadlovek, je to jen číslo vycházející z rozměrů a vzdáleností, světlo prostě prochází několikamilimetrovým prostorem a dopadá na pidisnímač, který s tím nic neudělá, o vše se musí postarat software a ten než bude umět domalovat a prokreslit jednotlivé listy na vzdálených stromech, to ještě dost vody uplyne. Ale jinak je ten foťák bomba a opakuju, fakt zírám nad pokrokem v téhle oblasti. Huawei P30 Pro je děsně rychlej, výkon mu nechybí, já mám vnitřní paměť 128 Gb rozšiřitelnou o paměťovou kartu, takže ani paměť nemá šanci někdy dojít. Já sice dost koukám na Facebook, večer občas Youtube, hudba, fotím atd., ale jinak je pro mne telefon hlavně pracovní záležitost suplující i PC - maily, texty, tabulky, skenuju a posílám dokumenty, synchronizuji s Microsoft Outlook v PC v kanceláři atd. Pro mne je proto příjemná velká obrazovka, na které mohu pracovat s Excel tabulkami, dopisy atd. Uživatelské prostředí lze sice upravit, ale přece jen se pohybujeme v určitých limitech a někomu vyhovuje to a někomu něco jiného. Já byl zvyklý na LG, tohle je pro mne nové, prostředí Huawei je proti Samsungu dost kritizováno, to ale neumím posoudit a osobně myslím, že je to hodně o zvyku. Hodně mne překvapila výdrž, v provozu mého kancelářského druhu jsem na 3-4 dnech, i když dobíjím radši s rezervou po 2 dnech. Jinak ale nemohu Huawei P30 Pro hodnotit, týden je fakt málo a ani já ho ještě nemám "v ruce". Máte ho tu někdo a jak to vidíte vy?   

post-3283-0-26737200-1568709418_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo jaký používáte k té note 10+ obal, co dex, a jestli je něco, co vyloženě irituje?

Mám koupený origosamsung : https://www.mironet.cz/samsung-standing-cover-zadni-kryt-pro-samsung-galaxy-note-10-stribrna+dp407061/

 

Jsem s ním spokojen, bezdrátové nabíjení funguje v pohodě.

Upraveno uživatelem Carllos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lion - já si nedávno kvůli chytrým hodinkám stáhl navigaci HERE WeGo, ta je jak ve verzi pro hodinky, tak pro mobil a spolupracují spolu. Mobilní verze je ale samostatná a funguje jak online, tak offline, tj. lze si stáhnout mapy a ty pak využívat. Zatím se mi ta navigace pro mé potřeby jeví jako dost dobrá, ale se Sygic to neumím srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, takhle pro manželku, S10e, nebo iPhone XR? Foťáky (to je důležitý) asi srovnatelný, Samsung o něco levnější, doteď používala Android. Na druhou stranu já mám toho ajfouna a je dobrej. Oboje by mělo bejt fajn, teď mi jde o to, jestli je vyloženě nějakej parametr, kde ten Samsung na afjoun ztrácí. Uživatelský prostředí teď neřešme. Velikost je dobrá, větší netřeba. 

 Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...