Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Četl jsem pár porovnání lidí co si koupili HD2 a po pár dnech až měsíci se toho zbavili. iPhone má podle většiny lidí, kteří s ním přišli do styku, nejlepší internetový prohlížeč, respektove, jeho ovládání je skvělé. Používal jsem Windows mobile dlouhá léta (HTC), ale nikdy jsem nenašel cestu s nimi k internetu. S iPhonem se mi ani nechce otevírat notebook. Nejsem žádný fanatický uživatel Apple, ale hodnotím to pouze z uživatelské stránky. Můj syn je zatvrzelý windowsář a když ode mě po letech používání HTC dostal iPhone, po 2 měsících přišel se sklopenou hlavou a řekl, že netušil, že iPhone je tak dobrý na běžné používání a že naletěl kamarádům a jejich řečech o nepoužitelné cihle. Každý má možnost výběru a já po dvou letech musím říci, že Windows pouze kopíruje nesmírně přijemné prostředí iPhone a snaží se to vylepšit hromadou funkcí a HW možnostmi, které běžný uživatel nepotřebuje. Souhlasím s tím, že když někdo potřebuje přes mobil ovládat firemní servery, programovat ve vlaku v C++ nebo dálkově spravovat všechny mobilní telefony ve firmě, zvolí Windows, chápu to a rozumím tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam podobne pocity ako Josef01, ale v suvislosti so symbianom... Dlhe roky som pouzival symbian /N73,N80,N95,5800XM/ a stale som sa branil iPhonu,ako nepouzitelnej veci, ktora nedoakze posielat MMS a nema bluetooth. No po dlhom premyslani a porovnavanie pre a proti som sa rozhodol,ze to risknem a nasiel som par tyzdnov stary telefon za velmi slusnu cenu,aj ked len 16GB ale 3Gs. Po par tyzdnoch ma tento "telefon" kompletne ocaril. Stale vsak obcasne,velmi obcasne :D vyuzivam 5800XM ci N95, no praca s iPhonom je neporovnatelna... Ako bezny uzivatel vyuzivam v podstate dost funkcii, teda mail,kalendar, rozne internetove aplikacie, internet, a samozrejme telefonovanie,spravy a pod. Praca oproti symbianu je ovela pohodlnejsia,rychlejsia, system je stabilny, nemozem si ho vynachvalit... A nemam a ani neplanujem JB, kupujem si aplikacie z appstore... Pri cenovej politike tohot obchodu su ceny skutocne prijatelne, od tych 80centov po 4-5? za bezne aplikacie /navi a pod samozrejme v rozmedzi 50-70?/... Obrovkse mnozstvo aplikacii je vsak aj bezplatnych. Celkove mnozstvo aplikacii na Appstore je v radoch niekolkych desiatok tisic, takze clovek si vyberie,jedinym problemom je neprehladnost takeho kvanta. Takze pre mna je vyber iPhonu nie len imidzova zalezitost,ale aj zalezitost funkcnosti,efektivity a pohodlnosti prace s nim a mnozstvo zabavy ktorej vam ponuka aj po praci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozadavky:

- telefonovani (dobra orientace v kontaktech)

- snadne psani sms

- co nejmensi velikost telefonu (nosim jej v ruce ci po kapsach - nesnasim ruzne tasticky na kalhoty, apod.)

- co nejvetsi a uzivatelky prijemny displej (nutne potrebuju mobilni internet)

 

Tak za mě by to byla Nokia E66.Telefonování,snadné psaní,velikost OK.Displej 2.4" myslím že dostačující.Měl jsem dva founy dotykáče taky jsem chtěl velký displej a po zkušnostech už ne.Foun neustále zapatlaný,při psaní sms jsem používal obě tlapky,žrout baterie.Na oko jsou telefony(dotykáče,velký displej) pěkné pravda,každý hned čučí,ale podle mě dost neprakticke.A ještě bych dodal že v těchto telefonech je tolik serepetiček které možná ani nevyužiješ.

 

Doporučil bych něco z Nokia E řady(manažér) kvalitnější zpracování a materiál. :headset:

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mě by to byla Nokia E66.Telefonování,snadné psaní,velikost OK.Displej 2.4" myslím že dostačující.Měl jsem dva founy dotykáče taky jsem chtěl velký displej a po zkušnostech už ne.Foun neustále zapatlaný,při psaní sms jsem používal obě tlapky,žrout baterie.Na oko jsou telefony(dotykáče,velký displej) pěkné pravda,každý hned čučí,ale podle mě dost neprakticke.A ještě bych dodal že v těchto telefonech je tolik serepetiček které možná ani nevyužiješ.

