Přejít na obsah

Solární napájení


Beladona

Doporučené příspěvky

U nekterych jsem provadel celkovy reset dlouhym podrzenim vsech tlacitek... - v manualu nic o tomto neni?

 

Ja mam problem jiny nejsem schopny dohledat co dat do Seiko M615. -uvedene uz tady. na foru. Oznaceni i SBJK001 .

Nasel jsem je jeste v Seiko museum na strance dost dole... a treba taky info zde...

Jsou v nich dva zdroje napeti, nevim zda oba nabijeci nebo jen jeden. 

Po osazeni vetsi 3V 1220 a mensi nejaka klasika 1.5V vse nabehlo , probehl i pokus o synchro a hned indikace? slabe batt. "Charge"

Bez manualu je to problem. V Seiko katalogu 98 jsou na strane 86...

V batterylist.pdf je jen ????  ..... sekundarni baterie.

V jinem zde  je na konci radku taky ???? viz.obr. , takze taky nic moc (CTL je nomiminal 2,3V - ML je 3V - MT je 1,5V) nejspis tedy i vekem ML1220?

post-46138-0-58387600-1549261607_thumb.png

Pokud neni vse jinak a ta 1220 je klasicka nenabijeci. S tim, ze by nabijeci byla ta mensi.

Jeste mne napada kam oficialne nasmerovat dotaz ohledne modelu batt. pro vymenu. ?

post-46138-0-38487100-1549261933_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Po výměně baterie už se hodinky nerozběhly - vteřinovka stojí. Dal jsem zpět starou baterii a je to to samé...

Triviální otázka: nechal jsi novou baterii v hodinkách a dal jsi hodinky např. na hodinu pod lampičku nebo na slunce, aby se baterie začala dobíjet? Nezmiňuješ se o tom. Mám ty samé, dobíjecí baterii jsem rovněž měnil a po výměně byly hodinky mrtvé, ale když jsem je dal na světlo, po určité době se začala baterie dobíjet, pak se zesynchronizovaly a od té době běží zcela bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy na LCD modulech bývá výjimečně i z horní strany, to tady asi nehrozí. Někdy bývá přístupný, resp. viditelný až částečně zboku modulu.

Máš pravdu a určitě i velkou zkušenost, po zkoumání byl opravdu přístup k AC z boku. Děkuji za podnětné návrhy. J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu a určitě i velkou zkušenost, po zkoumání byl opravdu přístup k AC z boku. Děkuji za podnětné návrhy. J.

Můžeš mi prosím poradit jak nastavit všechny ručičky v případě sejmutí ručiček z hřídelky hodinek? Musí být nějaké výchozí místo odkud začít.

Po výměně baterie se nenastavují správně hodiny - minuty a vteřiny jdou správně - nastavení časového pásma je též správné (Ber. Par...)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetšinou po výměně baterie tyhle hodinky (RC) nejdou. Jsou v režimu kalibrace ruček tak se nastavují ručky na 12 hodin(bud návod nebo system pokus omyl) a vyčkat na příjem signalu.. Takže si nemyslím že jsou vadné... 

Upraveno uživatelem DavidC3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetšinou po výměně baterie tyhle hodinky (RC) nejdou. Jsou v režimu kalibrace ruček tak se nastavují ručky na 12 hodin(bud návod nebo system pokus omyl) a vyčkat na příjem signalu.. Takže si nemyslím že jsou vadné... 

Ale po výměně baterie nedělají vůbec nic, už druhý den nesvítí displej a vteřinovka stojí. Musí se nějak nastartovat. Jednou se mi to povedlo nevím jak.

Po nastavení ukazovala hodinová ručka špatně, tak jsem s ní mírně hnul a v noci po seřízení ukazovali o 3 hod více - přesto, že časové pásmo bylo nastaveno správně. Asi jsem to rozhodil.

Znovu prosím někoho, kdo by je opravil a seřídil. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak hodinky jsou v provozu díky zlatým ručičkám Jiřího 9. Měly poškozené (ohnuté) hodinové kolo a různé jiné drobné defekty. Jsem rád, že mám v záloze machra, který zatím vyřešil všechny moje problémy s hodinkami. A považuji si za čest, že ho snad mohu nazvat i přítelem v rámci možností.

