Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Já jen přidám aktuální zkušenost - na honor 10 jsem koupil cca před rokem pouzdro Spigen, a bylo perfektní, fakt vymakané. Obyčejný zadní silikon, co se na tom dá zkazit, že? No a koupil jsem nedávno Spigen na Pocophone, a skoro se nedaly mačkat tlačítka, jak to šlo ztuha. Přitom to pouzdro nebylo nějak tvrdé, jen to soudruzi v číně nějak špatně spočítali. Tak jsem to šel vrátit do alzy, předvedl jsem to na mobilu, vyzkoušel jiné kusy i barvy a dělalo to taky, peníze zpátky.. Takže od té chvíle už gumu vždycky předem vyzkouším, jestli sedí se vším všudy  :)

 

edit: můžu ale doporučit z vlastní zkušenosti silikonové kryty Kisswill, ty jsou super.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mel moznost si vecer pekne vedle sebe provnat mnou koupeny Galaxy S10E a iPhone 11. Jsem rad, ze jsem koupil jak jsem koupil. Jak jsem psal vyse, neresim systemy, oboje je pro mne ok. Ale za cenu o 5tis vyssi ma iPhone horsi displej (kvalitativne i plochou), coz je fakt skoda. Zpracovani je podobne a potencialni rozdily se stejne smaznou aplikaci pouzdra. Vykonove spis zalezi, jak se to osvedci v case, ale S10E ma techniku topmodelu S10, takze by to melo byt ok.

Fotaky pusobily taky srovnatelne.

Opravdu nevim, co bych za celkem markatni narust ceny dostal u te 11. 11Pro je jina, ale cenove je to dalsi, jeste vetsi skok a nechali si tu trosku ujet vlak s predni stranou.

Nechci flame, jen me dojmy a nazory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nezpochybňuji tvůj závěr, on je celkem logicky. Jen se mi vybavila jedna dávná zkušenost s telefonem, která mi připomenula, že nejde jen o základní funkce telefonu, ale i milion drobností, které člověk v obchodě nezkusí. Tenkrát 6 mě to přesvědčilo, že Galaxy SIII není pro mě a to ne na úkor iPhone.

Tenkrát mi vadilo, že jeden z nejrychlejších mobilů na trhu potřebuje 1-2 sekundy na to, aby po zmacknutí tlačítka rozsvítil displej. Takhle to vypadá, jako puntičkaření, ale když ho potřebuju rozsvítit 100x za den...

Spotreba energie za noc okolo 15-20% a to i po resetu.

Nešlo vyhledávat kontakty bez diakritiky, pokud jí v seznamu mají.

Nešlo se připojit na wifi někde v restauracích, ale opravdu jen s tímhle telefonem. Víc už si snad radši nepamatuju. Jo ještě že při navigaci v autě mi to bralo z baterky víc, než jsem stihl nabíjet a stejný adaptér předtím i potom jiné telefony stíhal.

Tak se bojím, že se mi po letech řada S10 celkem líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nezpochybňuji tvůj závěr, on je celkem logicky. Jen se mi vybavila jedna dávná zkušenost s telefonem, která mi připomenula, že nejde jen o základní funkce telefonu, ale i milion drobností, které člověk v obchodě nezkusí. Tenkrát 6 mě to přesvědčilo, že Galaxy SIII není pro mě a to ne na úkor iPhone.

Tenkrát mi vadilo, že jeden z nejrychlejších mobilů na trhu potřebuje 1-2 sekundy na to, aby po zmacknutí tlačítka rozsvítil displej. Takhle to vypadá, jako puntičkaření, ale když ho potřebuju rozsvítit 100x za den...

Spotreba energie za noc okolo 15-20% a to i po resetu.

Nešlo vyhledávat kontakty bez diakritiky, pokud jí v seznamu mají.

Nešlo se připojit na wifi někde v restauracích, ale opravdu jen s tímhle telefonem. Víc už si snad radši nepamatuju. Jo ještě že při navigaci v autě mi to bralo z baterky víc, než jsem stihl nabíjet a stejný adaptér předtím i potom jiné telefony stíhal.