- Měl jsem dva founy dotykáče taky jsem chtěl velký displej a po zkušnostech už ne - Proc?

- při psaní sms jsem používal obě tlapky - Pisu jednou a pisu mnohem rychleji nez na cemkoliv s klavesnici mimo N9300/N9300i

- žrout baterie - to jsou tyhle "jednodussi" symbiany taky, krome E52 jsem vsechny Symbiany nabijel minimalne jednou denne (N95, N85, N73, N70, E51, E50 - ta vlastne nekdy vydrzela i dva dny, atd) Je fakt ze u tech Nokii muze byt plus ze jsem mel doma vzdycky pohazenych cca 5-10 nahradnich baterii takze jsem je obcas hodil do kabatu a bylo na 2-3 dny vystarano, jen to dobijeni byl opruz.. Na iPhone je mozne koupit externi baterii ktera dobije telefon za cenu 100-200 Kc a je mozne ji primo kabelem k telefonu kdykoliv dobit = (+)

- ale podle mě dost neprakticke - Proc?

- v těchto telefonech je tolik serepetiček které možná ani nevyužiješ - to je v jakemkoliv symbianu taky, vybava v zakladu je +/- stejna

 

EDIT: Navic Baker jiz nekolikrat psal ze nechce to co ma = N6300, ale ze chce neco kde bude mit lepsi displej, to E66, E52 atp nejsou - ty maji presne to co nechce, serepeticky navic oproti zminene 6300..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používal jsem Windows mobile dlouhá léta (HTC), ale nikdy jsem nenašel cestu s nimi k internetu.

 

Fakta - anketa majitelů HD2: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/view...129&t=17027 - 86% z nich je spokojeno (a otázkou je, kolik z těch 14% jich telefon skutečně vlastní, anebo jen fanatičtí majitelé iPhone hlasují proti).

 

Windows Mobile jako systému hrozně škodí to, že se dělají telefony s 320x240 displejem 2.8" bez Sense, neovladatelné prstem a jen se starým IE 5.0, ale také špičkové HD2 s 800x480 4.3" LCD, 1GHz CPU a s Operou 9.70 a HTC Sense. Někdo si pak koupí "Touch" či "Touch 3D", což je hrůza, a pak je i "Touch HD" nebo "Touch HD2" špatný.

 

Marketingově je lepší mít jeden slušný telefon (3.5" 320x480, Safari - Webkit) než padesát mizerných, 20 slušných a 2 špičkové (4.3" 480x800, Opera Mobile, Opera Mini, Webkit, Firefox, IE6, plus Flash) protože spousta lidí poté toto nerozlišuje.

 

A to je asi hlavní důvod, proč pro Windows Phone 7 budou určené dost striktní požadavky na HW zařízení, aby to ta mizerná sekce nekazila té špičkové ;)

 

Jinak takto vypadá Chronomag na HD2 v Opeře 9.70 (pro zoom samozřejmě funguje multitouch a s 1GHz CPU je vše rychlé):

chronomag.png

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem pár porovnání lidí co si koupili HD2 a po pár dnech až měsíci se toho zbavili. iPhone má podle většiny lidí, kteří s ním přišli do styku, nejlepší internetový prohlížeč, respektove, jeho ovládání je skvělé. Používal jsem Windows mobile dlouhá léta (HTC), ale nikdy jsem nenašel cestu s nimi k internetu.

No v komunite majitelu zarizeni s WIndows se pohybuji uz docela dlouho a vim zatim jen o 4 lidech, kteri se ho zbavili. Ale to bylo kvuli zvyku na rezistivni displej. Proste jim chybel stylus. Nejlepsi internetovy prohlizec? Tak soudis podle ceho, kdyz si na windows muzes nainstalovat a upravit prohlizec jaky chces? A nenasel cestu k internetu? Nechapu.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pan moderátor zareagoval,jako kdybych to tušil že od jisté doby se svezeš po všem co napíšu. :thumbsup_anim:

Ten tvůj příspěvek č.43 taky nic moc a nechávám tě v klidu.

