Přejít na obsah

Solární napájení


Beladona

Doporučené příspěvky

No ja bych to bral taky ze dva roky, ale vim, ze jsem je kdysi kupoval pres net, bohuzel na stranky uz si nevzpomenu, nicmene meli i kameny obchod kde je kamarad vyzvedaval. A na strankach i osobne tvrdili, ze ten accu ma dozivotni zaruku.

Ale i tak to znamena jednou za 5 let accu, nebo jednou za dva roky (u nejakych abc) baterii.

Kazdopadne i pres toto zklamani jsem fanda solarniho dobijeni, je to takova pekna vec navic :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale i tak to znamena jednou za 5 let accu, nebo jednou za dva roky (u nejakych abc) baterii.

Kazdopadne i pres toto zklamani jsem fanda solarniho dobijeni, je to takova pekna vec navic :-)

 

mám solárem dobíjecí hodinky 5 let. mid na nich naskočilo po tejdnu používání v zimě a po 2 hodinách sícení 40W žárovkouuž je tam 5 let HIGH :-D

takže u mě solárka 100% palec nahoru.

stačí porovnání s nějakejma suuntama, kde se mění baterka jednou za 14 dní :-) (i kyž to prej byla nějaká výrobní vada coreX)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám solárem dobíjecí hodinky 5 let. mid na nich naskočilo po tejdnu používání v zimě a po 2 hodinách sícení 40W žárovkouuž je tam 5 let HIGH :-D

takže u mě solárka 100% palec nahoru.

stačí porovnání s nějakejma suuntama, kde se mění baterka jednou za 14 dní :-) (i kyž to prej byla nějaká výrobní vada coreX)

 

To ja je taky nikdy nevybil uplne, jednou jsem se dostal na posledni ukazatel, ale jinak skoro vzdy plna.

Nicmene ikdyz ted je plna, tak uz jen na ukazateli, v momente snahy rozsvitit nebo pipnout je to konecna. Skoci info o RECOVERY a chtej se chvilku nabijet a takhle dokolecka furt.

Ale jinak pro ABC je to asi vhodnejsi volba. (uvidim jak dlouho mi vydrzi baterie u Expertu, treba prehodnotim nazor :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Chilliluk

Tak já jsem tu pár příspěvků předtím psal, že čekám na jedny soláry z E-bay. Musím říct, že mě to nějak nenadchlo, spíš mě to utvrdilo v tom, že si radši nechám jednou za pár let vyměnit baterku, než abych je pořád musel smažit na sluníčku, aby byly na high..nebo abych pořád sledoval, jestli mi nepokleslo nabití..nebo abych se je bál strčit do šuplíku, aby mi neklekly úplně..nebo abych se na ně ráno podíval a měl jsem vypnutý display (to nesnášim). Jenže když vypnu šetření energie, zase mám strach, že mi klesne nabití...atd. pořád dokola..takže nakonec mě rozčilovaly a prodal jsem je. Hodinky mají být podle mě v první řadě spolehlivý, a díky tomu soláru jsem jim nakonec moc nevěřil..přijde mi to něco jako třeba auto ne elektriku - člověk víc nabijí než jezdí, a to je špatně. To ani nemluvím o tom, co by se stalo, kdyby nastala polární nocPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chilliluk: dostal jsi někdy ty hodinky na low? Protože přepnutí z High na Medium znamená, že si spotřeboval 10%energie a čeká tě ještě dalších 76% a až pak se přepne na Low a přestanou fungovat senzory, repráček atd.,ale i tak hodinky fungují dál=stopky,odpočet atd. No a kolik žere displej? Bez nabíjení by měli podle výrobce vydržet 3/4 roku,takže nějaký Power saving není zas tak na místě.

Spíš si myslím, že jde u tebe o pocit, že nemáš plno nabito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