Jirko ještě jednou vřelý dík.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Google mně vyplivnul odkaz na tuhle stránku když jsem něco hledal o té  zázračné baterii CTL1616 :) Po 10 letech mně začíná odcházet. Ukazatel sice ukazuje Full, ale když zapnu podsvětlení hodinky spadnou do módu RECOV a přestane jet podsvětlení i pípání, čili baterie je po 10 letech mrtvá, dobití 2 dny přímém slunci nepomáhá.  (Casio PRG 100)

 

 

Zdravím,
náhodou jsem narazil na toto téma, tak chci jen upřesnit, jak to ve skutečnosti je se solárním napájením. Budu mluvit z vlastní zkušenosti s hodinkami Casio. Těm, kteří zvažují koupi jednoznačně doporučuji. U mě vše začalo před asi 3 roky poměrně základním modelem, tuším Casio WS 200 Tough Solar. 3 roky bez jediného problému bez náznaku vybití či jakéhokoli poklesu napětí. Dalšími hodinkami, na kterých jsem si mimochodem vybudoval naprostou závislost, pro své funkce, jsou Casio PRG240 - ProTrek Tough Solar. Již 2 roky je dennodenně "mučím" neustálým používáním sensorů (5x denně kompas, 8- 10 x denně barometr s teplměrem a tak 4x denně výškoměr)+ samozřejmě denně budík a nějaké do podsvětlení AEL. A co na to solární napájení? Celou dobu na H, pouze koncem zimy na M. Stačí se pouze projít s lehce povyhrnutým rukávem venku a už jsou zase nabity na H, kde zůstanou zase až do konce příští zimy. Solární napájení je naprosto skvělá věc, to mohu potvrdit. Nemám zkušenost se Seiko, Citizen nebo případně jinými výrobci, ale Casio to má zmáklé na jedničku. Na co si dát pozor, pokud se někdo rozhoduje koupit? 1) Akumulátor - moje ProTreky mají typ akumulátoru CTL1616. Je to (pokud nemá nějakou výr.vadu) nezničitelný akumulátor. Nejsou omezeny počty cyklů nabití, výkon neklesá atd. Casio se k hodinkám s tímto typem akumulátoru o tom zmiňuje. Ne náhodou je CTL1616 tak drahá..! Takže zjistit si, jestli vybraný model disponuje CTL1616. Totiž zdaleka ne všechny Solar a Tough Solar hodinky od Casia jsou poháněny CTL1616! 2) Typ, resp. výkon solárního panelu - doporučuji si před koupí stáhnout manuál vybraných hodinek v .pdf formátu a srovnávat tabulkové hodnoty (například výkonnost solárního panelu mých ws200 vs. ProTrek je neporovnatelná - ve prospěch ProTreků samozřejmě). Osobně mylím, že solární napájení je bezkonkurenčně nejlepší. Krásně bezstarostné, vždyť jen co je trochu hezky, bereme si všichni trička s krátkým rukávem a Slunce+Solar už za nás automatcky vše udělá sám. A od posledního sluníčka je baterie plně nabitá na 6 měsíců :-) Toť jsou mé postřehy z používání solárních hodinek značky Casio. Jak jsem říkal, tak s jinými výrobci nemám zkušenosti. Snad to případným zájemcům o solární hodinky pomůže udělat si jasno.

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se obávám, že může být odešlé dobíjení... Takhle se projevují už několikery hodinky, co mám, MTG-910, GW-810, WVA-430 a PRG-100. Zkoušel jsem i jiný akumulátor, který byl prokazatelně dobrý a nepomohlo to. Všechny jsou na CTL1616. Do toho RECOV to klesne na malou chvíli a nemusí se to zkoušet ani dobíjet a za chvíli je to zase jako dobré. A pak stačí zase podsvítit nebo přepnout, aby to píplo a je to v RECOV znovu.

 

 

Google mně vyplivnul odkaz na tuhle stránku když jsem něco hledal o té  zázračné baterii CTL1616 :) Po 10 letech mně začíná odcházet. Ukazatel sice ukazuje Full, ale když zapnu podsvětlení hodinky spadnou do módu RECOV a přestane jet podsvětlení i pípání, čili baterie je po 10 letech mrtvá, dobití 2 dny přímém slunci nepomáhá.  (Casio PRG 100)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu tos mně tedy nepotěšil, tobě se to přepně do toho RECOV i potom co přepínáš funknce? Mně to tam spadne jen při podsvitu. 

 

edit: Nene, tak to mám stejně jak ty, stačí procházet funkce trochu déle a taky to pak spadne do RECOV, baterie je objednaná, takže ji zkusím vyměnit a uvidíme. Nakonec to s těma solárama od Casia nebude taková pohoda jak jsme si myslel. 

 

 

To se obávám, že může být odešlé dobíjení... Takhle se projevují už několikery hodinky, co mám, MTG-910, GW-810, WVA-430 a PRG-100. Zkoušel jsem i jiný akumulátor, který byl prokazatelně dobrý a nepomohlo to. Všechny jsou na CTL1616. Do toho RECOV to klesne na malou chvíli a nemusí se to zkoušet ani dobíjet a za chvíli je to zase jako dobré. A pak stačí zase podsvítit nebo přepnout, aby to píplo a je to v RECOV znovu.

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem teď vyměnil baterii na Casio PRG-100 a zdá se že byl problém opravdu jen v baterii. Po vložení baterii blikal jen chvílí indikátor RECH (nebo tak nějak), udělal jsem reset AC 2sec, zmontoval dohromady a teď si mohu mačkat světlo třeba 5x za sebou a hodinky nespadnou do šetřícího režimu!

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...