Přejít na obsah

Prim Sport 2


Doporučené příspěvky

ako tak čítam ten príbeh, vravím si, to nechceš zažiť  :death:  snáď to dobre dopadne, i keď asi skôr nie

No,nikomu to nepřeju.Jedny byly s oranžovýma indexama,ty druhý bílý potápky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smutný příběh. Když začne někdo takhle mlžit, tak je to blbé. Možnost je buď se na to vykašlat (tu bych asi volil já) a nebo si zahrát na drsňáka a pořádně ho zmáčknout a doufat, že dotyčný není větší drsňák, než ochotnická role drsňáka:)   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle nechceš...  :sad01_anim: Pana inženýra jsi někde vyguglil nebos na něj dostal doporučení, že ses obrátil zrovna na něho...?

Jeden místní člen měl tady foto přechromovaných PS 2.Požádal jsem ho jestli by mi neprozradil,kde mu to dělali,poslal mi telefon na hodinářství Koval.Tak sem tam zavolal,podle hlasu,starej borec,ohromná ochota,tak sem mu se poslal.

stenly:uvidím,mám za to,že pošta má na vyřízení reklamace měsíc.Už sem mistrovi naznačoval,že pokud se nenajdou,budu po něm chtít úhradu škody,ten se cukal.Prej jsem mu je poslal taky nepojištěný a podle toho poznal,že pro mě nemají žádnou hodnotu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to skutečně odeslal a má doklady od odeslání, tak by se to mělo najít. Vyžádej si číslo zásilky pro sledování zásilky. Z toho se dozvíš naprosto přesnou historii zásilky. Pokud by se nedejbože opravdu balík ztratil(nedokážu si to představit, páč posílám několik let a chodí mi desítky balíků a nikdy se nic nestalo) tak by ho snad pojistil na danou hodnotu. Ono je velice snadné, hodit to na českou poštu, ale obávám se, že žádný balík pan ing neodeslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to skutečně odeslal a má doklady od odeslání, tak by se to mělo najít. Vyžádej si číslo zásilky pro sledování zásilky. Z toho se dozvíš naprosto přesnou historii zásilky. Pokud by se nedejbože opravdu balík ztratil(nedokážu si to představit, páč posílám několik let a chodí mi desítky balíků a nikdy se nic nestalo) tak by ho snad pojistil na danou hodnotu. Ono je velice snadné, hodit to na českou poštu, ale obávám se, že žádný balík pan ing neodeslal.

stenly: trošku hodinářství Koval křivdíš :-) On mi poslal ten den vyfocenej podací lístek,nic jsem nezkoumal,říkám si,zítra jsou tady.Zítra nebyly ani pozítří ne,hodím voko na podací lístek,tam špatná ulica a směrovačka.Tak mu volám,že to zk.... a on na to,že mu to donde zpátky.Samozřejmě sem nelenil,číslo zásilky jsem vzal z fotky podacího lístku a jal jsem si hrát na majora Zemana,nebo aji Kolomba :-) .Napřed na stránkách pošty,kde jsem zjistil,že to bylo podaný v Karviné a dojelo to na depo Ostrava.Tak sem volal do Karviné,tam mě řekli,že to odjelo do Ostravy a v Ostravě mě řekli,že to mají vedený jako odjeté do Brna.Tak sem volal do Brna a tam mě řekli,že do Brna to nedojelo.A opravdu to ten blb nepojistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj ! 
Mám doma po svém dědečkovi hodinky Prim sport 2. Dříve jsem je chtěl zrenovovat a mít je pouze jako památku, ale před několika měsící jsem na ně dal letní řemínek a začal je i nosit. Rád bych se tedy už dal k tomu renovování. :) Z nějakého důvodu na sobě mají ručičky nejspíše z Prim sport 1, sklíčko, vlastně plastíčko, je ve špatním stavu a kroužek s čísli kolem ciferníku jde otáčet snad jen kleštěmi. :) 
Chrom, korunka a přesnost jsou v pořádku. (pokud natahuji často, tak jdou asi minutku, 2 napřed za den)

Tady tedy už ale potřebuji vás.