ggrand: Ale jo, s tím já souhlasím, jsem tak trochu perfekcionalista, nakonec bych jen sledoval, jestli se náhodou nevybily. Na low jsem je nedostal a vím, že mezi low a high je opravdu velký časový úsek, než se tam dostanou, to už jsem někde párkrát slyšel, ale taky jsem četl tady o pár příspěvků výš, ale i jinde, že je někdo dal na delší dobu do šuplíku a pak už to nerozchodily. To by se časem stalo mně, protože hodinky dost střídám, tak je běžný, že ty, který se mi zrovna omrzely, dám na pár dní do šuplíku. Myslím, že soláry se prostě musí používat (vystavovat světlu při běžném nošení), nejsou to hodinky, který mají rády tmu.. Vlastně mi došlo, že to není nic pro mne, že kdybych měl takových kousků víc, tak bych je vždycky při vhodný příležitosti vyndal ze šuplíku a smažil je na slunci a nakonec bych zjistil, že mě to nebaví, a že přesně všechny ty solární jsou ty, který nemám rád.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepáčte, že si "prihrejem polievočku". Ja mám 12-ročné ručičkové CITIZEN-y (ECO-DRIVE) a 11-ročné digitálne CASI-a (SOLAR POWER), stále bez nutnosti výmeny "akumulátora". Keď hodinky nenosím, mám ich odložené v presklenej vitríne a ešte sa mi ani raz nestalo, že by im kapacita nabitia klesla čo i len o kúsok. Takže žiadne priame vystavenie slnku či inému zdroju svetla nie je ani pri dlhom nenosení potrebné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky jedny soláry, které teď moc nenosím. Ukazatel nabití nemají, takže problém přechodu z high na medium mě netrápí. Ohledně uložení do šuplíku mě kdysi napadlo, že by nebylo těžké vyrobit obdobu natahovače, který by se netočil, zato by svítil. K realizaci nedošlo, ale občas o tom ještě přemýšlím. Zatím to řeším tak, že místo toho, aby byly ukliděné v krabičce, se válejí na stole u okna.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně o co jde. Casia stejně většinou mají solár kvůli ABC senzorům,jinak většinou vyrábí hodinky ve dvou variantách s a bez soláru. Takže kdo chce non solar ABC, tak šáhne po Suntoo, sice jak jsem se dočetl, často bude co půlrok měnit baterku, ale zase má pocit, že není v Medium :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně o co jde. Casia stejně většinou mají solár kvůli ABC senzorům,jinak většinou vyrábí hodinky ve dvou variantách s a bez soláru. Takže kdo chce non solar ABC, tak šáhne po Suntoo, sice jak jsem se dočetl, často bude co půlrok měnit baterku, ale zase má pocit, že není v Medium :-D

 

Jo s tím souhlasím kámoš měl Sunta a už má Casia se solárem. Už ví proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení tohodle příspěvku nevím, zda jít do "Risemanů" nebo do těch levnějších "GDF-100" Posted Image

 

Co Vy na to?

 

nehledě na solární dobíjení jsou i tak risemany o stupeň výš, ve prospěch GDF snad jen to, že jde o novinku. navíc se obávám, že budou made in china..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Chci se zeptat místních borců, mám tyhle G-Shocky, všechno šlape, jen si nejsem jistej jednou věcí a zajímá mě, zda je to chyba a nebo něco dělám špatně. Mám je necelé dva týdny, od té doby jsou skoro pořád na ruce a stále jsou "nabité" na M edium, někde jsem četl na watchuseeku, že to trvá i týden, ale je to už dýl a pořád to nějak nemůžu dostat na H. Dělám něco špatně, musím něco zapnout?

 

*fotka je pro ilustraci, tady je to zrovna "nabito" na H.

Dík

post-2202-018005700 1304031568.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat místních borců, mám tyhle G-Shocky, všechno šlape, jen si nejsem jistej jednou věcí a zajímá mě, zda je to chyba a nebo něco dělám špatně. Mám je necelé dva týdny, od té doby jsou skoro pořád na ruce a stále jsou "nabité" na M edium, někde jsem četl na watchuseeku, že to trvá i týden, ale je to už dýl a pořád to nějak nemůžu dostat na H. Dělám něco špatně, musím něco zapnout?

 

*fotka je pro ilustraci, tady je to zrovna "nabito" na H.

Dík

 

Dej je na par hodin za okno na prime slunecni svetlo a mely by se dobit na high. Nevim jestlis to zkousel, dobijeni pod umelym svetlem typu zarovka/zarivka nema smysl, slunecni svetlo je radove silnejsi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení tohodle příspěvku nevím, zda jít do "Risemanů" nebo do těch levnějších "GDF-100" Posted Image

 

Co Vy na to?

 

Risemany jednoznacne. Nejsou tak zbytecne velke, vypadaj lip a barometr maji ve forme grafu (i kdyz mrnaveho :)) coz je lip vyuzitelne nez jenom symbol u GDF-100.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...