Tak se bojím, že se mi po letech řada S10 celkem líbí.

Jasne, souhlasim. A uznavam, ze prime a dlouhodobe porovnani samozrejme nemam. Nicmene tyden s S10 zatim funguje skvele a prozatim nenachazim body, kde by mi muj druhy tel. iPhone 6 (samozrejme jde spise o porovnani systemu, generacne jsou telefony jinde) vyhovoval lepe. Pravdou ale je, ze jsem pomerne nenarocnej uzivatel, nejsem sberatel appek a z telefonu nevytezuju maximum.

 

Co mi u androidu chybi, ale s tim jsem do toho sel, je prozatim absentujici podpora Android auto. Na tohle iPhone vyuzivam, Apple carplay je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nezpochybňuji tvůj závěr, on je celkem logicky. Jen se mi vybavila jedna dávná zkušenost s telefonem

Tenhle přístup je střelba do vlastní nohy, a bohužel ho provozuje 99% spotřebitelů. Nemyslím to zle, ale doba se hnula... Taky jsem měl šílené Sony Ericssony, HTC s win, za 15 a víc tis. (tj. za víc, než iphony v dnešních cenách), a mohl bych vzpomínat podobně.

S mobilními telefony pracuji denně, a z vlastní zkušenosti všem vždy doporučuji, ať zapomenou na vzpomínky (taky přece neřešíme 20 let staré Pentium II, když kupujeme nové PC), ujasní si, co od toho chcou, a v dnešní době není problém zjistit, jak si ten který telefon stojí. 

Zdroje v angličtině jsou taky bohaté, a když si člověk dá trochu práci, tak zjistí i tady ty detaily z běžného provozu.

Osobně mi Samsung není sympatický z mnoha důvodů, nicméně, S11 zase důkladně prozkoumám, ať se nestřelím do té vlastní nohy :-D.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to asi vypadalo, že jsem se zasekl na SIII a trucuju. Já bych to i zkusil, nejde o život, ale právě že fórum jsem četl a mimo vypalování displeje, které přes sedm dalších generací od SIII přetrvává, lidé si stěžují i na mnou zmíněnou výdrž. A bohužel i náznaky dalších fines z minulosti. Asi je pryč praskající rámeček, protože už není plastový, jen nevím jestli to není málo vzhledem k novému modelu každý rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nepochopil.. spíš jsem to bral jako "Samsung mi už do baráku nesmí". 

Vypalování a degradace displeje je aktuálně spíš okrajový jev, týká se všech amoledů, ale pokud člověk pošle telefon za 2 roky do důchodu, je to v pohodě. 

Výdrž je u S10 strašná, a proto bych do toho taky nešel... Pořád doufám, že Samsung začne odlehčovat nadstavbu, zejména z pohledu plynulosti mají co dohánět.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja asi nejsem relevantni zdroj na feedback. U te S10E, kterou jsem poridil, take uvadeji baterku jako minus, aneb horko tezko jeden den. Nevim, rano jsem vytahl pred sedmou z nabijecky, bude pul dvanacty a ja mam 41%. Po dni, kde byly hovory, casty psani zprav, socky, par videi, chronomag.. zkratka za mne v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nešlo se připojit na wifi někde v restauracích, ale opravdu jen s tímhle telefonem.

 

Některé věci se zcela nepochopitelně táhnou s některými značkami i po letech, kdy se změní hardware, operační systém i ostatní software. Ten původní problémový telefon je prakticky úplně jiná věc, než nový model, ale problém zůstává. Znám to od Samsungu, kdy s S4 jsem měl problém připojit se na nějaké wifi - zaboha si nemůžu vzpomenout na tu hlášku, co mi to psalo, ale prostě to nešlo. Ostatní telefony to daly levou zadní, Samsung si ani neškrtnul. Jedna z těch nepřipojitelných wifi byla (a stále je) zrovna u mě doma. Návštěva s S6 se taky nepřipojila, manželce jsem koupil A3 2017 kvůli velikosti, taky se nepřipojil, prostě záhada. Když jsem pátral na netu, tak polovina uživatelů přísahala, že žádný problém nemá, druhá polovina se chlubila, že měli stejný problém, že to reklamovali a bylo to opraveno, nebo dostali jiný telefon, který to už nedělal. To ve mě vypěstovalo takovou averzi k samsungu, že všechny jejich telefony dodnes obcházím obloukem.