Nevim proc bych to delal, spis me zajimaly odpovedi na otazky, kdyz mas zkusenosti ;) A promin, doporucovat jako reseni neco co bylo tazatelem jiz nekolikrat zamitnuto mi uplne logicke neprijde.. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc Safari není nic unikátního pro Apple. Právě naopak. Základem prohlížeče je vykreslovací jádro, v případě Safari je použit Webkit. Ten nevyvinul Apple, vznikl z linuxového KHTML a Apple (a řada dalších firem, včetně Google) do něj pouze přispívá. Použít jej může kdokoliv. WebKit je tak součástí doslova desítek produktů: https://trac.webkit.org/wiki/Applications%20using%20WebKit

 

A webKit prohlížeč existuje i pro WM ;) A je asi jasné, že s webkitem na 800x480 toho uvidím více než s webkitem na 320x480. Samotné Safari je pak pouze dost triviální obal nad Webkitem (ze všech prohlížečů má asi nejméně funkcí "navíc").

 

Jen tak pro zajímavost - toto je prohlížeč, který jsem si během 60 sekund udělal pro prohlížení webu hulan.cz: http://myego.cz/download/HulanBrowser.exe - základem je prostě jádro, v tomto případě se použije jádro IE. Stejně tak základem Safari je Webkit.

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak takto vypadá Chronomag na HD2 v Opeře 9.70 (pro zoom samozřejmě funguje multitouch a s 1GHz CPU je vše rychlé):

No jo, ale jak velké vychází při tomhle jedno písmeno fysicky? Písmeno s výškou pod n (resp. 0.n) mm stejně rozumně nepřečteš, byť by bylo třeba vytištěno v rozlišení 1200dpi.

 

Takže ve výsledku prostě musíš použít zoom a skončíš s plus minus stejným zobrazeným obsahem, jako u telefonu, který má LCD panel s rozlišením menším - jedinou výhodou bude o něco kvalitnější kresba písma, hlavně u kursivy.

 

Pro daný rozměr displaye existuje určitá hranice, za kterou nemá další zvyšování rozlišení (dpi resp. ppi) žádný význam. A velikost klasického LCD v telefonu prostě už moc zvyšovat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim proc bych to delal, spis me zajimaly odpovedi na otazky, kdyz mas zkusenosti ;) A promin, doporucovat jako reseni neco co bylo tazatelem jiz nekolikrat zamitnuto mi uplne logicke neprijde.. :thumbsup_anim:

 

Jestli umíš dobře číst tak nějaké zkušenosti jsem tam napsal,hned si na ně reagoval a jestli jsem doporučil špatně tak se ti moc omlouvám. :crying_anim: Ty jsi moderator TY máš pravdu tah hurá do iPhone.

Určitě tu jsou jiný bombardáci který dobře poradí líp než ty a já.

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co tam máš za ROM, ale myslím, že ta standardní zobrazí v horní liště buď hodiny anebo baterii, nikoliv ale oboje. Takže vypnutí zobrazení hodin zapne baterii. Existují i tweaks na zobrazení obojeho, viz http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=479

 

Třeba včetně % zobrazení:

baterie.png

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tym mam problem aj ja,ale podla mna sa to na zakladnu obrazovku neda nastavit. Cez menu nemusis preklikavat. V pravom hornom rohu staci kliknut na malu ikonku baterie a ukaze sa ti stav .

 

Ja tam nemam ani ikonu ty baterie - Mam tam zleva: Edge, silu signalu, cas, a roletku se spustenymi aplikacemi.....

Neco uz jsem stahnul tak to tam zkusim doinstalovat. Ja zvyklej na S60 s tim asi budu dost bojovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si troufneš (teoreticky) přijít o záruku a nainstalovat tam neoficiální ROM, může vypadat třeba takto:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569507

 

Instalace je triviální, prostě spustíš EXE soubor a počkáš...

 

Jinak ale pro podobnou diskuzi jsou lepší odborná WM fóra: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/index.php

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to třeba mne jako uživatele HTC, potažmo WM opravdu štve - proč není výrobce schopen dodat ROM stejně funkční jako "kuchtíci" na XDA??? Škoda, že když už "využívají" XDA a celou komunitu jako "neplacené beta-testery", tak proč výsledky jejich práce neposkytnout koncovým uživatelům?

 

Jo, používám Touch Pro 2, neb HW klávesnice je pro mne nutností a asi bych neměnil, byť mne už dnes "obtěžuje" zbytečné flashovaní / kde jsou ty časy, kdy jsem poprvé flashoval MDA se zatajeným dechem :-), pardón za špetku nostalgie - kdo nezažil nepochopí :-) / a zkoušení ukuchtěných ROM :-(.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...