Přejít na obsah

Solární napájení


Beladona

Doporučené příspěvky

 

Tak tomu, abych se přiznal, moc nevěřím...měj jsem spoustu rádiem řízených Casií a vždy popravdě hlásily, zda byly seřízeny nebo ne, ověřoval jsem si to zavoláním na číslo přesného času 14112. Možná jsi jen neměl nastavené automatické přepnutí na letní/zimní čas, takže hodinky se sice seřídily dle rádia, ale neprovedly změnu letního/zimního času, protože jsi to neměl nastavené.

On to nebyl jenom ten letní/zimní čas, pak jsem to zkoušel ještě opakovaně i jindy. Na displeji byl vždycky noční čas jak jsem psal výše (pokud to tedy nebyl jenom údaj o tom, v kolik hodin se hodinky pokusily o příjem), ale neukázaly (ne)úspěšnost toho příjmu. Pouze v případě, kdy jsem ručně aktivoval seřízení dle RC a nedošlo k příjmu, tak hodinky ukázaly Err.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Hlavně proto, že na plné nabití vydrží nejdéle. Tedy při srovnání s Casiem určitě a co mám zkušenost, tak i vůči Seiko. Navíc jsem vypozoroval, že pro nabíjení stačí u Citizenu menší intenzita světla, např. Casia jsem nikdy nebyl schopen nabít naplno u umělého osvětlení, zatímco Citizen v pohodě.

Moje zkušenost. Přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mám vintážní Seiko A156-5000 se solárním dobíjením. Nevíte někdo, jakou bych do nich měl dát baterii a hlavně kde ji sehnat?

Pasuje tam i obyčejná 391. Ale myslím, že by tam měla být dobíjecí (WSR265H nebo XR11630W). Ale ani na ebayi jsem ji nenašel.

Zajímavé je, že ty hodinky fungují i úplně bez baterie (jen na ten solární článek), pokud mají dostatek světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

U těchto starých solárních hodinek to podle mě fungovalo tak, že solár vlastně jen šetřil normální baterii, která ale nebyla dobijecí - nejsem si tím ale jistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Tak to jsem asi neměl pravdu, sorry, měl jsem nejdříve hledat a pak něco psát...tuto baterii ale asi už těžko seženeš, jedině se snad poohlédnout po nějaké náhradě stejných parametrů. Takovým barbarským, ale asi funkčním řešením by bylo odpojit solární článek a dát do hodinek obyč. baterii...jinak nevím, co jiného s tím dělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip. Ale 15 liber za baterku nedám. Jen mě udivuje, že má 2V. Standardní baterie mají 1,55V. Tak nevím, jestli nebude displej svítit slaběji. Ale to snad nebude tak kritický.

Asi tam dám normální baterii. Odpojit solární článek nebude vůbec problém. Je v hormím sklíčku a se zbytkem je propojen jen kontakty (viz obrázek). Tak bude stačit jen mezi kontakty vložit nevodivou vrstvu (třeba kousek fólie) a je to.

 

post-3282-0-54903000-1474307636_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...
  • po měsících...

]Kamarád mi přinesl solární hodinky DCF asi od Conráda. Po bližším zkoumání jsem zjistil, že baterie po nabití sluníčkem dlouho nevydrží a je stará 10 let.

Sehnal jsem novou nabíjecí baterii ML 2016 a vyměnil jsem ji i když stará baterie trochu ještě fungovala. zakže před otevřením hodinek tyto šly. Po výměně baterie už se hodinky nerozběhly - vteřinovka stojí. Dal jsem zpět starou baterii a je to to samé. Dělal jsem průmyslovou elektroniku takže o bateriích něco vím. Mám též manuál od hodinek a tam je výměna stručně popsaná - o nějakém startu vykrácením nějakých kontaktů ani zmínka. Klasických baterií jsem vyměnil mnoho, ale poprvé měním baterii v soláru.

Může někdo poradit co s tím? stará bat. má 2,8 V, nová též.

 

post-65377-0-02770100-1549211557_thumb.jpg

post-65377-0-91965600-1549211622_thumb.jpg

post-65377-0-55760000-1549212082_thumb.jpg

Upraveno uživatelem josef777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyresetovat AC kontaktem. To by mělo vteřinovku rozběhnout. Jinak ML2016 byly nepoměrně horší akumulátory než jsou další generace, jako třeba CTL1616, co jsou v těch GR-8900A. I po úplném vybití jdou nabít naplno, a to i několikrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyresetovat AC kontaktem. To by mělo vteřinovku rozběhnout. Jinak ML2016 byly nepoměrně horší akumulátory než jsou další generace, jako třeba CTL1616, co jsou v těch GR-8900A. I po úplném vybití jdou nabít naplno, a to i několikrát.

Prosím o sdělení jak najdu AC kontakt, žádné značení na strojku není.

Upraveno uživatelem josef777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám tento modul, tak nevím, kde ho má. Je to zapuštěný kontakt (na desce modulu) a na mřížce modulu je popsaný AC (all clear). A tento kontakt je třeba tak na 2 vteřiny propojit většinou s + kontaktem baterie.

Právě že na mřížce modulu žádný nápis není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...