 

Samozřejmě je asi problém v mé wifi, ze samsungu mi tehdy dokonce napsali, co a jak musí a nesmí být nastaveno v routeru (snad něco o střídavé frekvenci?), fór je v tom, že když se někde na zeměkouli potřebuju připojit a nepůjde to, těžko tam budu měnit nastavení vysílače.

 

Připomíná mi to hru GTA. Když vyšel třetí díl, konečně v 3D, trpěl tím, že když jste nasedli do nějakého auta, začala se ta stejná auta najednou hodně často objevovat kolem vás, jen třeba v jiných barvách. Pak vyšlo napříč platformami Vice City, Liberty City, San Andreas, GTA4, GTA5, problém se popisoval na stovkách stránek, GTA5 má s GTA3 společný prakticky už jen název - ale ten bug je tam pořád. Ukradnete Baller a najednou kolem začnou jezdit samé Ballery :) vsadím kilo, že v GTA6 to bude taky :)

 

Svou problémovou wifi si doma stále udržuju, jediná značka, která nemá problém, je Huawei - ať už jede na SnapDragonu (Nova), nebo na Kirinech (P9, P10, P20, P30, Honor 10), připojí se hned a drží síť zuby nehty. Xiaomi (A1, A2, Note 7, Poco, MI9Tpro) si dělají co chtějí, někdy se pořád odpojují, někdy drží připojené týden a pak týden dělají, že síť neexistuje. Samsungu se bojím. Ale opravdu všechny telefony jedné značky se chovají naprosto shodně, Nova držela jak P30, Samsung S4 dělal to samé jako A3, Xiaomi A1 padal stejně jako Note7. Mohl by mi to někdo vysvětlit? (Stosi?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos mi neudělal radost, ale bohužel to potvrzuje můj pocit, co jsem měl po přečtení diskuze o těch S10.

 

Nevím proč je to tak jak píšeš, ale po frustraci z SIII jsem tehdy šel do Nexus 4 (LG hardware) po něm Nexus 5 (LG hw) a pak po přechodu google k Huawei jsem pokračoval v LG modelem V10 a nyní mám opět k plné spokojenosti LG G6. Také měli podle ohlasů své chyby, ale mě se každá vyhla. Teď bych tak nějak šel do G8, ale nechci amoled, výřez a hlavně není kde na telefon kouknout živě, protože značková prodejna LG má na místě, kde jsem kupoval G6 nějaké bluetooth repráky a dekorace v podobě pixel s barvami. Signál, že telefony odepsali, alespoň u nás. Tak nevím, snad G6 pojede ještě chvíli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T1000: To je marný. Já se ho nějak nenásilně snažím zkouknout na krámě, protože asi nedám ten displej.

Oled ani výřez mi nevadí, ale taky se chystám to omrknout naživo :) V mobilech se moc nevyznám, ale za 10k se mi to zdá v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo plnohodnotný Pixel 3, bude teď za $499, takže jen o trochu dražší než 3a...Ale samo hlavně v US takže spíš jen kdo má možnost si ho nějak dopravit.

 

Uvidíme co Pixel 4 tento týden, já zatím jedu druhý rok na Pixel 2 a spokojenost, foťák opravdu dobrý, z našeho srovnání doma lepší než iphone X který jsme kupovali nastejno, hlavně co se týká portrétů a nočních fotek. Příroda a obecné fotky velký rozdíl není a iphone má zoom,takže tam vede.

 

Android 10 se mi zdá že konečně na Pixelu zlepšil memory management, do teď mi Pixel dost často i ty nejčastěji používané aplikace přes noc třeba vyhodil z paměti, přestože jsem u těch konkrétních aplikací měl vypnoutou optimalizaci kvůli šetření baterky. S android 10 mi přijde že konečně nechá aplikaci v paměti. Plus Pixel 4 snad konečně bude mít 6GB RAM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...