Chtěl bych dát oreginální ručičky - bílé s zeleným okénkem a vteřinová oranžová, říkám to správně ? Nejsem si jistý, jestli minutky nebyli s fosforem. A nové sklíčko. U toho nevím, jestli koupit armovací, nebo nearmovací a kde si to nechat udělat, nebo (pokud mi sklíčko s rafičky vymnění a kroužek vyčistí v jakémkoliv zdatnéjším hodinářství) kolik čekat, aby mě úplně neoškubali. Jsem totiž ještě chudý student. :) 

Moc díky za pomoc ! 

nXuaKeg.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s dílama na Sporty je to bída, jak tady jistě každý potvrdí. Nové z Eltonu jsou drahé, náhražky většinou bídné, pokud vůbec jsou, takže jedině mít štěstí na někoho kdo má staré v zásobách.

Ten kroužek neboli luneta jde vyčistit, rozhýbat. Opatrně ji sundáš nehtama  nebo tupým nožíkem a vyčistíš drážku ve které drží třeba špičkou párátka. Pak ji zas zamáčkneš zpátky. Sklíčko, pokud není nějak prasklé nebo moc dodřené snadno vyleštíš kapkou Sitolu nebo zubní pastou na hadříku. Ty ručky, originál hranaté fosfor nemají. Tyhle šipkové z první generace ano. Jestli tam patří nevím, já mám stejný případ ale je to přestavba. V učení jsme si předělávali běžné "dětské" Primky cal 66 a 68 na Sporty, jeden spolužák byl z hodinářské rodiny a dodal pouzdra. Pokud si vzpomínám, všecky měly tyhle šipkové ručky z 1generace. Takže je možné že v nějakém období se tam dávaly nebo aspoň dodávaly jako náhradní díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za rady. Sklíčko zkusím vyleštit jen abych viděl výsledek, ale ne jenom místě je nejspíš i naprasklé. :)
Měl jsem v plánu koupit díle zde : 
https://www.nejpanskehodinky.cz/products/plastove-sklo-prim-sport-ii-ne-armovaci/

https://www.nejpanskehodinky.cz/products/vterinovka-bez-oka-prim-sport-ii/

https://www.nejpanskehodinky.cz/products/rucicky-chrom-s-fosforem-prim-sport-ii-hodinova-a-minutova/


Ale pravda, nic levného to není.. :) Tisícovku jsem byl ochotný do nich dát. Je to už jedna z posledních věcí, co po dědečkovi mám. :) 
Ale na opravu nespěchám, tak třeba se nějaký vrak objeví. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný foto, pěkný hoďky,  :notworthy:

ta vteřinovka tohoto typu se dávala i na Humberta? Já že jí tam mám...., v červeným provedení. Má to být originál, jsou odsud z fora.

Díky.

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo Manta, díky, zajímavost v detailech, no já to tu předloni nebo kdy koupil, že to má být v původním stavu od jednoho majitele. Technický stav tomu odpovídal, funkční, ale vhodné do generálky strojku, k tomu ta vteřinovka okénkem. Nepřijde mi, že by to vylepšení, ale v každém případě na Humbertách tahle okénková sekunda zrovna moc extra  nevypadá, fakt je lepší je  obyčka v oranžové barvě.

***

:notworthy:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za rady. Sklíčko zkusím vyleštit jen abych viděl výsledek, ale ne jenom místě je nejspíš i naprasklé. :)

Měl jsem v plánu koupit díle zde : 

https://www.nejpanskehodinky.cz/products/plastove-sklo-prim-sport-ii-ne-armovaci/

https://www.nejpanskehodinky.cz/products/vterinovka-bez-oka-prim-sport-ii/

https://www.nejpanskehodinky.cz/products/rucicky-chrom-s-fosforem-prim-sport-ii-hodinova-a-minutova/

 

Ale pravda, nic levného to není.. :) Tisícovku jsem byl ochotný do nich dát. Je to už jedna z posledních věcí, co po dědečkovi mám. :) 

Ale na opravu nespěchám, tak třeba se nějaký vrak objeví. :)

 

Hele jestli chceš a stavíš se v sobotou kolem oběda v Karlíně dám Ti původní ručky. Asi najdu i sklo. Tím, ŽE JSOU PO DĚDOVI a také je vidět, že jsi srdcař tak to máš ode mne jako dárek :-)

 

napiš mi do S.Z jestli budeš chtít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...